Shrek: Zvonec a konec (2010)

O hodně lepší než předchozí díl, přesto oproti prvním dvěma silný podprůměr, jelikož tvůrci už nevědí, kde brát nápady a nepřichází s ničím originálním ani vtipným.

Shrek Třetí (2007)

Přeplácaný a překombinovaný, takový je třetí díl Shreka, kde vtip nahradila trapnost, inteligenci hloupost a příběh nahradil špatný příběh.

Turbo (2013)

Výmluvy ve stylu, že je to pro děti neberu, jelikož děti nejsou hloupý, takže nevidím důvod jim dávat tak prostoduchý film. Určitě by více ocenily pohádku ve stylu Shreka, která má šťávu, vtip i inteligenci, než aby civěly na nějakýho turbo měkejše. Na druhou stranu to není ani žádný odpad, který by bylo třeba zavrhovat, jen je to pět nic nového nepřinášející malej filmeček, kterej mnozí jistě ocení.

Tři oříšky pro Popelku (1973)

Tohle se musí líbit snad každýmu, a jestli se najde nějakej cynik, kterýmu to není po dobru, alespoň uznejte, že je to kvalitně zpracovaný. Nádherná pohádka a basta.

Byl jednou jeden král... (1954)

Klasická pohádka plná vtipu, mouder, ponaučení a skvělých herců. Werich a Burian hází jednu perlu za druhou.

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Epické zakončení druhé trilogie je spolu s pátou epizodou tím nejintenzivnějším, nejvelkolepějším a nejnapínavějším dílem. Darth Vader může začít cestu své nenávisti, přesně to jsme chtěli vidět!

Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)

Oproti jedničce je vidět velký krok dopředu, navíc je to příběhově důležitý pilíř celé ságy, který nám popisuje celou řadu zásadních událostí rozvíjejících příběh Darth Vadera a ostatních postav, které tak milujeme. Plně zasloužené čtyři hvězdy.

Legenda (1985)

Tato lesní výprava není nic pro alergiky, neboť vzduch v těchto končinách je silně zamořen nějakými odpornými spory, které ale Legendě dodávají tu správnou pohádkovou atmosféru a bude to právě atmosféra, kterou se zde chystám vyzdvihnout. Nevím, jak velké množství osazenstva CSFD vidělo Legendu v originálním znění, dokonce ani nevím, jak zní český dabing, ale jsem si jistý, že právě dabing tomuto filmu může dosti uškodit, protože Tim Curry si svou roli nanejvýš vychutnává a celkové ozvučení filmu je naprosto dokonalé a kvalitní, takže perfektně vykresluje nezapomenutelnou atmosféru a spolu s úžasným vizuálem vytváří celou řadu ohromně intenzivních scén plných pocitů, nálad a emocí. Bohužel střídání nálad je někdy příliš prudké a tak intenzivní, že místy Legenda působí jako nějaký megalomanský artový snímek, ale myslím, že druhá projekce by mohla divákovi dolovit takové scény si lépe vychutnat. Všechny ty hrátky s působením obrazu a zvuku jdou ale na úkor příběhu, pročež je tento film pak vystavěn trochu jako divadelní hra, která se snaží příběh podat co nejzkratkovitěji, což ale nemusí být úplně špatně. Přes tato negativa dávám čtyři hvězdy, neboť film je to výjimečný a mě osobně dal něco nového.

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Kdybych měl tento díl hodnotit ve srovnání s původní trilogií, dal bych mu maximálně slabé tři hvězdy, ale to dělat nechci, protože v rámci ostatních Hollywoodských bijáků to je celkem nadprůměr, takže si to čtyři hvězdy zaslouží. Bohužel, jak říkám, už je to jen ten biják pro široké spektrum diváků, kteří dnes zkonzumují takřka cokoliv. Duch opravdových Star Wars prostě zmizel.

Arrow (2012) (seriál)

1. SÉRIE: První série je sice trochu naivní, ale líbila se mi asi nejvíce. Poznávání postav, příběhu a budování vztahů je celkem fajn a co se týká intrik, taky to není nejmarnější. Horší je to s akcí, na kterou vždy musíte trpělivě vyčkat na závěr dílu. Celkově je to pak takový seriálový průměr, který nepřináší nic nového a veze se na vlně klišé, kterého jsou dnes všude tuny. Proč jsem se na to vlastně tedy díval? Stephen Amell, nebýt jeho, nekoukám na to, protože je to fakt blbost. 2. SÉRIE: Druhá série mě dost zklamala a nezachránil to ani skvělý Manu Bennett, ze kterého se tvůrci očividně snažili vyždímat maximum, čímž ale jeho postavu totálně zničili. Co se pak týká vztahů, milostných poměrů a klišé patosu, čekal jsem, že ho ubyde, ale místo toho jsem dostal dvojitou nálož, než na kterou jsem byl doposud zvyklý. Tahle série tak chvílema byla naprostý utrpení a to jsem se ještě nedostal k představitelce Sary, která by se měla naučit mluvit a hrát. Tím, že jí tvůrci seriálu dali do vztahu s Oliverem, mi splnili noční můru. 3. SÉRIE: O něco lepší než druhá, plná zajímavých momentů i nových hrdinů. Dohromady to není úplně špatné, i když Liga Zabijáků byla naprosto směšná. Co mě ale štvalo nejvíc tentokrát, bylo neustálé přepisování charakterů postav. Začalo to už ve druhé sérii Sladem, ale zde to postupně schytá snad každý. Proč proboha ze všech záporáků udělali kladný hrdiny? Nebo naopak ze zajímavých kladných postav udělali parchanty. Líbí se mi, jak všechny série provází druhá příběhová linie, která řeší, kde těch pět let Oliver byl, ale bohužel tvůrci to zde začínají dělat u každého druhého, aby ukázali, jak je kdo vlastně hodný nebo špatný. Pošlapou tak kdejaký zajímavý charakter, ale co už, tři hvězdy tomu zatím dám. Je to sice volovina, ale ještě mě to pořád baví.