Vem si mě (2022)

Ďalší extrémne uveriteľný prípad (aj keď napríklad v prípade Nicolasa Cagea to celkom platí), ale aspoň pesničky boli fajn. Všetko ostatné taký slabší priemer. 5,8/10.

Vikingové: Valhalla (2022) (seriál)

1. séria: Začiatok bol taký uponáhľaný,  a celkovo aj tých osem dielov pôsobilo trochu narýchlo,  napriek tomu mi to prišlo lepšie ako 6. séria pôvodných Vikingov, a kvalitatívne by som to prirovnal skôr k prvým štyrom sériam. Dej napredoval rýchlo, boli tu krehké spojenectvá, zrady, akcia, krv a sympatické postavy. Za mňa výborné pokračovanie,  ktoré dúfam neskončí predčasne. 7,4/10. 2. séria: Bavila ma prvá séria a bavila ma aj táto. Stále mám však mierny problém s tempom jednotlivých epizód. Všetko je aj príliš svižné. Nie sú tu žiadne omáčky,  naťahovačky, rovno sa ide k veci, všetko sa hneď vyrieši. Nejakí extrémne mi to nevadí,  ale privítal by som, keby mala séria kľudne o dva, štyri alebo aj o osem dielov viac. 7,4/10.

Víly z Inisherinu (2022)

Aké čudné (ne)priateľstvo spája Pádraica a Colma. Atmosféra tohto filmu je podmanivá, tempo aj keď pomalé, tak lahodné, dialógy výborné, herecké výkony excelentné, a celé je to vlastne aj celkom pekné a vzťahové. A samozrejme aj zvláštne, rovnako ako obyvatelia tohto odľahlého ostrova. 8,2/10.

Vlajka smrti (2022) (seriál)

Nie je to to najlepšie čo sa dá v súčasnosti vidieť na streamovacích službách a podľa môjho vkusu mohli tvorcovia trochu pritvrdiť vo všetkom, ale bolo to fajn, zábavné, postavy rôznorodé a zaujímavé, len mohli niektoré dostať viac priestoru. Inak super a dúfam, že bude aj ďalšia séria. 7,3/10. 2. séria: Obľúbená pirátska posádka na čele s pirátom gentlemanom je späť. Seriál je opäť fajn, a opäť humor pramení zo skvelých postáv, ktoré žijú v drsnom svete a zažívajú jednu nepríjemnosť za druhou. Taktiež riešia toľko vzťahových problémov ako žiadna z epizód Sexu v meste. Len škoda, že pre mňa dve najzaujímavejšie postavy si tu veľa priestoru neužili (jedna sa stala manželom číslo 14 a ďalšia sa premenila na vtáka). Druhá časť série mierne stratila náboj, ale stále to bola veľmi dobrá séria. 7,4/10

Vlkodlak: Noční lovec (2022) (TV film)

Konečne niečo iné,  ako sme od Marvelu zvyknutí. Najmä sa to nesnažili byť nasilu vtipné a nebolo to úplne pre deti. Ja by som si síce prial, aby to bolo hororovejšie, napínavejšie a drsnejšie, ale aj tak celkom fajn. Dopomohla tomu aj hodinová stopáž, vďaka ktorej tam nebolo toľko priestoru pre zbytočnosti. 7,4/10

Volavka (2022) (seriál)

Mohlo to byť lepšie, dramatickejšie, drastickejšie a viac premyslené,  ale inak fajn. Dúfam, že jedného dňa dostane Taron Egerton Oscara. Paul Walter Hauser tiež výborný, ale že mu tieto úlohy idú už vieme. 7,6/10.

Vražda v Londýně (2022)

Už dlhšiu dobu som nevidel Saoirse Ronan v nejakom filme, tak som rád, že sa pripomenula, aká talentovaná herečka je. Jej postava ma veľmi bavila. Sam Rockwell až také šťastie na úlohu nemal, ale stále je výborný herec. Bavil ma ešte Adrien Brody a aj ostatné menšie postavy boli fajn. Inak ide o vydarenú satiru, ktorá pre mňa žiarila v prvej tretine a úspešne finišovala v tej poslednej. 7/10.

Vřískot (2022)

Rozhodne sa jedná o solídne pokračovanie, ktoré nielen že nerobí hanbu sérii,  ale ešte ju aj trochu pozdvihuje vyššie. Na jednej strane chápem všetky tie náražky na predchadzajúce filmy, režiséra Wesa Cravena a trend horor filmov, ale prišlo mi to prehnané a ocenil by som, keby tvorcovia prišli s niečím originálnym a nerecyklovali stále dookola tie isté pravidlá. Kto zomrie z pôvodnej trojky preživších bolo jasné ešte pri uvedení filmu, tak som (ne)rád, že sa mi to potvrdilo. Taktiež vrah bol celkom jasný. Aspoň teda sčasti. Len mi nešlo do hlavy,  ako môže byť daná osoba vrahom, keď všetky okolnosti sú proti nej. Ale aj to sa mi potvrdilo. Takže film dobrý,  ale iba vrámci série. Inak nič výnimočné. 6,7/10.

Vstupenka do ráje (2022)

Priemerná komédia, ktorú držia nad vodou najmä George a Julia. 6,6/10.

Všechno, všude, najednou (2022)

Originálne, zábavné, výborní herci, na čele s Michelle Yeoh a Jamie Lee Curtis. 7,9/10.