Teenage Mutant Ninja Turtles: Turtles Forever (2009) (TV film)

I po tolika letech mě to prostě baví. Pamatuji si jak jsem sedával před televizní obrazovkou jako malé dítě, hltal každičkou vteřinu želváků, tehdy ještě v provedení secam, ale ani hrozný obraz a zvuk mi podívanou nerušil. Technika sice pokročila, ale želváci jsou prostě pořád "in", tento snímek je klasa.

Terminator Salvation (2009)

Proč všechny ty rozpaky o tom, že film není důstojný nástupce, že McG měl zůstat někde u reklam, že kdo viděl trojku nebude se bavit....blbost, já jsem fanouškem serie Terminator a musím říci, že jsem se pobavil opravdu slušně. Je sice pravda, že už to není to co bývalo, ale to většina novodobých pokračování (např nové bondovky...). U akčních scén mé srdce zaplesalo, kamera je tak dobrá (např scéna kdy je Bale ve vrtulníku a padá), že mě doslova kovala do sedačky. Líbil se mi i příběh, postapokaliptické prostředí z toho čiší všemi směry. Je tu sice několik nesrovnalostí a klišé, lae komu to vadí?? Já nehledám ve filmech nějaká moudra, buď se mi to líbí nebo ne a tohle se prostě povedlo. A řekl bych, že je to mnohem lepší než 3 (a to zde byl Arnie :D)....

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Ano, tohle je blockbuster. Ano, Bay se nechal unést. A výsledek?...Je to sakra dobře! Při sledování tohoto mega filmu mě napadalo jediné - Páni, bude ještě někdy někdo schopen natočit film, který by byl vizuálně výraznější ?? Některým se nezdal příběh a přemrštěné dětinské vtípky (miniautíčko, kovové koule, tanga Johna Torturra), ale proč sakra? Vždyť je to výborné odlehčení a co si pamatuji původní kresléné transformers, podobných srandiček zde bylo jako máku, vlastně se Bay držel ještě hodně zkrátka. Jednoduše - Kdo hledá ve filmech nějaká extra moudra, vyšší princip nebo něco podobného, tohle raději vynechte a zajděte si na nějaké to dramčo....

Underworld: Vzpoura Lycanů (2009)

O poznání horší než předchozí dva díly. Utrpělo co mohlo, všechno je takové strohé, není zde nic co by nadchlo. Nedozvíme se vlastně ani nic nového. Přesto to nebylo úplně nejhorší a vlastně jsem se ani nenudil. Šlo z toho vyždímat mnohem více.

X-Men Origins: Wolverine (2009)

Tohle byla ale pěkná pohádka :)....Já se bavil, člověk sice musí opomenout několik věcí (dobrák a padouch jsou jednu chvíli na nože, druhou zase nejlepší přátelé atd.) ale kouká se na to opravdu hezky. Hlavně, že jsem se bavil.

Zastav a nepřežiješ 2 - Vysoké napětí (2009)

To to dopadlo! Čekal jsem hodně, ale tohle nemá hlavu ani patu, zasmál jsem se jen zřídka, dost trapných momentů kdy jsem si říkal co to sakra je, děj prakticky žádný. Po skvělé jedničce docela slabota. Styl kamery a střih scén mi přijde jako u filmů od Tromy (Toxic Avenger atd...).

Akta X: Chci uvěřit (2008)

V podstatě se jedná o velice průměrnou kriminálku, nic víc. Čekáte-li určitou porci tajemna, nadpřirozenosti, koukněte se raději na některý díl ze seriálu.

Bathory (2008)

Ale jo, na tohle se dalo dívat. Po většinu času docela zábavné, bohužel bez silně výrazných momentů, kdy se člověku zatají dech a to se od podobného tématu tak nějak očekává. Bohužel jsem nečetl knihu a o Alžbětě Báthoryové toho mnoho nevím, takže nemohu srovnávat se skutečností či legendami. Nic méně pro Česko velký pokrok.

Batman - Gothamský rytíř (2008)

Tak tohle nebylo nic převratného a nijak zvlášť zábavného. Některé pasáže filmu ujdou, jiné ne, totéž platí o grafickém ztvárnění. Doufal jsem v něco temnějšího.

Co se vlastně stalo (2008)

Co se vlastně stalo? Tuhle jedinou otázku si ze snímku odnesu, neumím si to vysvětlit, možná nejsem dosti intelektuální, ale co to sakra bylo! Našlo se pár vtipných pasáží, De Niro je pan herec, stejně tak Bruce, který opravdu perlil, ale jinak film postrádá cokoli, co by dokázalo diváka připoutat do křesla. Celých 100 minut jsem čekal, že se děj někam zvrtne, nestalo se...Subjektivní názor - tohle nestojí ani za několik desítek korun, za které si jistě budeme moci koupit DVD s tímto skvostem u nějakého časopisu.