Světlonoc (2022)

Na naše pomery celkom fajn “horor“, trochu mystický, dostatočne zaujímavý, dobre zahraný, ale na druhej strane to nebolo nič nevídané a prevratné. 6,5/10.

65 (2023)

Adama Drivera mám rád, ale tento film mu nevyšiel. Zo začiatku to ešte vyzeralo nádejne, ale toto bol veľmi slabý film s premárneným potenciálom, pretože ani tých dinosaurov neukázal dosť, nie ešte nejakú akciu alebo niečo iné zaujímavé. Pocitovo mi to vychádza na 5,4/10, takže to napriek všetkému zvládol na 3*, ale kľudne by som dal s čistým svedomím aj 2.

Shazam! Hněv bohů (2023)

Dvojka nemala waw efekt ako prvý diel, a nebola ani taká dobrá, ale aj tak to bolo relatívne fajn. Postavy sú sympatické, či už mládežnícky tím, alebo ten dospelácky, akcia tam nejaká bola a záporáčky ušli. Páčilo sa mi, ako sú hrdinovia nevyspelí a ako nie úplne správne z toho dôvodu uvažujú a riešia veci. Inak je to taký komiksový priemer, ktorý ničím neohúri a príbehovo je jednoduchý. 6,7/10.

Avatar: The Way of Water (2022)

Nepatril som k fanúšikom Avatara, aj keď sa mi prvý diel páčil, no po Avatarovi dvojke ním už som. Samozrejme po vizuálnej stránke to bola nádhera, ale vďaka tomu, že sme už prostredie aj postavy poznali, James Cameron sa nezdržiaval zoznamovaním a dal priestor hlbšiemu príbehu a precíznejšiemu spoznávaniu starých aj nových Avatarov. A ani nevadilo, že zloduch bol zasa ten istý. Lepšie ako keby ním mal byť niekto nevýrazný a nudný. Som zvedavý, čo prinesú pokračovania, ktoré snáď prídu skôr ako po viac ako desiatich rokoch. Ďalšie plus za výborné sumcoveľryby. 8/10.

John Wick: Kapitola 4 (2023)

John Wick už nie je to čo býval. Ani ako postava a ani ako filmová séria. Prvých 50 minút bola vyslovene nuda, ďalšie dve hodiny síce nudné neboli, ale akcia, hoci jej bolo dosť,  bola nezáživná,  opakujúca sa, nie originálna ako napríklad v trojke,  tie kevlarové obleky boli riadna hlúposť a dosť ničili akciu, všetci "profesionálni" zabijaci vrátane Johna Wicka mali mušku nanič,  a pokiaľ nedali nepriateľovi pištoľ k hlave tak ani netrafili. Súboje boli navyše pomalé,  aj keď to pôsobilo aj reálne,  ale navyše boli ťarbavé, psík potešil,  ale asi by reálne pri všetkej tej streľbe nemal šancu. Údery sa konali asi tak 10-20 cm od tela protivníka a vždy išlo o súboj jeden na jedného, pretože ostatní čakali, kedy sa na nich Keanu otočí, aby až vtedy mohli zaútočiť.  Donnie Yen ako slepý bojovník bol k smiechu a ten mal ešte menšie šance na prežitie ako dotyčný pes. Ale na druhej strane vzhľadom na to, že nevidel kde strieľa a strieľal kadetade,  tak patril k top 3 strelcov s potvrdenými zásahmi. Navyše sme sa z tohto filmu dozvedeli,  že v Berlíne sú veľmi vášniví tanečníci, kedy ich nevyruší ani keď sa medzi nimi bijú ľudia,  strieľajú po sebe a hádžu sekery. Hlavne že hudba hrá. V Paríži sú zasa tak bezohľadní vodiči,  že idú konštantnou rýchlosťou a nedbajú ani na to, že im strieľajú po aute alebo že niekoho zrazia. Chystám sa tam v júni, tak mam teraz dosť obavy o svoje zdravie.  Aby som ale skončil pozitívne,  tak Bill Skarsgård mal krásne outfity. 6,7/10.

Tetris (2023)

Nie som si istý, nakoľko presne sú zobrazené udalosti v tomto filme, ale spracovanie je výborné, zábavné, pútavé a ak je človek aspoň trochu fanúšikom hier, alebo aspoň v detstve mal počítač či nebodaj hernú konzolu s niektorou už dnes legendárnou hrou, tak sa mu film pravdepodobne bude páčiť. A zahrať si po tomto filme na Nintende Tetris je zasa o niečo iný, lepší zážitok. 7,8/10.

Creed III (2023)

Aj napriek rozbehovej prvej hodinke venujúcej sa viac Adonisovej minulosti než boxu ide o veľmi slušné pokračovanie a dobrý boxerský film. Je úžasné, ako za tie roky dokázali Rocky/Creed sériu posunúť a predovšetkým ako preniesli váhu rukavíc z The Italian Stalliona na potomka Apolla Creeda, že hoci je to už iná séria, stále tam je cítiť prítomnosť minulosti. 7,4/10.

Vražda v Paříži (2023)

Nebolo to ničím výnimočné, ale nezdalo sa mi to ani extrémne zlé. Také primerané pokračovanie priemerného filmu Adama Sandlera. 6,2/10.

Gangy z Birminghamu (2013) (seriál)

1. séria: Vďaka 6 dielnym seriám sa seriál nezdržuje zbytočnosťami a dej plynie svižne.. Na druhej strane mi pripadal aj trochu uponáhľaný. Ako začiatok na spoznanie prostredia a postáv ale prvá séria slúži výborne a ja sa už teším na tie ďalšie. 2. séria: Klasicky výborný seriál, ktorý robí všetko správne,  avšak nevybočuje zo štandardu, nerobí nič naviac a originálne. 3. séria: Posledný diel zachránil seriu, takže nechávam hodnotenie a pozriem si aj tu ďalšiu. Ak však bude pokračovať v takom tempe ako 3, možno si už ďalšie série nepozriem.4. séria: Voči tomuto seriálu mám veľa výhrad, ale vždy urobí niečo, čím sa mu podarí udržať si u mňa 4*. Talianska mafia bola dobrá, aj keď mohla byť využitá viac, a celkovo sa mi druhá polovica tejto série páčila. 5. séria:. Tak sa konečne tvorcovia trochu poučili a tentokrát to nebola záležitosť jedného nepriateľa, ktorého v poslednom dieli hlavní hrdinovia porazia. Ale stále je to celkom nuda a iba mierne nadpriemerná zábava. Postavy sú nudné a nesympatické. Mal som rad Johna a Michaela. Jeden už nie je a ten druhý mi už zasa nie je moc sympatický. Ale aspoň som si trochu zvykol na Arthura. 6. séria: Konečne som dopozeral tento seriál. Nebol zlý, ale určite nedosahoval kvalít hodnotení na csfd a imdb. Postavy boli nudné a nesympatické, nevyužité naplno, mnoho ich bolo iba na okraj. Chápem, že Arthur mal byť super postava, ale bol veľmi jednoduchou postavou, Tommy bol hrozná postava, tam sa ani vyjadrovať nebudem. Mne osobne bol sympatický iba John, ktorý sa ani nedožil záveru seriálu a dostal málo priestoru, Michael, ktorý v šiestej sérii takmer ani nebol, a neskôr aj Finn, ktorý mal tiež žalostne málo priestoru. Príbeh bol jednoduchý, nešiel do hĺbky. Od šiestej série som čakal, že každý diel bude nabitý a nebude tu príprava 3-4 dielov na "veľkolepé" finále, ako tomu bolo u predchádzajúcich sérii. Tu tá príprava trvala 5 dielov a aj ten šiesty nebol ničím výnimočný. Strata času tento seriál. 7/10.

Medvěd na koksu (2023)

Rôznorodé partičky ľudí sa ocitnú v lese, kde vyčíňa nadrogovaný medveď. Nič viac sa od toho čakať nedá, ale ak neberiete tento film vážne, čo by ste ani nemali, tak ako hlúposť na jedno pozretie obstojí. Len škoda, že úmrtí nebolo viac a nebolo to ešte viac utrhnuté z reťaze. Menej je ale niekedy viac. 6,25/10.