• Rodinný

Krok za krokem (1991) (seriál)

Nikdy som nepochopil, čo ľudí na tomto seriáli tak baví. Keď to náhodou bežalo na obrazovke, pretože to zvykla sledovať moja manželka, prišlo mi to silené, nevtipné, predvídateľné, zbytočne poučujúce, často mimo skutočnej reality, herecké výkony podpriemerné.... proste absolútne mi to nesadlo. Najviac ma serie postava Kouďáka, ktorého humor je nehumorný a smiech otrasný. Možno mi nesedel dabing, neviem... Každopádne moje pokusy o sledovanie zakaždým zlyhali po cca 2 minútach. Sledoval som Alfa = bez problémov, Priateľov = opakovane dookola úplne v pohode. Ale toto??? Iba za trest. Ale ako odpad to zase nehodnotím.

Případy 1. oddělení - Exploze (2022) (epizoda)

Asi najslabší diel tretej série, ale vôbec nie zlý. Pekne vykreslené prostredie vietnamskej komunity, kde vládne patriarchát, muž robí biznis a drží si status alfasamca, ak prejaví slabosť alebo zakopne, tak v očiach obchodných partnerov padá o priečku nižšie.  Vozí sa zásadne na mercedese, aby hrali formu. To vidím denno denne aj v realite. Vozia sa zásadne na SUVčkach alebo nadupaných audinách. Držia spolu a medzi seba si niekoho iného okrem Vietnamcov len tak ľahko nepustia. Aj vietnamskí herci tu zahrali dobre, hlavne páchateľ na výsluchoch vedel čo chce a čo nechce povedať.... Linka s Korejsom super, chlapík sa začína zase drať na popredné pozície hrdinov... Zjebanie Pražáka s Andělom od Tomáša Kozáka bolo špičkové, sedeli tam ako zmoknuté myši...

Případy 1. oddělení - Veteráni (2022) (epizoda)

Konečne návrat mjr.Plíška na scénu. Vyzerá, že naozaj zostarol, veď prešlo pár rokov. Druhá séria sice končila s tým, že bude robiť externého poradcu, ale po čase už asi na externistov v polícii došli prachy.... Dej epizody celkom obstojný, pan Skopal zahral vynikajúceho záporáka, čeština Juraja Loja sa už dá počúvať a jeho Netík je už tiež celkom sympaťák. Hlavne od chvíle, keď uznal kvality mjr.Plíška......

Případy 1. oddělení - Flaška (2022) (epizoda)

Mne sa táto časť celkom zapáčila, až keď som ju videl druhý krát. Poprvé som to prijímal negatívne, nakoľko za rušivý element som považoval nástup dvojice nových vyšetrovateľov (Bočková - Loj) a zastrčenie mojich obľúbených pôvodných vyšetrovateľov do úzadia. Z odstupom času a po pozretí celej III.série som si už na zmenu zvykol a pri súčasnom sledovaní série mi to už tak nevadí. Skvele zahral pan Olda Navrátil, presne ten typ premúdrelého, nespolupracujúceho, povýšeneckého týpka, ktorý si myslí, že všetkých prechytračil. Výborný výkon. Za neho 1 hviezda naviac.

Amélie z Montmartru (2001)

K filmu nemám čo vytknúť, príbeh je celkom zaujímavý, krásny mix rôznych postáv a čudákov, jediné za čo dávam hviezdu dole je sklamanie, že samotný Montmartre tam bol ukázaný dosť málo. Čakal som častejší exteriér, rôzne lokácie a podobne. Inak fajn.

Vážení přátelé, ano (1989)

Milujem československé filmy z obdobia 1988-1989, keď už mnohí tušili, že to s tým komunizmom ide do prdele... ostatní, ktorí to netušili, v to iba dúfali. V tomto filme si už režisér dovolil poukazovať na mnohé tie neduhy, kvôli ktorým celé to panoptikum zvané komunizmus padlo. Na čele závodu starý kovaný komunista, dosadený možno ešte Moskvou, ktorý buď odchádza do dôchodku, alebo odíde ešte vyššie, najlepšie na ministerstvo. Po ňom príde tiež už pomerne starší súdruh, ktorý má na všetko "lidi", všetkých poverí všetkým, aby si sám mohol púšťať v pracovnej dobe papierové lietadielka, prípadne sa pchať do prdele ľuďom, ktorí sú v hierarchii vyššie, ako on. Krásne vykreslené prostredie, kde sa všetci tvária, že pracujú a šéfstvo sa tvári, že ich platí. Rozkrádačky kvalitných vecí s požehnaním vrchnosti... Zbytoční kultúrni referenti, žranice za štátne, úradníci, ktorí vymýšľajú tabuľky, ktoré budú každému na hovno. V divadle sa skúšajú sovietske sračky, na ktoré nikto nechodí. Obchody prázdne, iba so znudenými predavačkami za pultom. A každý s nádejou, že zajtra to už praskne, že už to musí prasknúť, už musí prísť zmena..... "Pozor pane inženýre, tlak 750 hektopaskalú!!!!"

Zátopek (2021)

Vďaka filmu som si urobil tak obraz o Emilovi Zátopkovi, ako aj obraz o jeho žene Daně. Emil Zátopek bol chlap, ktorý chcel v prvom rade behať. Nechcel politikárčiť, s každým chcel byť zadobre, bol priateľský, veselý, chcel vyhrávať, nebol falošný, snažil sa všetko robiť naplno, neznášal prehry, občas bol trochu zbabelý, atď atď. Zarazilo ma, ako bola vykreslená pani Dana. Vo filme zahraná Marthou Issovou mi prišla trošku zatrpknutá, aj skrz to, že Emil nechcel deti. Akoby toho Emila až tak nemilovala, ako on miloval ju. Možno si veľmi skoro uvedomila, že bude stále v jeho tieni. Krásne je to vykreslené pri jej získaní zlatej medaile. Na tlačovke si zase slovo vzal Emil, on tu bol predsa za hviezdu...

Divoké včely (2001)

Pekný príbeh kdesi z prdele sveta. Všetky postavy sú uveriteľné a v takýchto prdeliach majú svoje živé predobrazy. Hviezdička naviac za synchronizáciu hudby a kmitania stieračov v 603ke.

Návštěvníci 2: V chodbách času (1998)

Perfektne sa na tom stále nasmejem. Je to viac postavené na postave Jacquilla Fripuia, Godefroy je trošku v úzadí. Najväčší úspech filmu tkvie v českom dabingu, ten je perfektný. Mix starých výrazov zo stredoveku zmiešaný so súčasnou rečou je stavbou celej humornej stopy príbehu. Ostatná časť príbehu je v podstate opakujúca sa groteska prvého dielu. Oukej? Koukéééééééééééj

Případy 1. oddělení - Olizovač (2016) (epizoda)

"Maruško! Tys ale vyrostla!".... takýmto skvelým spôsobom odviezť dieťa a následne aj šokovanú matku z pieskoviska rovno spod nosa nebezpečného vraha, tak to vie napadnúť iba skvelého dlhoročného skúseného policajta mjr.Plíška. Ešte v aute vtipne skonštatuje, že v podstate vyzerá ako úchyl, tak to bude vierohodné. Všetci perfektní, Pražák nepríjemný, Anděl zažratý do svojho prípadu s Tréglem, Vrána metodický a pravdovravný aj vo chvíli, keby si to asi každý z nás rozmyslel. Kozák síce odstavený, ale stále nápomocný. Korejs krásne nepríjemný, až odporný... A Víťa? Ten si pri prehliadke bytu obvineného nájde "Spitfajra", ale nakoniec aj vražednú zbraň.