Domek z karet - 37. kapitola (2015) (epizoda)

Francis není až takový lidumil, jak se doposud zdálo a kvůli tomu přijde o hodně hlasů. Navenek sice působí sympaticky a jako dobrý kandidát na prezidenta, nicméně jeho vlastní tým včetně jeho ženy mu přestává věřit. Teče mu do bot, ale jistě to zvládne. Zajímavý díl.

Domek z karet - 38. kapitola (2015) (epizoda)

Tak to jsem zvědavý, jaký happyend nám tvůrci v posledním dílu vymyslí. Zatím to na něj ale nevypadá.

Domek z karet - 39. kapitola (2015) (epizoda)

Takovýho záporáka nám z Francise udělali… Ještě štěstí, že nám jako náhradu tvůrci dali Claire, která dobře udělala, že se na něj vykašlala. Fandím jí a doufám, že mu dá pěkně na hubu. Ale abych se nezakecal: perfektní, místy až magický poslední díl! Těším se na čtvrtou sérii!

Jurský svět (2015)

Takto svěže vyseknout poctu legendě se jen tak nevidí. Jurský svět vyloženě pulzuje novostí. Tvůrci zde myslí na diváka a dávají mu přesně to, co chce, což je málokdy stoprocentně dobře, ale tady se to vyplatilo.

Kung Fury (2015)

Unikátní filmeček, který si neklade žádné překážky a jde do toho na sto procent po hlavě, nic nevykrádá, kašle na klišé a vysekává poklonu osmdesátkám. Uvidíme, co tenhle kluk dokáže, když mu někdo dá sto mega. Aby tu svojí fantazii pak ukočíroval.

Marťan (2015)

The Martian je pohodový a zároveň napínavý příběh, který je řemeslně v podstatě bezchybný, ale i když je to od Ridleyho po delší době dobrý film, tak na plné hodnocení to není. Chybí tomu totiž nějaké ostřejší finále a stejně tak úplné zakončení mi přišlo příliš klasické. Proč dělat z každého přeživšího nějaké hrůzy hned učitele? Ridley šel více méně na jistotu, ale kdyby přidal více šťávy na konci, tak by dojmy mohly být ještě lepší. Přesto jsem potěšen a těším se na nového vetřelce, kde čekám návrat Ridleyho Scotta v plné síle.

Mimoni (2015)

Dobrá, i když ne zrovna výchovná zábava pro děti to je, ale pro dospělé? Párkrát se jistě zasmějete, ale jinak je to celkem nuda, která opět nepřináší nic nového a ničím nenadchne.

Most špiónů (2015)

Most špiónů je sice dost americký film, ale proč by nebyl, když se v něm pojednává o americkém hrdinovy. Navíc nám ukazuje i nějaké zápory amerického vládního a soudního systému, takže fajn. Z Němců a Rusů už pak nedělá takové zrůdy, jako to dělají jiné filmy. Příběh je sice opravdu velké klišé, ale já jsem si přál, aby to dobře dopadlo a tak jsem na konci byl spokojený. Kdyby všichni, nebo alespoň někteří lidé byli takoví stojící mužíci jako je Tom Hanks v tomto filmu, na světě by bylo o mnoho líp.

Popelka (2015)

Přes skepsi, kterou jsem cítil při pomyšlení, že dneska ještě někdo točí Popelku, jsem doufal, že se to povede, protože je to látka velice vzácná a když už se jí někdo rozhodne nějakým způsobem ukuchtit, tak by měl svým konzumentům užívání co nejvíce zpříjemnit a to prosím nemluvím o drogách. No a ono se to povedlo. Nová Popelka je pojata velice citlivě bez zbytečných dramatických scén, ale nebojte, i tak si nějakou tu šikanu užijete, Galadriel se mi vždycky nezdála a já věděl, že za těmi jejími pohledy se skrývá zvrhlá domina. Herecké obsazení je dobře zvolené i na straně dobra a všechno to skvěle ladí s příjemným scénářem, který je lehce naivní, ale to prostě k pohádkám patří. Jo a Helena Bonham Carter opět válí.

Poslední lovec čarodějnic (2015)

Je to škoda, protože i když je to na první pohled hrozně neoriginální, má to pár potenciálních scén. Navíc Vin Diesel by to i uhrál, hlavně pokud by měl víc co hrát, ale příběh je natolik jednoduchý a předvídatelný, že není co řešit a já jsem zase zklamaný, že když už se najde nějaký režisér fandící fantasy, tak je to nekreativní patlal, který a říkám to pořád, nepřišel s ničím novým, což mě na dnešních filmech obecně nejvíce mrzí, nechci se totiž dívat pořád na to samý, ale každý film by mi měl dát něco nového. Příště by to chtělo pořádnou výpravu s originální zápletkou, prodloužit stopáž a vykašlat se na ty odporný CGI efekty. Vždyť i padající sníh je tu udělaný v kompu! Jsou to vyhozený peníze, protože takový efekt jde udělat za dvě minuty a týpek co na tom pracoval, vyfasuje kupu peněz za nic.