Boj o dědictví (2011)

To nebyl pilot k novému, přiblblému a neúspěšnému seriálu pro puberťáky?

Zvláštní bytosti (1990)

Kdo nezažil, nepochopí. Geniální závěr - mrtvý komunismus a odchod do nových časů...

Ledová smrt (2010) (TV film) odpad!

Fyzikální pornografie nejhrubšího ražení.

Lůno (2010)

Dávám sice 60%, ale uznávám, že Maďaři umí. Vzpomínáte na film Taxidermia? Z podobného soudku, ale dle mého mnohem povedenější. Začátek Wombu jednoznačně za 100%, ale pak to začíná drhnout. Motiv ekoterorismu, nehoda, sebeobviňování, řešení - budiž - ale konec už je totálně mimo. Pokud Tommy nebyl totální psychopat, tak by k tomu prostě nedošlo.

Očista (2013)

Škoda kulhající logiky (to měly bezpečnostní prvky navařená očka na upevnění řetězů? nebo řetězy na hladkou plochu přilepili lepidlem neutuchající síly?). Ale až na nehoráznou klišoidnost celkem příjemné podívání s očekáváným výsledkem. Jenom jsem čekal, že bezďák v závěru přijme roli otčíma, ale nikdo mu ji bohužel nenabídnul. Pak bych ovšem musel jít s hodnocením výrazně dolů.

Doktorka Plyšáková (2012) (seriál)

Zase jeden hyperkorektní seriál z dílny USA. Hlavní hrdinka je evidentně poloviční běloška - stejně jako president Hussein Obama. Při sledování ve mně pomalu sílilo temné podezření, že seriál patrně není určen pro můj ročník (50+). Nicméně u poslední epizody jsem si vzpomněl na roky strávené na ZŠ - kdy na ploše dřevěné lavice byla vyryta krátká básnička: "Bolí mě hlavička, bolí mě bříško, co ty víš o ženách, žákovská knížko!"

Pětadvacetiboj (2012)

Depresivní drama o krizi středního věku, bez nejmenšího náznaku jakéhokoliv řešení. Hovořit zde o komedii je patrně poněkud nepřesné.

Babovřesky (2013) odpad!

Cena zlata odhadem - 500 milionů korun, darovací daň - příliš vzdálení příbuzní - 200 milionů korun. Daňový únik velkého rozsahu (nad 500 000 Kč) bude oceněn od 1 do 8 let, a s přihlédnutím k tomu, že trestný čin byl veden v organizované skupině (s Vondráčkovou) bude trest v horní polovině rozsahu. Zlato pochopitelně propadne státu a současný premiér Rus-Nok nebo některý z jeho následovníků tento mimořádný příjem použije na financování jednotek určených k rozhánění demonstrantů protestujících proti policejní brutalitě. A na nákup gumových projektilů...

Mandela's Fight for Freedom (2009) (TV film) odpad!

Komunista, terorista odsouzený na doživotí za plánování ozbrojených útoků, placený ze SSSR. Jeho manželka upalující své oponenty, případně děti svých oponentů, pomocí pneumatik politých benzínem a položených na krk oběti. Autorům dokumentu se pár faktů ztratilo ze scénáře.