8 zůstává (2018)

Čo za patetickú hovadinu bolo toto? Miestami smiešné ako telenovela, bez logiky, chaotické,  a ani neviem, čo chcel film povedať. 3,9/10.

Kouzelná noc (2021)

Miestami zvláštny a celkom temný film. Je to určite niečo iné, čo som čakal ja, asi aj väčšina divákov a v podstate čo sa dá očakávať od produkcie z Južnej Ameriky. Nápad to bol však dobrý, mne sa to pritvrdenie páčilo, boli tam aj vtipné momenty, aj pár trochu nepochopených momentov, ale celkovo ide o fajn film. 7,15/10.

Jaký otec, takový syn (2013)

Zaujímavá sociálno-psychologická dráma. Napriek námetu a spracovaniu som sa však trochu nudil, pretože mi to miestami prišlo zdĺhavé tempo pomalé. To však mohlo byť spôsobené momentálnym duševným stavom a rozhodne sa jedná o kvalitný film. 7,6/10.

Elektrizující život Louise Waina (2021)

Ďalšia postava minulosti s ktorou som sa oboznámil vďaka filmu. Nemám rád mačky ale mám rád Benedicta ako herca, tak sa to asi nejako vyrovnalo. Príbeh celkom zaujímavý,  len spracovanie mohli byť trochu lepšie. Benedict hrá výborne a je to celé zábavné a milé takým tým suchým anglickým spôsobom. 6,9/10.

Finch (2021)

Oukej, sympatický Tom Hanks, milý psík, ďalší robotický psík a lahodný robot. Čo viac si priať? Možno trochu zaujimavejší scénar, trochu drámy a niečo, čo by z tohto filmu urobilo zaujimavejšie a hodnotnejšie dielo, ale mne to pre tentokrát stačilo. 7/10.

Očima Tammy Faye (2021)

Príbeh by aj bol zaujímavý,  ale nebol dosť putovo spracovaný. Na druhej strane Jessica Chastain bola výborná a verím, že aspoň nominácia na Oscara sa jej ujde. Ale nech mi nikto nič nehovorí, na začiatku počas študentských rokov vyzerala úplne ako Bryce Dallas Howard. Inak se nejedná o nejaký tragický film a je aspoň zaujímavé dozvedieť sa niečo o televíznej dvojke,  o ktorej sa napríklad ja doteraz ani nevedel. 6.8/10.

Nine Days (2020)

Predživotná reality show v dome Veľkého Brata. Celkom fajn film o živote,  ale mohlo to byť viac vypiplané, údernejšie a emočnejšie. 6,8/10.

Modrá až na kost (2021) (seriál)

Prvý diel a pol to bola nálož, no potom sa seriál tváril,  že zaspí v policajnom zbore a bude z toho dlhá nahánačka za vrahom otca. Niekedy to tempo bolo pomalšie,  no v každej časti sa niečo zaujímavé stalo a od konca šiesteho dielu až po koniec to opäť išlo v svižnejšom a akčnejšom tempe podobnom začiatku. Za mňa veľmi fajn. 8/10.

Armáda lupičů (2021)

Film má lepšie aj horšie momenty, avšak okrem dĺžky nepôsobí nijako veľkolepo a neprináša nič nové a zaujímavé. V podstate iba ukázal pozadie jednej z postáv Army of Dead. Ale aj nás naučil niečo o Wagnerovi a o tom, že na dobrého zámočnika stačí mať výborný sluch. 6,4/10.

Pomsta s chutí třešní (2021) (seriál)

Myslel som si, že každý diel bude iný, príbeh, takže som bol potešený, že sa jedná iba o jeden a ucelený. Na môj vkus to bolo málo divné, ale možno vďaka tomu to bolo viac pozerateľné a uveriteľnejšie. Veľmi sa mi páčili postavy, predovšetkým ich interacia medzi sebou a reakcie na to všetko okolo. Niekedy brali udalosti moc v pohode, ale inak to nebolo iba haluzenie jednej postavy, ale účastnili sa toho všetci. V tomto ohľade mi mini séria pripadala originálna. Myslím si ale, že sa z toho dalo vyťažiť viac a natočiť to lepšie. No a najdivnejšie na tom bol záver. Ako keby chýbalo niekoľko minúť deja. Inak fajn. 6,8/10.