Nebezpečná laskavost (2018)

Príbeh je relatívne jednoduchý, ale zato dostatočne zaujímavý s mnohými zvratmi a prekvapeniami, zábavný a napínavý. Postavy sú netradičné, hudba výrazná a perfektne pasujúca k tónu filmu. 7,3/10.

Nedotýkej se mě (2018)

Ide o celkom zaujímavý náhľad na ľudskú intimitu a sexualitu. Vo väčšine času mi však pripadalo, že ide o povrchný náhľad a tvorcovia nešli moc do hĺbky. Páčila sa mi experimentálna zložka filmu a taktiež bolo zaujímavé a poučné sledovať mladého muža telesne znevýhodneného, ako si užíva život, svoju sexualitu a spokojnosť so svojím telom. 6,7/10.

Nejlepší (2017)

V určitom zmysle sa jedná o zvláštne koncipovaný film, kedy sa takmer 1/3 filmu venuje iba fetovaniu a až potom príde liečba spolu s tréningom, čo zodpovedá asi ďalšej 1/3 filmu. Tá posledná je zameraná na samotný tréning, pretek a víťazstvu nad svojimi démonmi. Je to bežný príbeh prerodu človeka z nuly až k hrdinovi, ale ako celok film funguje dobre a keďže triatlon nie je šport, ktorý sa dá nejako dlho (celý) pozerať, tak táto téma bola spracovaná veľmi umne, sympaticky a pútavo. 7,6/10.

Nejtemnější hodina (2017)

Zaujímavé a pútavé nahliadnutie na udalosti druhej svetovej vojny, a to prevážne spoza múrov anglickej snemovne. Príbeh muža ktorý odolal nepriaznivým okolnostiam a nevôli ostatných členov kabinetu, nevzdal sa a bojoval až do úplného konca (víťazstva). 8,3/10.

Největší showman (2017)

Perfektné pesničky, zábavné choreografie a excelujúci Hugh Jackam. Na druhej strane v podstate absolútne nevyužité a nerozvinuté postavy. Celý film sa točil iba okolo P.T. Barnuma a občas sa tam mihli ľudia s ktorými prišiel do kontaktu. Ešte samozrejme jeho manželka (Michelle Williams) bola zobrazená viac, a Zac Effron so Zendayou, ale aj tento vzťah bol rozvinutý iba do minimálne uspokojivého rozsahu. Rebecca Ferguson náhle prišla, očarila a ešte náhlejšie odišla, čo bola veľká škoda. Najviac ma mrzelo, že samotnému cirkusu nebola venovaná toľká pozornosť a absolútne odignorovali všetkých vystupujúcich. Boli zobrazení iba ako podivíni a vyvrhelovania spoločnosti, ktorým nejaký podvodník dal šancu zažiariť a potom sa na nich aj tak vykašľal. Mňa práve táto zložka filmu zaujímala najviac a chcel som sledovať ju. Inak film ako celkom veľmi fajn, aj keď miestami temnejší ako som čakal, ale to nemôžem považovať za vadu. Bol to muzikál a po tejto stránke nemám výhrad (okrem akadémie, že nevybrali This is me ako víťaznú pesničku). 7,4/10.

Nelítostný souboj (1995)

Tento film je trošku oriešok na hodnotenie. Scénar je dobrý, hrá v ňom veľa skvelých hollywoodskych hercov, ktorí podávajú nadpriemerné až výborné herecké výkony, má akciu (aj keď jej mohlo byť ešte o málinko viac), dobré dialógy a najmä celý film je vyvážený, dokonca by som povedal, že od bankovej lúpeže film naberie grády a až do finále si dokáže udržať pozornosť diváka a tým pádom ani dlhšia stopáž až tak nevadí. Za zmienku stojí aj úvod filmu a prvá lúpež, ktorá diváka pekne nabudí na celý film. Keby som film pozeral v devätdesiatých rokoch, neváhal by som nad 5*. V roku 2018 som však musel uvažovať, či si plné hodnotenie zaslúži. Film totiž trpí aj miernými neduhmi. Za zbytočnú scénu som považoval tú, kedy Al bol na mieste činu pozrieť sa na mŕtvu prostitútku, neprirodzene utešoval jej mamu a následne viedol rozhovor so svojou ženou o jeho práci. Rozumiem, že išlo o nejaké prehĺbenie vzťahu postáv, možno o prepojenie s inou vedľajšou postavou, no nebolo to nutné. Rovnako aj mini príbeh postavy Donalda Breedena (Dennis Haysbert) bol mierne zbytočný avšak neukrojil si zo stopáže až toľko a v konečnom dôsledku pekne zapadol do celkového príbehu. Postava Ala mi bola značne menej sympatická ako Robertova a viac som fandil Robertovi a jeho tímu. Koniec som tak trochu predvídal a asi mal byť Al tá pozitívna postava, preto bol záver taký aký bol. Za skvelé herecké výkony, konštantnú kvalitu počas celého filmu a najmä za bankovú scénu s mierne prižmúreným jedným okom 4,7 *.

Nemilovaní (2017)

Chladný film, ale absolútne reálny a bohužiaľ pravdivý. Obidvaja hlavný predstavitelia ale najmä mama podali až mrazivo uveriteľné výkony a ten odpor jedného k druhému, ako aj k ich spoločnému dieťaťu bol zarážajúci. Tak to dopadne, keď sa ľudia nemilujú a dokonca až chorobne nenávidia a nesnažia sa vychádzať spolu ani kvôli dieťaťu a myslia iba na seba namiesto dieťaťa. 8/10 4*.

Nene (2022)

Tajomno v úvodnej polhodinke je super a toto Jordan Peele vie, ale priliš skoro sa odhalí, o čo vlastne ide, a odvtedy to už bol iba slabší priemer. 6,8/10.

Není čas zemřít (2021)

No Time to Die je kvalitná, moderná bondovka, ktorá vzdáva úctu Danielovi Craigovi a jeho päťdielnej sérii ako James Bond. Quantum of Solace bolo mierne zakolísanie,  ale či už to bol dovolenkový Casino Royal,  Skyfall so záverom alà Home Alone,  alebo záverečný dvojdiel, James Bond dokázal,  zabaviť,  priniesť akciu, nové postavy, posunút Jamesa na ďaľšiu úroveň o ktorej sa jeho predchodcom ani nesnívalo,  a dokonca sa stihol aj dva rázy zamilovať. Som rád,  že som si Casino Royale a Quantum of Solace nedávno pozrel, pretože vďaka tomu som si vedel tento film užiť ešte viac. Aj ďalšie postavy zo série dostali pekné rozlúčenie, Rami bol približne zaujímavý záporák,  ale pre mňa bude asi ešte nadlho jednotkou Javier Bardem.  Akcia dobrá a bolo jej celkom dosť, humor občas,  sem tam dojemné lúčenie a spomínanie a v podstate sa tomuto filmu všetko podarilo,  takže fanúšikovia série by mohli byť spokojní. Na druhej strane celý ten vzťah Ramiho a Léi bol vzláštny, pretože z toho, ako ho tvorcovia prezentovali, tak Rami by mal byť podstatne starší. Možno to tak nemalo byť, ale oproti tomu, ako sa zmenila ona a on od začiatku po koniec, tak on sa nezmenil vôbec. Druhá vec je nový 007. Už viac gendrovo a rasovo neutrálne to nemohli urobiť. Len aby sa nikto nehaneval. 7,5/10.

Neortodoxní (2020) (seriál)

Sympatický a zaujímavý príbeh o veľmi odvážnej mladej žene s množstvom úsmevných momentov ale najmä odkrývajúci pozadie prísnej židovskej východy. 8/10.