Flyer

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12
    • 3.2.2011  03:20
    Cizinec (2010)

Podle mého názoru si Cizinec nezaslouží až tak zdrcující kritiku. Je jasné, že to není vrcholné dílo světové kinematografie, ale zároveň tomuto filmu nemůžu upřít, že jako oddychová podívaná na mě zafungoval naprosto parádně. Ústřední dvojice Depp/Jolie je skvělá a to říkám i přes to, že Angelinu jinak příliš nemusím (chtě nechtě musím uznat, že zde jí to prostě mimořádně sekne!). Příběh není sice světoborný, ale je podán v tak odlehčeném a podmanivém duchu, že si mě zkrátka získal. Trochu se podivuji nad žánrovým zařazením, které možná budí falešná očekávání. Spíše než o akční thriller se jedná o romantickou komedii se špionážní tématikou, která je (kromě již vyjmenovaných kladů) navíc podpořena výbornou formální stránkou, ať už co se kamery, hudby či režie týče. Po vesměs špatných ohlasech rozhodně příjemné překvapení!

• 27.4.2010  00:28
    Přemluv bábu (2010)

Skoro si říkám, že komunistické agitky nebyly proti téhle sračce zas tak hrozné, když nic jiného, aspoň se u nich člověk od srdce zasmál. Ovšem toto videjko není ani vtipné, pouze trapné, urážlivé a naprosto dementní. A to říkám i přesto, že nejsem nějaký zarytý levičák nebo dokonce volič komunistické strany (mimochodem, tvrdit, že levice = komunisti, je asi tak stejná blblost, jako říkat, že pravice = dělnická strana)... Faktem každopádně zůstává, že právo na svobodné volby je jedním ze znaků demokracie, proto si myslím, že tento kraťas je úplně zcestný a nebezepčně připomínající propagandu totalitních režimů, kde se rovněž využívá demagogických blábolů a urážení všech, co smýšlí "nesprávně."

• 28.1.2010  02:42
    Čepel smrti (2009)

Nějak nemám srdce na to, abych dal tomuhle filmu odpad, i když by si to hodně zasloužil, protože je po všech stránkách příšerný (kamerou počínaje a "hereckými" výkony konče). Problém je, že díky té příšernosti je Čepel smrti svým způsobem roztomilým a poměrně zábavným snímkem (zejména dialogy jsou takřka geniální :-D), navíc zde cítím úžasné nadšenectví, se kterým byl tento film natočen. Takže se na mě nezlobte, ale aspoň 3* tomu prostě musím dát (na pět hvězdiček to bohužel nemá, jelikož "kvalit" Robot Monstera nebo tureckých Star Wars toto dílo určitě nedosahuje ;))

• 27.1.2010  00:26

Po fantastickém Paris, je t'aime přišla ledová sprcha v podobě volného pokračování, tentokrát z prostředí New Yorku. Je sice pravda, že povídky si zachovaly příznačný melancholicko-snový nádech, ovšem obsahově a emocionálně je to dost bída. Z celkového množství se mi líbily asi čtyři povídky; drtivá většina z nich spíše vyšuměla do ztracena. Navíc je třeba říct, že povídky z Paris, je t'aime nastavily laťku natolik vysoko, že nejlepší newyorská povídka se kvalitou rovná asi tak průměrné pařížské povídce... Závěrem dodám, že zkouknutí tohoto filmu neberu jako úplně promarněný čas, ale případný romantický večer ve dvou bych raději strávil jinak, než sledováním nemastných neslaných příběhů z newyorských zákoutí.

• 23.1.2010  16:44
    Pouta (2009)

Konečně český film, který nám neukazuje dobu bolševika tragikomickou formou, ale stylem, který mrazí víc než letošní lednové počasí. Depresivní atmosféra by se dala krájet a parádní herecký výkon Ondřeje Malýho mi skoro vzal dech. Jediné, co bych filmu vytknul, bylo občasné rozvleklejší tempo. Jinak ale spokojenost.

• 20.1.2010  00:15

Nic proti inovátorství, ale vykreslit Sherlocka Holmese jako šaška a totálního magora s vizáží bezdomovce z Hlaváku, to chce slušnou dávku odvahy. Při vší úctě k hereckému talentu Downeyho Jr. navíc musím říct, že Robert v roli geniálního detektiva kapku přehrával... To všechno bych ale ještě dokázal překousnout, jenom kdyby z tohodle filmu nečišela tak strašná průměrnost, kterou se snaží maskovat zmíněné neortodoxní pojetí postavy Sherlocka Holmese, solidní výprava, pěkné vyobrazení Londýna 19. století a v neposlední řadě mediální masáž. Jinak příběh je mdlý, Ritchieho režie na tom není o nic lépe a z hereckých výkonů jsem si rovněž na zadek nesednul. Závěrečná pointa sice výsledný dojem malinko vylepšila, ale i tak tento film hodnotím slabšími 3*.

• 1.1.2010  21:31

Jeden z nejoriginálnějších českých počinů za poslední roky. Skvělě vykreslená manželská krize skrz oči malého dítěte, navíc s perfektními hereckými výkony všech zúčastněných. Tento snímek ve mně vykřesal jiskřičku naděje, že se česká kinematografie konečně vyhrabe z pomyslného bahna a vznikne víc takto svěžích a propracovaných filmů.

• 1.1.2010  04:11
    District 9 (2009)

Se svým názorem se zde budu vyjímat, ale podle mě jde jednoznačně o nejpřeceňovanější film roku 2009. Formální stránka by sice celkem ušla, ale jinak je to tragédie a to ať už po stránce scénáristické či vykreslením charakterů a celkovým vyzněním. Dále se zde objevuje slušné množství naturalistických scén, jenž se snaží vypadat dostatečně cool, ale v konečném důsledku akorát přispívají k už tak trapnému dojmu z tohoto snímku. Neodpustím si ještě poznámku, že vznešené téma zaobírající se problematikou xenofobie ještě nutně nedělá dobrý film.

• 12.12.2009  23:49

Ne, tohle opravdu není naivní romantická komedie alá Hollywood. Tohle je prostě tak pravdivý film, až to bolí...

• 17.11.2009  23:24

Není moc hororů, které mě dokáží opravdu vyděsit, ale po zhlédnutí Paranormal Activity musím říct, že mám další zážitek patřící do zaprášené kolonky s názvem 'Hrůzostrašný.' Je stará známá věc, že člověk se nejvíce bojí své vlastní fantazie a tento snímek pracuje s divákovou fantazií tak parádně, že pod 5* prostě nemůžu jít. Pro mě jednoznačně hororová podívaná roku.

• 5.10.2009  22:27
    Náhradníci (2009)

Náhradníci jsou svojí myšlenkou vcelku zajímavou analogií na všemožné (a v dnešní době velice populární) MMO světy či sociální sítě. Co se však samotného zpracování týče, tak tady už to tak slavné není. Scénář je vyloženě průměrný a nasáklý různými klišé, dialogy jsou hloupoučké a v některých chvílích až nechtěně vtipné. Dále mi celkem vadila skutečnost, že celý snímek se bral možná až moc vážně... I tak nakonec ty poctivé 3* udělím, protože myšlenka filmu opravdu není špatná, Willis v hlavní roli byl také dobrý a zároveň musím uznat, že mi ta hoďka a půl poměrně rychle a příjemně utekla. Jo a abych nezapomněl - opět moc dík ČSFD za exkluzivní předpremiéru. ;)

• 31.8.2009  23:07

I já bych chtěl moc poděkovat ČSFD za to, že mně umožnila tento film zkouknout v předpremiéře a navíc zdarma. Co se týče filmu samotného, tak nic převratného jsem od něj neočekával, což se mi vyplnilo, nicméně i tak se mi Únos vlaku 1 2 3 vcelku líbil. Trochu diskutabilní klipová režie Tonyho Scotta mi docela sedla, hlavní herecké duo Washington/Travolta bylo rovněž fajn a vtipné hlášky celý film hezky vyšperkovaly. Bouračky aut při převozu peněz mi ovšem přišly poněkud zbytečné a trapné. Kromě toho je třeba si přiznat i fakt, že podobných filmů bylo natočených mnoho, takže hledat zde nějakou originalitu jde docela těžko. Každopádně o vyložený propadák se určitě nejedná. 70%

• 27.8.2009  23:56

Parádní podívaná, díky které mě Quentin opět přesvědčil, že patří mezi režisérskou a scénáristickou extratřídu. Film je nabitý svižnými dialogy, vtipem, skvělými hereckými výkony (zejména Ch. Waltz předvádí herecký koncert, který zavání nominací na Oscara) a tak suprovým feelingem, že ihned po skončení bych nejraději šel na další projekci. Zmínit také musím okamžik, kdy nabitý sál Slovanského domu po skončení filmu tleskal, což podle mého mluví za vše...

• 5.3.2009  22:59

Těžko říct, jak by se mi tento film líbil jako člověku, který nezná, neposlouchá nebo dokonce nesnáší hudební skupinu Pet Shop Boys. Jelikož se ale řadím mezi skalní fanoušky tohoto dua, tak musím přiznat, že mě tahle prapodivná surrealistická jízda opravdu chytla. Film je ke všemu nabitý písničkami z alb Please a Actually, zazní zde i cover verze Elvisova songu Always On My Mind. Vybrané písně se do jednotlivých scének parádně hodí a spolu s minimalistickým hereckým projevem pánů Neila Tennanta a Chrise Lowe dotvářejí výbornou atmosféru dýchající "PSB světem," který tak miluju. :)

• 2.3.2009  19:30

Po Baarii nejslabší Tornatore, kterého jsem doposud viděl, což ovšem neznamená, že se jedná o špatný film. Star Maker se může pyšnit tradičně skvělou Tornatoreho režií, zajímavým a neotřelým dějem, jenž podbarvují Morriconeho tóny a jemný humor. Bohužel, laťka nastavená famózním Bio Rájem byla nastavena příliš vysoko a u Star Makera jsem měl chvílemi pocit, jako bych sledoval tak trochu "alternativní verzi" výše uvedeného oscarového snímku. Dějově jsou to sice odlišné filmy, přesto mi určité úseky ze Star Makera přišly jak vystřihnuté z Bio Ráje. Toto okaté sebevykrádání je asi jediné, zato poměrně velké mínus tohoto snímku.

• 1.3.2009  21:18
    Ďáblova lest (TV seriál) (2009)

První dva díly byly na 4*, ovšem poslední díl mi přišel dost přetažený za vlasy, tudíž hvězdičku srážím. Na české poměry je ovšem Ďáblova lest vydařenou mysteriózní kriminálkou a nebýt toho poněkud rozpačitého (skoro až trapného) závěrečného dílu, bylo by moje nadšení o hodně větší.

• 22.1.2009  18:11
    Iron Man (2008)

Dost velké zklamání. Robertovi sice nemůžu upřít fantastické charisma a herecký um, ovšem kromě něj mě na tomto filmu takřka nic nezaujalo. Příběh byl tuctový, maximálně předvídatelný a plný žánrových klišé, akce skoro žádná a když už, tak velice mdlá (tzn. uzpůsobená hlavně pro děti) a hlavní záporák totálně nezajímavý. Kromě toho mi přišlo trochu trapné, jak se film snažil poukazovat na zahraniční politiku USA. Dobře, možná to autoři pojali s trochou nadsázky, ale vzhledem k tomu, že film je přístupný už od 12, resp. 13 let, tak si dokážu představit ta děcka, jak s každým zabitým muslimem vyskakují ze sedadel a řvou "To bylo coooool!" Z takové US propagandy ruku v ruce s heslem "kdo není s námi, je proti nám" je mi, upřímně řečeno, docela smutno. A o to víc mě mrazí z toho, že Iron Man se jinak tváří jako nenáročná rodinná podívaná.

• 19.1.2009  11:41
    Pusinky (2007)

Možná je to tím, že jsem pouze nekomplikovaný chlap, ale Pusinky pro mě byla cesta do jiné dimenze. Do dimenze plné vnitřního bordelu, nelogičností a jiných podivností, kterými by sa daly charakterizovat osobnosti hlavních hrdinek. Nemůžu říct, že by se mi tento film vyloženě nelíbil, minimálně po technické stránce byl zvládnutý dobře, herecké výkony oněch hysterických slečen taktéž nebyly úplně špatné. Co mě však naštvalo, bylo značně feministické vyznění - a celkový chlad, který z filmu sálal. Být holkou, asi bych na Pusinky koukal jiným hledím, takhle ale bohužel... 50%

• 24.8.2007  10:53

Něco takového se vskutku nedá pořádně ohodnotit. Stává se mi to sice poprvé, ale já fakt nevím, kolik hvězdiček bych měl tomuto snímku udělit. :) Začátek je relativně srozumitelný, plný dusné atmosféry a fantastických hereckých výkonů. Jenže pak se film zvrtne v maximální psycho, kde už jsem se jaksi nedokázal orientovat. Zajímavé je, že i tak mi ty 3 hodiny utekly poměrně rychle a i když jsem Inland Empire úplně nepobral, tak se mi líbil. Ale hvězdičkové hodnocení zde po mně nechtějte.

• 24.8.2007  10:45
    Transformers (2007)

Nuda, trapnost, nuda, trapnost. Tak přesně takové pocity se ve mně střídaly, když jsem se díval na Transformers. Asi už stárnu či co, ale celkové pojetí filmu (včetně "humoru") mi přišlo spíš pro menší děti, rating PG-13 navíc přímo vybízí k dojmu, že tento film byl hlavně natočen proto, aby se lépe prodávaly transformeří hračky... Nečekal jsem nějakou intelektuálně náročnou podívanou, chtěl jsem se jen pobavit a to se mi u Transformers bohužel nepovedlo. Dávám symbolické 2* za efekty.

• 26.4.2007  16:30

Bylo jen otázkou času, kdy se objeví typicky americky patetický snímek pojednávající o 11. září, ovšem že se jeho režie chopí Oliver Stone, to bych nečekal. Nejsem sice velkým fanouškem Stoneovy filmografie, přesto tomuto chlapíkovi nemůžu upřít osobitost a kontroverznost. WTC z jeho filmografie dost vybočuje, je to učebnicový příklad patetismu (zpomalené záběry, hlášky typu "Vyřiď mé ženě, že ji miluju," časté záběry na děti atp.), což je pro Stonea hodně nezvyklé. Fakt jsem zmaten, jelikož Stone se mi vždycky jevil jako režisér, který má nadhled a nechce z diváků vší silou ždímat slzy. Přesto dávám tomuto filmu alespoň ty 3*, protože řemeslně je odveden velmi dobře, má spád a Nicolas Cage v hlavní roli vcelku potěšil. Oliveru Stoneovi bych ale pro příště poradil, aby raději zůstal u kontroverzních témat s kontroverzním zpracováním. Díky filmům, jako je právě WTC, by totiž ztrácel sám sebe.

• 8.4.2007  17:14
    Oheň (1991)

Šíleně patetické, navíc po příběhové stránce mě to příliš nevzalo. Korunu tomu nasazuje rádoby dojemný závěr, který mi svým "amerikánstvím" přišel spíše k pousmání. Jinak ale oceňuji vydařené technické zpracování a skvělé herecké obsazení. Celkově však bohužel slabší 3*.

• 16.3.2007  23:41
    Kameňák 3 (2005)

Žumpa zábavy, co k tomu dodat. Hvězdičku dávám za dva či tři relativně vydařené fórky, při kterých jsem se aspoň trošku zasmál.

• 12.3.2007  10:33
    Fontána (2006)

Komentář píši sice den po zhlédnutí, přesto jsem stále plný zážitků. Film tak neuchopitelný, hluboký, krásný a smutný se vidí málokdy, zážitek, který jsem z Fontány měl, se ani nedá popsat slovy. Přiznávám se, že ne vše jsem v tomto snímku pochopil, takže ještě několik zhlédnutí by rozhodně neuškodilo. I přesto ale říkám, že silnější film "o lásce a (ne)smrtelnosti" jsem v životě neviděl.....EDIT: po 3. zhlédnutí zařazuji Fontánu do mé TOP 10

• 14.1.2007  18:10

Vidím, že s pěti hvězdičkami se tu jaksi vyjímám, ovšem nemůžu jinak. Tenhle film mě absolutně strhnul a zanechal ve mně úžasný umělecký zážitek. Menzel umí dokonale vykreslit Hrabalovu poetiku, jeho režie má šmrnc a osobitost. Herecké obsazení brilantní, humor dle mého gusta a mimo to je zde nemálo skutečně silných scén, které si budu pamatovat do konce života.

• 8.1.2007  13:12

Tenhle anglický styl humoru prostě miluju. I když je Johnny English hodně nenáročnou oddychovkou, nepopírám, že jsem se u něj skvěle pobavil a několikrát od srdce zasmál. Líbil se mi zde i Atkinson, kterého sice mají takřka všichni spojeného s Mr. Beanem, v tomto filmu však roli "tajného" agenta zvádl výborně, potěšil i John Malkovich a jeho parádní přízvuk a účes :)).

• 12.11.2006  18:46

Čekal jsem něco mnohem depresivnějšího, skutečně mě nenapadlo, že se zde vyskytuje nemálo vtipných situací, které rozesmějí celé kino. Kdyby byl tento film pojat jako komedie, nebral bych to jako zápor, jenomže Potomci lidí jsou jinak velice surovým filmem a komediální prvky mi zde přišly poněkud rušivé. Další věcí, kterou bych vytknul, je fakt, že forma je mnohem lepší, než samotný obsah. Příběh opravdu není moc objevný, ale různé kamerové fígle, vykreslení Anglie v budoucnosti a chvílemi velice dusná atmosféra vyráží dech. Ovšem i tak se ve výsledku jedná o mírné zklamání.

• 26.7.2006  22:59
    Noční let (2005)

Rozmýšlel jsem se mezi 3-4 hvězdičkami. Nakonec jsem se rozhodl pro vyšší hodnocení a to z důvodu perfektní režie W. Cravena, díky které je divák napnutý jak struna a samozřejmě také z důvodu démonického Cilliana Murphyho. Tento herec mě zaujal již ve snímku 28 dní poté a v Nočním letu opět předvedl svoje kvality. Abych ale jen nechválil, tak za slabinu tohoto snímku považuji scénář, který sice zpočátku vypadá zajímavě, ovšem ke konci se zvrtne v přehlídku všemožných klišé (a i logika sem tam skřípe). Dále má tento film poměrně krátkou stopáž, zde avizovaných 85 minut je sice pravdivých, z toho však dobrých 10 minut trvají titulky. Je ale fakt, že raději volím kratší stopáž, než aby byl film natahován zbytečnými scénami. Což teda v případě Nočního letu nehrozí.

• 16.7.2006  03:04
    More (1998)

Myslíte si, že sláva a úspěch znamená automaticky štěstí? Mrkněte se na tento parádní kraťas a přesvěčte se sami (viz http://www.gethappy.com/more1.html). Mimochodem, hudební doprovod od New Order nemá chybu!

• 16.7.2006  02:18
    Jackass: Film (2002)

Opravdu neshledávám nic vtipného na sledování toho, jak někdo zvrací, sere, požívá svoji moč, padá, nechává si ubližovat či ubližuje jiným. Inu, pro slávu a prachy se dá natočit všelicos, že?

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12