Nezvěstná (2023)

Občas pôsobilo snímanie cez kamery áut, mobilov, notebookov a pod. trochu nasilu, navyše veľakrát bolo očividné, že sa záber natočil profesionálnou kamerou a iba dosadil, napr. do počítača. Väčšinu času však takéto zobrazovanie udalostí pôsobilo prirodzene, a tie malé výnimky sa dali tolerovať, nakoľko nepôsobili príliš rušivo. Celé to pátranie som si užíval a udržiavalo ma to v miernom napätí, len ten záver bol pomerne slabý, čo je škoda. V porovnaní so Searching sa mi ale Missing pozeralo lepšie a asi ma to aj viac bavilo. 7,4/10.

BANGER. (2022)

Kurňa dobrý film. Drsný a pravdivý, ale najmä rezonuje,  podobne ako drogy v ňom alebo záverečný Banger. Toto sa podarilo. 8/10

Bez kalhot: Poslední tanec (2023)

Nápad preniesť striptíz do divadla a trochu ho pokultúrniť nebol zlý, akurát všetko ostatné bolo nafigu. Tanec bol nudný,  tanečníci ani nerozprávali,  nemali charizmu ani osobnosť, takže boli iba telami bez tričiek, tých pár pokusov o humor ani nebolo nevtipných ale vyslovene nasilu,  kŕčovitých a trápnych. Za zmienku stojí iba tanec v daždi,  ktorý bol ale tiež často prerušovaný flashbackmi z predchádzajúcich 90 minut, ktoré nikoho nezaujímajú a nemajú extra význam. Dúfam, že toto bol skutočne Mikeov posledný tanec. 5,2/10.

Čínská čtvrť (1974)

V dobe uvedenia filmu do kín vyznel film určite údernejšie,  ale aj v dnešnej dobe má čo ponúknuť. Za záver zvyšujem hodnotenie na 7,6/10.

Hovoří ženy (2022)

Podľa môjho názoru výnimočný a dôležitý film, ktorý si právom zaslúžil nomináciu na Oscara. Skvelé herecké obsadenie, pre mňa na čele s Rooney Marou, iba podtrhuje výbornú atmosféru a dialógy. Rovnako sa mi páčilo, že ženy pristupovali k svojmu rozhodnutiu aj z pohľadu viery, a že sa okrem učiteľa/spisovateľa a detí vo filme nevyskytovali muži, o ktorých sa väčšiu časť filmu iba hovorilo. Fantastická práca Sarah Polley. 7,7/10.

Physical: Sto statečných (2023) (pořad)

Mne osobne sa táto šou páčila a je super, že ukázala mnohých ázijských športovcov ale aj "bežných" ľudí ich zdatnosť, húževnatosť a silu, no vadilo mi, že veľká časť boli tímové súťaže, v dôsledku čoho vypadávali mnohí skvelý atléti neoprávnene. Súťaže mali byť rovnaké pre všetkých a individuálne, kľudne aj za cenu väčšieho počtu dielov. 7/10.

Nabídka (2022) (seriál)

Miniséria zobrazujúca pozoruhodné pozadie tvorby jedného z najlepších filmov a klenotov svetovej kitematografie. Ak by bola pravdivá len polovica z tých udalostí, stále by to bolo fascinujúce, no údajne je pravdivá drvivá väčšina, čomu sa až ťažko verí. Skvelí herci hrajú legendy filmového priemyslu, je na to radosť pozerať. Úžasné postavy, pútavý príbeh, humor, trochu toho mafiančenia, už len to napätie chýba, keďže divák vie, ako to dopadne, tak už musí iba pozerať,  aby sa dozvedel vďaka čomu to dopadlo tak, ako to dopadnúť malo. 9/10.

Lockwood a spol. (2023) (seriál)

Seriál, ktorý som si pozrel iba kvôli neteri, ktorá mi ho odporučila.  Nemôžem povedať, že by bol zlý, ale nebavil ma. Je tam aj to nadprirodzeno, aj príbeh je trochu drsnejší a temnejší (myslím na tínedžerský seriál), ale hlavným problémom u mňa boli postavy. V prvom rade agentúra Lockwood a spol. pozostáva iba z troch, takže tam chýba pestrosť, potrebovala by aspoň 5, najlepšie 7, a hlavne, všetky postavy boli nudné a nevýrazné. 6,3/10.

Známí neznámí (2021)

Ten nápad je veľmi dobrý,  a aj Slováci a Česi ho dokázali uchopiť a spracovať umne. Samozrejme to nedosahuje úrovne originálu, ale tým,  že ho takmer úplne kopíruje to je pozerateľné. 6,7/10.

Zlatá devadesátá (2023) (seriál)

Tvorcovia urobili výborný ťah, že sa občas ukázali aj staré postavy, a tak bol prechod na tie novšie ľahší a prirodzenejší. Musím sa ale priznať, že tie nové boli celkom nevýrazné a nezaujímavé a celý seriál uplynul v netflixovskom tempe, že ani po 10 dieloch neviem povedať, čo také výnimočné sa tam udialo. Privítal by som, keby to radšej bolo celé o tých starých postavách, takže dúfam, že ak bude nejaká druhá séria, budú tam čo najčastejšie. Ale neverím, že netflix pustí viac ako 2 ďalšie. Skôr očakávam zrušenie tohto seriálu v marci, alebo aspoň v priebehu tohto roka. 6,5/10.