Domek z karet - 19. kapitola (2014) (epizoda)

Tady už mi začíná být obětí Francise líto a já si uvědomuji, jaký je to parchant, kterému na nikom nezáleží, ale stejně mu musím fandit. Skvělý díl plný emocí.

Domek z karet - 14. kapitola (2014) (epizoda)

Výborný začátek druhé série, kde Frank tvrdě dokazuje jaké je zvíře bez slitování.

Mise (1986)

Krásný, ale smutný film, zachycující to nejlepší a zároveň nejhorší z lidských vlastností, vykreslený naprosto dech beroucí intenzivní, napínavou, fyzickou, syrovou, naturální, opravdovou a nepřikrášlenou podobou, uchvacující krásou přírody, silou lidského ducha i lidskou podlostí. Skvělý film.

Tři oříšky pro Popelku (1973)

Tohle se musí líbit snad každýmu, a jestli se najde nějakej cynik, kterýmu to není po dobru, alespoň uznejte, že je to kvalitně zpracovaný. Nádherná pohádka a basta.

Byl jednou jeden král... (1954)

Klasická pohádka plná vtipu, mouder, ponaučení a skvělých herců. Werich a Burian hází jednu perlu za druhou.

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Epické zakončení druhé trilogie je spolu s pátou epizodou tím nejintenzivnějším, nejvelkolepějším a nejnapínavějším dílem. Darth Vader může začít cestu své nenávisti, přesně to jsme chtěli vidět!

Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980)

Jak mnozí píší, opravdu tento díl předčí svého předchůdce i mnohé díly ostatní. Jakoby zde svět Star Wars dozrál a všechno bylo opravdovější, velkolepější a dospělejší. Perfektní podívaná, napínavá až do konce.

Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

Jiné než plné hodnocení si to nezaslouží, vždyť je to legenda, která navždy změnila tvář kinematografie, stvořila jednoho z nejlepších záporáků všech dob a v té době nadchla svou technickou vyspělostí a nevím co všechno.

Vlk (1994)

Samozřejmě nadhodnocuji, ale tak to u filmů, na kterých jsem vyrůstal, už zkrátka bývá. Vlk pro mě má neskutečně silnou atmosféru a Jack Nicholson je vlk, kterýho si prostě zamilujete, takže když si pak začne "značkovat teritorium" ve stylu sousedovo vypelichanýho ratlíka, je to zábava k popukání. No a ten závěr mi vždycky udělá neskutečnou radost. Takto vykreslit happy end bez toho aby byl plný otravnýho klišé, jsem snad nikde jinde neviděl, na konci filmu jsem tak měl příjemný a zároveň mrazivý pocit, což je k nezaplacení!