Policie (1985)

Velmi průměrné, částečně dosti nudné krimi s divnou zápletkou. Depardieu a Marceau předvádějí svůj standard. A po pěti letech, aniž bych si to vůbec uvědomil, že jsem tenhle počit někdy viděl, tak jsem se na něj podíval podruhé a nudil jsem se ještě více, ba doslova nesnesitelně. Obsahově je Policie zmatená, protkaná řadou zbytečných scén s příšerně dlouhými dialogy, postavy se chovají nelogicky až debilně. Sandrine Bonnaire nám v netradiční roli šlapky předvede krásná prsa a "hustý prales". Kdyby tam nehráli tak známí a dokonce již legendární francouzští herci, domníval bych se, že jde o nějakou amatérskou prvotinu.

Blikající světla (2000)

Snad první dánský film, který mě nějak nezaujal. Mads Mikkelsen a Nikolaj Lie Kaas pro mě dosud v nezvyklých rolích, o to více se mi líbili, Ulrich Thomsen také předvedl standard, nicméně příběh, zápletka, humor, jestli tam nějaký vůbec měl být, nic moc. Možná mi to jen nesedlo, protože o žádném dánském filmu bych si nedovolil říct, že je špatný.

Šéfové na zabití (2011)

Výborná komedie, v níž všichni doslova září, od ústřední trojice zaměstnanců, přes trojice ďábelských šéfů až po vedlejší role známých herců. Nicméně jedno musím, opravdu musím zdůraznit. Přestože jsou všichni herci znamenití, Kevin Spacey nade všemi přece jen ční a naprosto geniálně ztvárnil totálního hajzla.

Přenašeči (2009)

Není to špatný film, ale nějak se ne a ne rozhoupat k něčemu většímu. Herecké výkony jsou slušné, ale napínavých či děsivých scén je tu značně poskrovnu. Otázka zní, kam tento snímek žánrově zařadit...

Blanc comme neige (2010)

Zvláštní thriller, který mírně graduje, ale nepřináší příliš nového. Jediný ozvláštnění celého snímku je finský prvek. Cluzet je dobrý herec, Gourmeta jsem si poprvé pořádně všimnul a Bourgoin se opět objevila v marginální roli.

Jmenuji se Oliver Tate (2010)

Melancholií prosycený snímek, který u mě zaznamenal prudký sešup dolů. Ze začátku jsem byl nadšen, i když obrazy, myšlenky a hlášky se na mě sypaly šílenou rychlostí, že jsem nestačil vše správně vnímat. Prvních třicet minut by určitě zasloužilo dvojí zhlédnutí. Potom se však film potápí, až se potopí nadobro. Celkově to vidím na tři a půl, ale vzhledem k jisté originálnosti a inovacím, zavřu obě oči a ty čtyři hvězdičky odkliknu.

Celestinské proroctví (2006)

Byl jsem natěšený z nových žlutých autobusů, tak jsem hned listoval v seznamu nabízených filmů, nepřekvapilo mě, že jsem 75 procent z nich viděl, ale i tak jsem měl příjemný pocit. Zvolil jsem pro mě neznámý snímek se seriálovými hvězdami z Gossip girl a Prison Breaku a zvolil jsem zatraceně špatně. To už bylo lepší po očku sledoval u sousedů Pařbu ve Vegas a A-team. Netušil jsem, že k této příšerné a nudné slátanině existuje literární předloha, o jejíž větší kvalitě rozhodně nepochybuji. Snad si příště ve Fun and Relax vyberu lépe anebo zvolím nějakou jistotu s Bradley Cooperem.

Andaluský pes (1929)

Andaluský pes na mě působí stejně jako životopis Luise Buňuela, který právě čtu. Některé jeho myšlenky a příhody mě doslova uchvátily, jiné znechutily. A totéž platí o tomto snímku.

Epilog (1992)

Výborná hudba, působivá kamera, výteční herci, zajímavá metafora.

Zkažená úča (2011)

Cameron Diaz a komedie jde spolu výborně dohromady, o tom není pochyb. Zla kobieta se na nás smála po celé Varšavě spolu se Šmouly z obřích plakátů a bohužel musím konstatovat, že trapné a ubohé vtipy převážily nad těmi povedenými. Snad zase příště, Cameron.