Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Animovaný
  • Krimi
  • Akční
  • Drama

Poslední recenze (15)

plakát

Van Helsing (2004) 

Po hodně dlouhé době jsem si dnes dopřál celý film bez reklam a v plné kvalitě a musím říct, že tenhle film je opravdu můj šálek kávy. Dostaneme zde 3 kultovní hororová monstra v jednom a musím uznat, že tvůrci je chytře zakomponovali do jednoho filmu. Film má rozhodně skvělé akční sekvence a líbilo se mi jak se zde pracuje s napětím. Hlavním pilířem filmu už jsou samotní herci, kteří jsou dobře zvolení a do postav se vžili. Rozhodně potěší i Kate Beckinsale, která je zde překrásná a Hugh Jackman je na lovce přízraků super volba, role mu opravdu sedla a je i celým tahounem filmu. Jinak snímek vyniká i vizuálními efekty, které jsou na tu dobou velmi povedené. Vše tohle podtrhl úžasný hudební doprovod. Film rozhodně nenudí a nedává vydechnout. Jasně, příběh je přitažený za vlasy, ale je mi to úplně jedno. Film se mi líbil, užil jsem si ho a rozhodně ho řadím k mým oblíbeným kouskům.

plakát

Indiana Jones a nástroj osudu (2023) 

,,Na magii nevěřím ale párkrát v životě jsem viděl věci co nejdou vysvětlit. A tak věřím, že nejde o to čemu věříš ale jak moc tomu věříš." Ani jsem nečekal, že Indiana Jones bude ještě v kině a budu si ho moct na velkým plátně vychutnat i já. Toho se přeci jen dočkal a já na něj mohl vyrazit. Bylo krásné vidět svého dětského hrdinu v dalším napínavém dobrodružství. Líbilo se mi, že Indy je pořád Indy a vůbec neztratil nic ze svého charakteru. Za mě je naprosto parádních úvodních 20 minut, kde Indy za pochodu řeší jak se dostat ze spáru nacistů. Mimochodem Harrison Ford je omlazený neskutečně skvěle a i ve zbytku filmu na svůj věk předvádí senzační výkon. Obsazení filmů je skvělé a v roli potěší Marion i Sallah, ale postava Heleny mi úplně nesedla. Co mi tam více chybělo bylo takové Jonesovké pátrání, řešení rébusů, spouštění mechanizmů atd., ale to je jen můj pocit. Celý film doprovází dechberoucí hudba Johna Williamse, který nikdy nezklame. Akce je stále výborná a přehledná ale je pravdou, že tvůrci zde dali větší prostor digitálu, který párkrát nelahodí oku. Ale jinak se jedná o zábavně, zručně natočené dobrodružství s neohroženým archeologem. Ovšem, že to není nejlepší Indy (první trilogii nic nepřekoná) ale bez problémů dokáže konkurovat předchozím dílům a rozhodně jim nedělá ostudu. Já si film neskutečně užil a pro mě to bylo krásné a důstojné rozloučení s touto legendární sérií a postavou zároveň. Indy je moje srdcovka a té patří plný počet. Harrison Ford = Indiana Jones forever.

plakát

Transformers: Probuzení monster (2023) 

V první řadě musím říct, že zbožňuju Transformers od Michaela Baye, takže jsem ani neočekával, že tento snímek překvapí, nebo z něj bude hit. No a já se nespletl.  A přitom je to velká škoda, protože snímek měl velký potenciál v tom, že se tvůrci rozhodli ukázat Maximaly, takže si s nimi prakticky mohli dělat co chtěli, jenže to oni neudělali a zvířecí roboty vůbec nedokázali využít, přinést něco nového, potažmo ukázat jejich sílu. Když jsem viděl úvodní sekvenci, tak jsem si řekl, že to bude fajn film, ale čím víc se blížil konec, tak mi bylo jasný, že lepší jak průměr to nebude. Akce je celkem slušná, ale je jí strašně málo a při finální řežbě se nejde zorientovat. Když už dojde na nějakou nápaditou akci, tak tvůrci do ní přidali rap a totálně jí zabili. Ostatně hudba (až na pár výjimek) vůbec nefunguje. Stopáž byla akorát a mě to tedy uteklo hodně rychle a vyloženě jsem se nenudil. Další škoda je, že v Peru se film pohybuje jen mezi dvěma místy a všechny postavy jsou nevýrazné. Kdyby tohle byl úplně první film o Transformers, tak asi budu spokojený, ale jako sedmý film je to málo. Je to strašná škoda, že to takhle dopadlo, protože potenciál to mělo velký. Jako kdyby si s tím tvůrci nevěděli rady. Když se bohužel tvůrci rozhodli vydat tímto směrem.... Dost mě to mrzí.

Poslední hodnocení (4 056)

Columbo - Vražda škodí zdraví (1991) (epizoda) (S10E02)

15.07.2024

Můj přítel Monk - Pan Monk se setkává s kmotrem (2004) (epizoda) (S03E05)

15.07.2024

Jak se stal švec Dratvička tchánem pana krále (1994) (TV film)

15.07.2024

Simpsonovi - Daňově odečitatelný díl (2023) (epizoda) (S34E19)

15.07.2024

Simpsonovi - Carl Carlson opět v sedle (2023) (epizoda) (S34E14)

15.07.2024

Simpsonovi - Springfieldští svatí (2023) (epizoda) (S34E13)

15.07.2024

Simpsonovi - Život online (2023) (epizoda) (S34E12)

15.07.2024

Simpsonovi - Hráč rváč (2022) (epizoda) (S34E11)

15.07.2024

Simpsonovi - Když Nelson potkal Lízu (2022) (epizoda) (S34E09)

15.07.2024

Reklama