leavit

leavit

Česko

• 5.7.2019  14:35

'Každou lží si děláme dluh u pravdy.'

• 5.7.2019  14:32

Ani nevím proč, ale nějak jsem si to spojila s celebritami, kdy se ze sviní, díky chytrému 'neviditelnému' týmu spřádající plány v pozadí, stanou TY ZÁŘIVÉ SVINĚ.

• 19.5.2019  15:44

Film jsem si vážně užila zvláště kvůli Hopkinsově herectví a taky Pittovi, když se choval jako dítě, které objevuje svět bez předsudků - ale vážně, některá nynější pravidla a zvyklosti jsou úsměvné. Spoiler: Nejvíce mě zaujala scéna prvního setkání v knihovně, hlavně kvůli atmosféře, kdy Hopkins mluvil vyloženě nahlas skoro křičel, ale byl málo slyšet a Pittovo hlasité šeptání všude děsivě rezonovalo.

• 13.5.2019  21:19

Upřímně této epizodě dávám necelé 3* za scénář, necelé 4* za režii první poloviny části a 5* za režii té druhé, protože atmosféra zmatku a vlastní bezmocnosti pramenící z moci zachycena byla.

• 24.6.2016  16:52
    Monstrum (2008)

Film natočený roztřesenou příruční kamerou, čímž jsou celkem úspěšně kryty nedostatky v efektech (těm se snaží očividně vyhnout nebo je schovávat v přítmí). Nicméně hlavně kvůli stylu natočení skupinky snažící se přežít, vznikla tak hutná atmosféra. 92%

• 24.6.2016  16:36

Film bych zařadila do „blbých “ komedií, kdy se na pár opravdu povedených vtipů najde spousta těch hloupých, ale když se na to díváte poprvé, tak se bavíte. 75%

• 23.6.2016  21:57

Jedná se o velmi akční a poněkud brutální film z budoucnosti, kdy lidstvo zničilo samo sebe a kdo vlastní vodu, řídí společnost dle svých vlastních pravidel. Děj je poněkud jednodušší, kdy se skupinka uprchlíků vydává na cestu z místa A do místa, ehm, A, přičemž se jim dějí jen a jen problémy, ať už z důvodu pronásledovatelů nebo terénu. Jsou zde dobré efekty, nápady, celkově vizuál, ale možná až přespříliš detailů. Nicméně při té akční palbě se nudit nedalo. 75%

• 23.6.2016  21:45
    Muž z oceli (2013)

Nijak mě neoslnil ani scénář, ani většina herců. Naopak vizuálně se to Snyderovi opět povedlo, jen někdy mohl být poněkud skromnější, hlavně co se digitálních efektů týče. 65%

• 23.6.2016  21:43

Tento film jsem sice viděla už před nějakou dobou, nicméně pouštět znovu si ho nehodlám. Scénář se holt moc nepovedl. Dávám 2*, protože akční sekvence při lovu mamutů se celkem povedla i trikově a ty velmi bizarní nápady (mamuti stavějící pyramidy a několikadenní procházka z chladných vysokých hor do rozpáleného Egypta) jen tak z prstu snad ani vycucat nešly, i když… 35%

• 23.6.2016  21:23
    Ztracený svět (TV seriál) (1999)

Jako malá jsem seriál měla ráda a tak jsem se rozhodla si ho připomenout. 1. serie: Co se týká děje, tak je na rozdíl od tehdejší seriálové konkurence poněkud slabší, ale zase má méně otřelé téma, dinosaury. Postavy samotné nejsou vymyšleny špatně, jen je jejich vývoj velmi pozvolný a jsou průměrně zpracovány. Nejlépe napsaná je podle mě Marguerite, celkem sympatičtí jsou Roxton a Summerlee, naopak Challengerovo přehrávání mi nesedlo. Nejlepším dílem je Cave of fear (spíše jeho druhá polovina). 55%

• 23.6.2016  21:21

Velmi akční příběh se zajímavými nápady, scénami s krásným hudebním podkresem a hlavně vizuálem. 85%

• 23.6.2016  21:20
    Enderova hra (2013)

Střídaly se zde dobré nápady i špatné nápady, také efekty na tom byly podobně. Nicméně mě nejvíce zklamal nezáživný scénář, který se dal mnohdy předvídat. Naopak bych vyzvedla hraní herců. 65%

• 23.6.2016  21:18

Až na trošku delší rozjezd nádherně propracované dílo, hlavně dialogy a výkon Al Pacina. I když Charlize Theron a Keanu Reeves byli také výborní. 88%

• 23.6.2016  21:17
    Joy (2015)

Příběh o ženě, jejíž sny byly odsunuty na úkor reality, ale nevzdala to. Výborně svérázná Jennifer Lawrence a ta bizarní rodinka taky. 80%

• 23.6.2016  21:15

Neskutečné dílo, jemuž není co vytknout. Výborný počátek, kdy nebylo nic víc než tma, následovaný bezeslovnou pasáží s vývojem opů. Poté přichází budoucnost, kde si tvůrci hlavně vyhráli s „gravitací“ a kamerou (někdy jsem se musela i pozastavit, jak některé záběry vytvořili), ale také výbornou kombinací sci-fi s klasickou hudbou. Jinak z HALa šel opravdu strach. Doteď přemýšlím, zda došlo k jeho uvědomění sebe sama nebo to prostě jen byla chyba. Celé dílo je protkáno epickými momenty, hudbou a nádhernou vizuální stylizací. 100%

• 23.6.2016  21:12

Velmi dojemný film nepojednávající ani tak o cíli a obětech války, jako spíše o cestě a utrpení těch, co stále ještě žijí a čeho všeho jsou schopni, ať už dobrého či zlého. 100%