Groteska (2010) (studentský film)

Kterej pablb to sem dal?! :-D

Guo chan Ling Ling Qi (1994)

Jedna z nejlepších parodií na bondovky. Tajný agent Stephen Chow musí zabránit muži se zlatou zbraní, aby ukradl hlavu zkamenělého dinosaura a prodal ji překupníkovi. Jenomže všichni ho chtějí zabít - jeho partnerka, dvojice hong kongských agentů i generál, který ho vyslal na misi. Nebude to mít lehké a bude ho stát hodně úsilí, aby zachránil svůj dokonalý účes... Kam se na tenhle film hrabe Johnny English. Spousta akce, humoru a jak už je u čínských akčních komedií běžné, i překvapivé množství krve. Poloha dokonalého agenta Stephenovi sedí, zdejší verze "bondgirl" je nádherná a hlavní padouch umí být opravdu zákeřný. Doporučuju!

GUO4 (2019)

Experimentální avantgardní filmy jsou většinou jen pro lidi, co se dokáží naladit na stejnou vlnu jako autor a to se mi v tomhle případě fakt nedaří. "Příběh má upozorňovat na manspreading" = dva nazí týpci se bez projevování emocí oplácávají v šatně a zuřivě na sebe plandají penisama, protože nejsou schopni dát si dvě tašky na jednu lavičku. Kdyby si to tam raději rozdali. To by je uklidnilo a asi by to bylo i zajímavější... (i když posledních dvacet vteřin se možná nějakej průnik dostavil, podle toho, jak se oba začali tvářit)

Halloween (2007)

Rob Zombie to myslel určitě dobře, když se rozhodl natočit remake Halloweenu jako průvodce do duše vraždícího psychopata. Ale hned někde na začátku při psaní scénáře se to zvrtlo... Zklamání ve všech ohledech. Nesnesitelně protahovaná nuda.

Halloween (1978)

Základní kámen žánru slasher. První a jedinečný.

Halloween: H20 (1998)

Série Halloween je zvláštní. Asi nenajdete jinou filmovou ságu, která má tolik pokračování (díly 2, 4, 5 a 6), what if... verzí (H20 s bohužel navazujícím Zmrtvýchvstání, nový Halloween z 2018), reimaginací (dva filmy Roba Zombieho) a wtf is this (ano, trojko, mluvím o tobě). Přesto zrovna H20 je pro mne asi nejlepším zářezem. Spousta slasherů se utápí v ohýbání reality, času a občas i vlastních pravidel, i skvělá Carpenterova jednička se tomu nevyhla, ale u H20 je podobných věcí fakt málo. Většina postav je dostatečně sympatická, aby jim člověk fandil, i když se dá celkem čekat, že jen málokdo se dostane až k finálním titulkům, dialogy jsou dobře napsané, humor tu je, ale nepůsobí úplně mimo... A finální část už je jen krvavou třešničkou.

Halloween: Zmrtvýchvstání (2002) odpad!

Viděl jsem už dost "experimental cinema", ale tohle je moje první "excremental". Nechápu, jak Halloween 3 může být v černých číslech a tahle prasárna se furt drží v modrém.

Hancock (2008)

Bergu Bergu, jak ty to děláš, že si vždycky pochutnám i na tom navijáku?

Harlequin 10 - Hra o čas (2001) (TV film)

- Chci ti říct, že se nemusíme brát, jestli nechceš. To není jako platit daně.