Švadlena (2015)

Tenhle film je tak divný, až je vlastně skvělý.

Velký Gatsby (2013)

Achjo. Trvalo mi dlouho než jsem se na film podívala, protože mě už z traileru odradil. Příběh Gatsbyho je sám o sobě krásně smutný a mám ho ráda. "Vtipně" zmodernizovaným zfilmováním se ale skoro všechno kouzlo vytratilo. Nejsem zrovna zastánce modernizování klasických příběhů, ale možná, že kdyby Gatsbyho převedli do současnosti celkově, bylo by to lepší, než tohle. Dvacátá léta s rapem v klubech a písničkama od Fergie na večírcích mě úplně nepotěšila. Na druhou stranu i přes překombinovanost moderními prvky se film tak nějak dokázal držet knižní předlohy. Taky DiCaprio je prostě super. Na Gatsbyho se hodil. A zahrál to skvěle, stejně jako Maguire. Ty hvězdičky dávám hlavně jim.

Sherlock: Přízračná nevěsta (2016) (TV film)

I když jsem se z trailerů bála, jak tohle může vypadat (přece jsem si už s Benedictem zvykla na novodobého Sherlocka, tak proč teď ten návrat ke klasice z viktoriánské Anglie v 19. století?), nezůstala jsem zklamaná. Speciál Sherlocka měl přesně to, co měl mít, a mě jako fanouška nadchl. Ano, ke konci je to trochu zmatek, ale už jsem si tak nějak zvykla - to, co píše Steven Moffat, je vždycky zmatek. Jenže tak nějak geniální zmatek (i když uznávám, že rozuzlení bylo všelijaké a nijaké zároveň). Pět hvězdiček, které zahrnují i radost z toho, že máme po delší době konečně nový díl. Dead is the new sexy.