Americko-japonský animovaný akční film divákům v šesti jednotlivých kapitolách odhalí začátek proměny Bruce Waynea v Batmana, legendárního mstitele Gotham City.  Americko-japonský animovaný akční film divákům v šesti jednotlivých kapitolách odhalí začátek proměny Bruce Waynea v Batmana, a důvody, které vedly k tomu, že se stal mstitelem Gotham City. Postaví se v boji proti hrůzu nahánějícímu Strašákovi a dvěma zlosynům, s nimiž se doposud nesetkal. Animovaná podoba nesmrtelného komiksového hrdiny je výsledkem spolupráce předních japonských animátorů, k nimž patří Shojiro Nishimi, Yasuhiro Aoki, Futoshi Higashide, Toshiyuki Kubooka a Hiroshi Morioka. (oficiální text distributora)

HAL

Ve stylu Animatrixu, neboli v několika krátkých animovaných filmech, se rozhodli v DC Comics prozkoumat rozličné stránky Batmanovy narušené osobnosti a natočili epizodický film přetékající akcí, superzáporáky, akcí, technickými udělátky, akcí, netopýry, a.... ne zas až tak moc akční to není. Na kvalitu většiny dílů Animatrixu animovaný Batman ani v těch nejlepších částech zdaleka nemá, ani animační techniky na tom nejsou tak dobře (a hlavně je animace ve všech částek víceméně tradiční, žádné experimentování se nekoná), ale jinak se jedná o velmi jednoduchou a příjemnou oddechovku, která zažrané fanoušky nadchne a zbytek neurazí. 7/10 ()

TheDarKnig

docela těžce se to hodnotí pohromadě, ale zkusím tak trochu rozpitvat, co mi vadilo a co ne.. Have I Got Story For You - první příběh se tedy moc nepovedl, jestli maj psychologové pravdu a lidé zakládají svoje hodnocení na prvních dojmech, tím, že zrovna tento příběh dali autoři na první místo, si pod sebou jemně nařezali větev. Nejprve odradí velmi podivná a nepříjemná animace a pak i celkové vyprávění, které se vlastně stále opakuje, postavy jsou neosobní a povětšinou ještě hnusné a jediné plus jsem zaregistroval až na konci, který tak trochu ironicky podtrhl celý příběh. Nevím, co tím chtěli autoři říct, snad jak je věrohodná ústní slovesnost, ale nefungovalo to. Žádní známí záporáci, svítící oči a šílené představy Batmana (pravda jedna jeho podoba vedla alespoň k jemnému úsměvu) 2/5 Crossfire - ale hned v druhém mini příběhu se všechno dostatečně vynahradí.. Tu už není žádná ztřeštěnost či dokonce dětinskost, a hned od počátku je cítit ta pravá atmosféra temného zkaženého města Gotham. příběh sice znovu příliš nefunguje, ale co ho vynahrazuje, je skvěle vytvořený pocit, že Gotham není dobré místo pro hraní.. Vše funguje hlavně díky skvělé temné hudbě a i animace tentokrát vypadá mnohem víc k světu. Trochu to ovšem ale kazí doslovný závěr, kdy dojde k nějakému masakru, samozřejmě se objeví i Batman a dořeší to (ale takový Batman v plamenech je velmi silný moment). Suma sumárum o dost povedenější než první část, ale mohlo to stále být lepší 3-4/5 Field Test - blé, po povedenější části se Gotham Knight znovu propadá do temnot a přináší nám opravdu jen test, tentokrát už příběh nenajdete ani lupou - nemá to absolutně žádný smysl existence, je to.. prostě ten test. A má to neskutečně debilně vypadajícího Batmana - aneb jasný vliv anime... 1/5 In Darkness Dwells- proměnlivost Gotham Knighta se ukazuje jako překvapivě konstatní záležitost, po hnusné povídce předchozí přichází jeden ze dvou vrcholů této sbírky. Animace je tentokrát tak padnoucí, jako jsou padnoucí kresby v komiksu o Arkhamu - vyjadřuje tu podivnost, zlobu a šílenost města, má to perfektní a hlavně mé oblíbené záporáky a i konečně nějakou hlubší myšlenku. Batman tentokrát bude bojovat proti opravdovému zlu. Na druhou stranu chybí trochu propracovanější charaktery ostatní a celé je to na něco většího příliš krátké. No stejně mně tato část uchvátila 5/5 Working Through Pain - a ted se poprvé Knight udržel na vrcholu a dokonce ještě nad ním začal plachtit. Skvělá vzpomínková část, která poprvé zapadá do Nolanovy vize, nemá žádnou chybu. Sledujeme zde Bruce v Indii a zraněného Bruce v kanálu, který přemýšlí nad tím, co se tam, na dálném Východě, naučil o bolesti a jejím překonávání, což momentálně opravdu potřebuje. Je to temné, ukazuje to znovu pravou tvář Gothamu, ve kterém se to jenom hemží krysami, a má to pointu, poučnost i dobrou vedlejší postavu. Super 5/5 Deadshot - a tentokrát znovu klesáme trochu níž, Batman se sice jednou zamyslí nad tím, jaký ma jeho práce smysl a co dělá špatně, ale jinak tady jde hlavně o super snipera a ukázky jeho dovedností. Scéna na kolotoči je prostě neuvěřitelná, o té další ani nemluvě, člověk má po nich takový nepříjemný pocit a rychle hmatá po žaluziích :) Jinak je ale Deadshot pouze průměr 3/5 Tak vidím, že sem celek ohodnotil lépe, než když bych ho rozdělil na části.. Asi bych tedy měl snížit na objektivní lepší 3, ale už nebudu nic měnit, přece jenom mám Batmana a Gotham příliš rád, a pro jednou můžu přidat nějakou tu půlhvězdu jako poctu těm, kdo tohle vše vymysleli. Děkuji jim. () (méně) (více)

Lavran

Jako dezert po ohromném nášupu v Temném rytíři vcelku dostačující, ale kvůli kolísavým kvalitám jednotlivých příspěvků lehce frustrující. Dva skvosty se přesto našly: videoklipovité rychlovky In Darkness Dwells se svou těžce depresivní náladou v kanálovém stylu a Deadshot pyšnící se skvělou animací a odvazově zacílenou akcí. 3,5* ()

JohnnyD

Tomuto filmu som sa vyhýbal ako čert omšovému a vedel som prečo. Nielenže neznášam anime a sledovanie tých obrázkov bolo pre mňa utrpenie, navyše príbehy sú mizerné a maximálne nekomiksové a nebatmanovské. Z plejády záporákov sa tu objavia len Scarecrow a KillerCroc (v cameu). A ich poviedka spolu s poslednou je jediným záchvevom priemerností v tejto japonskej ultravážnej brečke. Najhorší film z novej série DC animákov. Bezkonkurenčne a s veľkým prehľadom. ()

Liznic

Tohle bývá složité, několik autorů, různé přístupy a osobytá provedení. V případě Gotham Knight jsou však všechny příběhy, až na Field test, velmi nadprůměrné a některé přímo vynikající! Otvírá se tu několik témat ohledně Temného rytíře, jako: smrt rodičů, odpor ke zbraním, neustále přítomná bolest, jeho jediné pravidlo "nikoho nezabít" a další. Pro všechny fanoušky Batmana je tohle jednoznačně povinností! ()

• Děj filmu se odehrává mezi filmy Batman začíná (2005) a Temný rytíř (2008). (TwoFace)
  • Jedná se o první snímek o Batmanovi, na kterém se podílelo Japonsko. (Claude Speed)