Suburra (2015)

Po toľkej chvále na csfd som čakal niečo viac, resp. niečo iné. Mňa osobne film až natoľko neoslovil, každopádne ma nenudil, je dobre natočený, vývoj postáv a najmä gradácia deja je zvládnutá na výbornú. Vadilo mi v tomto prípade trochu pomalšie tempo a stopáž mi pripadala zbytočne dlhá. Každopádne za pozretie stojí, no jedenkrát stačí. 8/10

Sully: Zázrak na řece Hudson (2016)

Pre mňa najslabší film Clinta Eastwooda. Bez napätia, náboja, nesadla mi chronológia príbehu. Klasicky sympatický výkon Toma Hanksa.

Sunshine (2007)

Film má dobrú atmosféru a relatívne aj zápletku. Vadili mi na ňom dve veci. Jednou z nich boli občasné chaotické prestrihy, ktoré ku koncu filmu nabrali na intenzite a kvôli ktorým som veľakrát nevedel kde je kto a čo sa presne deje. Druhou a pre mňa menej závažnou bola hororová zložka tiež od poslednej tretiny filmu. Nejako som stále čakal, že niečo také príde, ale film by pôsobil kvalitnejšie a vyzretejšie bez nej. 7,2/10.

Super já (2019)

Zvláštny a zároveň zaujímavý film. Podľa môjho názoru je rozbeh, kedy konečne zistíme čo sa deje na hrane, kedy to ešte nie je pridlho. Samotný príbeh má nápad a spád,  avšak niektoré veci sa nevystvetlia (alebo som ich nepochopil) a je to jednoduché a neokorenené niečím, čo by posunulo film na ďalšiu úroveň. Ide o priamočiaru záležitosť,  až som rozmýšľal, či vôbec nastane nejaký zvrat. 6,1/10.

Svatá Frances (2019)

Prišlo mi, že o tú Frances ani moc nešlo a nejaký vzťah medzi ňou a Bridget chceli tvorcovia vytvoriť nasilu a trochu aj umelo, najmä na konci. V tomto filme išlo najmä o Bridget a keď už, tak jej vzťah s (tuším) Jaceom bol omnoho zaujímavejší, ale opäť ho tvorcovia v druhej polovici relatívne umelo zabrzdili. 6,7/10.

Sváteční rande (2020)

Samozrejme nenáročná romantická komédia, ale mňa to bavilo. Zo začiatku mi prišli obaja hlavní predstavitelia nemastní neslaní a vôbec som si medzi nevedel predstaviť chémiu, avšak nakoniec to celkom ušlo. Humor bol občas trochu nasilu, ale opäť to nebolo moc výrazné, takže mi ani to nevadilo. 6,45/10.

Světlo mého života (2019)

Komorný film s pomalým tempom bez nejakého začiatku a konca. Pár momentov a rozhovorov dobrých, inak to pôsobí únavne, zdĺhavo a trochu nudne. 6,7/10.

Světlonoc (2022)

Na naše pomery celkom fajn “horor“, trochu mystický, dostatočne zaujímavý, dobre zahraný, ale na druhej strane to nebolo nič nevídané a prevratné. 6,5/10.

Svět na kraji světa (2020)

Námet už párkrát videný (napríklad v Portrét ženy v plameňoch), avšak tentokrát to bolo nemastné neslané. Napriek tomu film nebol úplne zlý. Malo to ospalú atmosféru ladiacu s prostredím a dobou, v ktorej sa dej odohráva, sympatické herecké obsadenie a emóciu, avšak nič nebolo na vynikajúcej úrovni. 5,8/10.

Světová válka Z (2013)

Určite sa jedná o jeden z tých lepších zombie filmov, ale stále je plný neochvejného hrdinstva a nesmrteľnosti Brada Pitta a aj štipky predvídateľnosti. Na druhej strane nenudí a skoro jednu akciu/napätie strieda ďalšie. Koniec taký neurčitý. 6,8/10.