Kate (2021)

Jane Wick ide pomstiť svoju vlastnú smrť. Nejde o výkvet kinematografie,  ale aj tak sa jedná a celkom slušnú akčnú jednohubku s priamym dejom,  mne sympatickou hlavnou zabijačkou, a občas aj nejakým tým prekvapením. 6,2/10

Old Henry (2021)

Komorný western s pomalým tempom, vďaka ktorému si divák ten záver vychutná ešte viac. Film nijako objavný,  ale zasa na druhej strane poctivý a verný žánru. 7,2/10.

Halloween zabíjí (2021)

Nie som nejaký fanúšik Halloweenu, avšak možno práve preto nie som voči tejto sérii taý kritický. Predchádzajúci diel bol určite lepší a ucelenejší, tento vyznel skôr ako vata, ale vrámci žánru to celkom ušlo, a ak bude nejaký tretí diel, verím, že bude lepší. Už sa z toho stáva viac triler o honbe na vraha než horor o vrahovi samotnom. 5,8/10.

Cesta za smířením (2021)

Severania nám opäť naservirovali jeden kvalitný kúsok. V tomto prípade sa však servírovali najmä litre krvi, kopec úderov, kopancov, striel a severská chladnokrvnosť. Rozbeh trochu pomalší, humor mierny,  skôr taký úsmevný, ale inak sa jedná o nekompromisnú rezačku s tempom, ktoré keď začne, tak nepovolí až takmer do konca 7,7/10.

Bitva v ústí Šeldy (2020)

Tento film mal potenciál a niektoré scény pôsobili veľkolepo,  ale celkovo mi to pripadalo ako televízna produkcia a bolo vidieť, že sa niekde šetrilo. Ako spracovanie takmer neznámej bitky veľmi dobré, ako vojnový film tiež,  ale jednoducho mi tam niečo chýbalo. Každopádne za mňa fajn netflixovské prekvapenie. 7,6/10.

Duna (2021)

Začiatok bol trochu rozporuplný, ale po prílete na Arrakis sa to rozbehne a mal som podobné pocity, ako pri čítaní knihy. Samozrejme vo filme viacero vecí chýba a nejde do hĺbky čo sa týka ekosystému planéty, politiky a ani psychiky postáv, ale je to efektné, film sa knihy drží verne a v podstate nie je čo vytknúť. Timothée Chalamet ma ale sklamal a nepáčilo sa mi ako hral. Bolo vidieť, že sa snaží hrať, ale tú postavu som mu neuveril. Ostatní priemer. Jedine Rebecca a Jason boli výrazneší. Oscar Isaac bohužiaľ nedostal viac priestoru. Toto je rozhodne film, ktorému veľké plátno pomôže. Už len počkať na ďalší diel. 7.5/10.

Blue Bayou (2021)

Hoci sa mi počas sledovania zdalo, že som už podobných príbehov videl veľa, v konečnom dôsledku to predsalen bol trochu odlišný film, ktorý poukazoval predovšetkým na zle nastavený systém adopcie detí z mimoamerických krajín. Celkom fajn emočná dráma. 7,2/10.

V/H/S/94 (2021)

Kvalitatívne mi prišli všetky poviedky podobné. Prvé dve mali lepšiu atmosféru,  ale mohlo to byť aj tým, že pri ďalších som už vedel, čo mám očakávať. Zvláštne,  ale celkom som si to užil. 6,2/10.

Temný dům (2020)

Myslel som si, že to bude o žene, ktorá sedí doma a po nociach cíti prítomnosť zosnulého manžela, takže v tomto ma to celkom prekvapilo, pretože od 49. minúty sa tempo celkom rozbehlo a vo výsledku to malo fajn atmosféru. Nebolo to ani zďaleka dokonalé, veľa vecí sa dalo urobiť lepšie a prepracovanejšie,  ale na jedno pozretie fajn. 6,7/10.

Lid versus Larry Flynt (1996)

Je trochu škoda, že všetky tieto biografické filmy musia obsahovať drogy, alkohol alebo všetko. Bez toho by to bol zaujímavejší film, ale čo už, keď sa tak v 80. rokoch žilo. Woody výborný ako vždy, len ma mrzelo, že väčšina filmu riešila iba súdne procesy počas ktorých sa Larry Flynt správal nevhodne, a závislosť jeho a jeho manželky. Z tohto dôvodu bol film z časti nezáživný,  pretože to bolo stále dokola a už nešlo ani o časopis a boj sa spravodlivosť, ale iba o Larryho excesy. 7,2/10.