• Fantasy

Prezident Blaník (2018)

Začátek velmi nudný a zdlouhavý, až na pár vtipů. Ale za konec bych dal klidně plný počet bodů, ale bohužel se jedná přibližně jen o posledních 15 minut.

Saljut-7 (2017)

Film velmi překvapil. Čekal jsem, že všechna vina bude na "imperialistech", ale nakonec byl film objektivní a dokonce i poukazoval na cenzuru v Sovětském svazu. Dobře natočené, perfektní efekty, skoro žádné technické chyby (a to je u vesmírných filmů výjimečné) Dle mých znalostí i historicky přesné. Vytkl bych jen zbytečné natahování, film mohl být o 30 minut kratší, ale to rád odpustím. (jinak bych dal 5 hvězdiček)

Generation Kill (2008) (seriál)

Jeden z nejlepších seriálů, co jsem viděl v poslední době. Rozhodně stejně dobrý jako Bratrstvo neohrožených, ne-li lepší. První 4 díly spíše uvádí děj, a tak spíše ukazují vtipné historky a život vojáků, ale poté, když začne válka, tak si začnete říkat, proč ta válka vlastně existuje a možná i pochybovat o kompetenci velitelů. Nejlepší je však poslední díl, při kterém mi došlo, kolik pravdy ukazuje. Rozhodně nezapomeňte vyslechnout monolog během titulek u posledního dílu.

Blok 99 (2017)

Jeden z nejhorších filmů, co jsem za poslední dobu vyděl. První polovina filmu má skvělou atmosféru, přesto, že je film pomalejší, ale ta druhá polovina je přímočará béčková akce, která obsahuje spoustu násilí, které je úplně zbytečné. Jsou zde schválně vyvolané situace jen, aby se zde objevili brutální scény. Hlavní hrdina je neporazitelný a dokonce i z Terminátora jsem měl větší pocit zranitelnosti a emocí, než v tomto filmu.

Úsvit planety opic (2014)

Jestli mám hodnotit jako samostatný film, tak se jedná o plnohodnotný celovečerní akční film plný efektů a bojových scén. Sice navazuje na předchozí film Zrození planety opic(2011), avšak styl je úplně odlišný. Z dramatického snímku se stává kvalitní akční film.

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

Film musím ohodnotit pouze třemi hvězdičkami, protože mě velmi zklamal, od Guy Ritchieho (režisér, režíroval např. Sherlocka Holmese) jsem čekal velkolepé a promyšlené akční drama, ale polovina filmu byly pouze kouzla a nesmyslné chování postav, které vypadalo tak, že scénář byl sepsán den před natáčením. Musím však pochválit skvělé vyvážení humoru a vážných scén a skvělé herecké výkony. Od filmu se nesmí čekat logiky, protože všechny zlomové okamžiky ve filmu byly nahrazeny nesmyslnou magií. Není to můj takzvaný "šálek čaje", ale pro fanoušky tohoto žánru to bude film roku.

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta (2017)

I tento díl se mnohým neliší od ostatních dílů. Spíše se dívám z nostalgie k prvním dílům, protože předchozí film (Na vlnách podivna) byl pro mě zklamáním. Ale tentokrát jsem byl mile překvapen, první hodina filmu je velmi zábavná a vtipná, ani chvíli jsem se nenudil, díky skvělému výkonu Johnnyho Deppa. Druhá polovina je však opakem, je plná dlouhých proslovů a velkého souboje, který je spíše nudný, než-li akční a napínavý. Celkově se jedná o velkorozpočtový film se zábavnými pasážemi zabalený v obyčejném, podprůměrném příběhu. Na závěr nesmím zapomenout zmínit skvělou hudbu od Hanse Zimmera.

The Wall (2017)

Jedná se o velmi dramatický válečný snímek, avšak není plný akce, jako jiné akční filmy, ale je spíše o psychologii a myšlení vojáků. Konkrétně se jedná o válku v Iráku. Režisér Doug Liman (filmy: Na hraně zítřka a Agent bez minulosti) zde skvěle využil obyčejné zdi a vytvořil z ní hodinu a půl dlouhé drama. Film bych ohodnotil plným počtem bodů, ale to by nesměl být film v některých pasážích tak zdlouhavý, I když dlouhé čekání je jedno z stěžejních témat, tak kdyby měl jen 60 minut, bylo by to ideální. Také musím zdůraznit, že i když se téma války mezi snipery vyskytla již ve více filmech, tak tento je na vrcholu.

Hra o trůny - Dračí kámen (2017) (epizoda)

Překvapivě napínavý začátek sedmé série. Přesto, že u jiných sérií je začátek nudný, tak tentokrát je tomu naopak. Roste napětí ohledně bílých chodců na severu a na jihu se stupňuje zápletka s Daenerys Targaryen. Zatím nejlepší začátek série navíc s nádhernými CGI efekty.

Cela 211 - Vězeňské peklo (2009)

Film popisuje příběh obyčejného člověka, který by se mohl stát komukoliv. Hodnotím 5/5, protože film obsahuje spoustu dějových zvratů, a tak jsem se během sledování ani chvíli nenudil. Musím však přiznat, že již od začátku bylo téměř jasné, jak film dopadne. Celé to může působit na někoho lacině, jako malý film ze Španělska a ano, nejedná se o velkolepou podívanou od Spielberga, ale donutí diváka se zamyslet nad problémy věznic ve světě.