Hichki (2018)

Pekný príbeh o odhodlaní, ľudskom prístupe, prekonávaní prekážok a podobne, ktorý som už ale akosi párkrát videl. V tomto prípadne išlo však o prostredie a tému chudobnej Indie, čomu zodpovedal aj soundtrack (a že sa teda opäť Bollywoodu podaril), ale stále je to variáca na tiskrát videné a sfilmované. Prostredie bolo ale pútavé, hlavná postava sympatická, a aj celkom dobre zahraná, trieda 9.F. taká indická variáca triedy pána Müllera z Fack ju Göhte, ale to nebráni vo vychnutnaní si príbehu a zahriatiu pri srdci pri naddokonalom konci. 7,2/10.

Hiteumaen (2020)

Nemám rád takýto ukričaný asijský humor, ktorý spočíva iba v rôznych grimasách a zvyšovaní hlasu. Takže po komediálnej stránke sa mi to nie len, že nepáčilo, ale ešte mi to aj vadilo. Akcia a súboje boli fajn, taktiež postavy boli sympatické a páčilo sa mi moderné prepojenie s mangou a hudba. 6,4/10-

Hlupák (2014)

Surový pohľad na skutočný život.

Hodně štěstí, pane Veliký (2022)

Nesedelo mi to, ako chce byť film múdry, morálny a poučný. Na mňa to nefungovalo. Všetko ostatné bolo fajn, ale mohol byť ten vzťah medzi postavami ako aj ich charaktery viac prehĺbené. 6,9/10.

Hodní hoši (2019)

Je to sympatické, detsky naivné, o dospievaní a je to milé. Humor je dosť často až silne absurdný, ale to mi nevadilo. Pre mňa to však nemalo taký pocit niečoho viac, aj keď sa mi to páčilo. Možno to bolo tým, že chlapci boli na jednej strane až moc odvážny a robili a hovorili veci, ktoré by chalani v ich veku nerobili a na druhej strane boli veľmi naivní a až moc nevinní, tiež neprimerane ich veku, resp. v kontraste s ich povahami. Takže dobré, ale niečo mi tam chýbalo. 6,4/10.

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

S prižmúreným jedným okon 5* aj keď išlo o výborný film, ktorý má čo ponúknuť aj o 52 rokov neskôr. Jednou chybičkou krásy je postava zlého (Lee Van Cleef), ktorá je podľa môjho názoru slabo využitá a ták sa jedná skôr o príbeh dvojice Clint Eastwood a Eli Wallach, pričom mi dosť často pripadalo, že hlavnou postavou je práve Eli Wallach, nakoľko sa príbeh točil dosť okolo neho a taktiež mal vo filme omnoho viac viet ako Clint. Je inak zaujímavé, ako sa jeho syn Scott Eastwood podobá na otca práve z tohto obdobia. Inak celkom zábavný film so zaujímavými hlavnými postavami a najmä ústrednou dvojicou. 8,7/10.

Hokus pokus (1993)

Čože? Veď toto bola celkom paráda. Síce mohlo byť viac interakcií, a tým pádom aj vtipov, medzi čarodejnicami a technológiami 20. storočia, ale aj tak to bolo fajn. Všetky tri čarodejnice super, každá iná. Navyše sa mi páčili tie občasné záchvaty smiechu od ľubovoľnej postavy. 6,7/10.

Hokus pokus 2 (2022)

Dvojka nebola originálna ani zábavná ako jednotka (až na scénu v lekárni/drogérii), hlavné postavy teenegeriek boli slabé a nudné, čarodejnice nemali ani veľa priestoru ani vtipné momenty. Celý film je skôr postavený na nostalgii. 5,8/10.

Holka od koní (2020)

No ja teda neviem, čo si mám myslieť o tomto filme. Úplne by mi stačilo, keby to bol film o živote hlavnej hrdinky ako nejaká sociálna alebo psychologická dráma. Ale to scifi nadprirodzeno bolo pre mňa naviac. Asi to malo byť chaotické, ale úprimne, neviem ani čo si mám myslieť o tom konci a či bol vôbec reálny. Na jednej strane to bolo aspoň zaujímavé a bol som zvedavý, čo sa tam deje, ale dalo sa to urobiť prehľadnejšie, logickejšie, inteligentnejšie, zaujímavejšie a normálnejšie. 6,4/10.

Hon (2012)

Veľmi uveriteľná situácia a až mrazivo reálna reakcia všetkých zúčastnených.