Quantum of Solace (2008)

Nečakal som, že tento diel až tak úzko nadväzuje na Casino Royale, ale vo výsledku sa mi to páčilo. Skutočne ide ako o rozšírenie predchádzajúceho filmu, čo ale na druhej strane trochu QoS uberá na jedinečnosti. Nejde o taký "veľký" film, avšak akcie mi tu pripadalo viac a musím povedať, že mňa to bavilo, aj keď kvalitatívne išlo o slabší diel. 7,2/10.

Casino Royale (2006)

Veľmi sa mi páčilo,  ako je cítiť, ze James Bond ešte iba začína kariéru agenta 007, a preto bol dravý, hrrr do akcie,  dôveroval, robil chyby a povolenie zabíjať využíval na 110%. Práve vďaka tomu je vidieť kontrast a posun postavy oproti novším dielom. Aj keď som mal chvíľu dojem, že ide viac o romantický film než špionážny,  film nezastavil až do konca, a nakoniec ma vyviedol z omylu. Fakt dobra práca. 7,7/10.

Všichni svatí mafie (2021)

Spojenie so Sopranovcami tomuto filmu dosť pomáha. Jedná sa o fajn mafiánsky film, ktorý má čaro najmä vďaka už spomínanému seriálu, takže postavy poznáme a už ich iba spoznávame zamlada. Mladý Gandolfini sa pomerne vydaril, ale Junior bol ako vystrihnutý z originálu. A to som originál nevidel už hádam aj 10 rokov. Hneď mi ho však táto postava pripomenula a všetko sa to vrátilo. Uncle Dickie bol tiež fajn, a jednoducho pre fanúšika seriálu povinnosť,  tí, čo ho ešte nevideli rýchlo doňho. 7,2/10.

Nikdo nevyvázne živý (2021)

Atmosféra bola celkom dobra, ale iba priemerná, v podstate tam nebolo nič strašidelné,  viacero vecí bolo nelogických a aj ten záver som nejako očakával. Nie úplne zlé,  ale slabé, nestrašidelné a neoriginálne. 6/10

Hra na oliheň (2021) (seriál)

V niečom dobre, v niečom nie. Začne to relatívne pomalým úvodom, kedy ale už v prvej epizóde vidíme prvú hru. Od druhého do štvrtého dielu to však bolo zvláštne a až moc barličkové a až neuveriteľné,  ako mali niektoré postavy šťastie. Až potom sa príbeh rozbehol naplno. Postavy boli fajn, ale v podstate od začiatku je viac menej jasné,  kto bude víťaz či víťazi,  postavy neboli až na pár výnimiek až tak prepracované, a celkovo si s nimi nedokážete vytvoriť hlbší vzťah, takže vás ich smrť ani tak netrápi.  Najväčšia chyba tohto seriálu je, že nešokuje a neprekvapuje. Je tu jedna rovná čiara, a tej sa scenár pridržuje až do konca. Samozrejme hlavným ťahúňom sú hry, a tie boli urobené výborne a krásne odhalovali charaktery postáv,  a aj to medzi tým  bolo zaujimavé a seriál v podstate nemá nejaké slabé miesta, avšak nepripadalo mi to nijako originálne ani výnimočné. 7,65/10.

Free Guy: Hra na hrdinu (2021)

Celkom fajn, ale mám pocit, že potenciál tohto nápadu mohol byť využitý viac. Prvých 40 minút veľmi dobrých, možno aj hodina, no potom sa vytratila akcia  až na súboj s Dudeom aj nápady, a už to bol iba dojazd. Síce stále na dobrej úrovni, ale dalo sa vyhrať omnoho viac. Páčilo sa mi, že hlavná postava nebola iba slušnák, ale film mal aj trochu z Deadpoolovského Ryana Raynoldsa. 7,2/10.

Bestsellery (2021)

Ničím výnimočný, ale príjemný film. Michael Caine v úlohe relatívne netradičnej pre neho, ale zahral ju výborne a so šarmom. Mňa tento film celkom bavil a potešil. 6,7/10.

Candyman: Ďábelský přízrak (2021)

Taký klasický horor, s nejakou strašidelnou historkou a pre mňa trochu nepochopiteľnou a nedotiahnutou legendou candymanov. Nie úplne vysvetlili, ako sa kto stane Candymanom, prečo ten predchádyajúci Candyman prestane operovať a podobne, a ani neukázali kto a prečo porušil pakt. Prosto to bolo nedotiahnuté, a pritom to nebolo zlé a malo nádej byť aj lepšie. Len to by to tvorcovia nemohli odfláknuť. 5,8/10.

Together (2021) (TV film)

Je trochu zvláštne sledovať film o niečom, čo je a asi ešte nejakú dobu bude aktuálne. Navyše, takýchto reálnych covidových príbehov je po celom svete mnoho, takže načo o tom točiť film. Obidvaja herci hrali výborne a tie emócie bolo cítiť. Je to vlastne covid komorná vyťahovka. Pekne ukazuje ako sa ľuďom zmenil život, ako sa zmenili ľudia, prehodnocuju hodnoty a vysporiadavajú sa s touto situáciou. Som prekvapený, že už je na túto tému film, ale na druhej strane prečo nie. Bolo to zaujímavé. 6,7/10.