• Fantasy

Strážce pořádku (2010) (seriál)

Poměrně netradiční krimi seriál, o němž bych řekla, že se opravdu vyvlíkl z řetězce kriminálek, které na nás chrlí americké TV stanice jednu za druhou. Jižanské přízvuky všech zúčastněných mě moc bavily. Z mafiánské rodinky v čele s děsivou kmotrou, které jedním dechem zabije chlapa a druhým plete copánky jeho dcerce, mi běhal mráz po zádech. Timothyho Olyphanta netřeba komentovat. Drsňák marshal s kovbojským kloboukem a chůzí, z níž by leckterá omdlívala:-), je zkrátka třešničkou na dortu této netradiční kriminálky.

Falling Skies (2011) (seriál)

Pro mě za 4. Zkrátka zahráli na mou notu. Velmi podobné jako Walking Dead, emzáky mám však ještě raději než zombíky. Pravda, že trikyx místy působí tak trochu neuměle (nebo spíš uměle), nicméně atmosféra postapoklapsy pro mě toto vykompenzovala. Zajímavá je myšlenka dětí ovládaných neznámými mimozemštany. Ačkoliv se teď se seriály o okupaci planety země roztrhl pytel, u tohoto dílka mě to zatím neomrzelo. Hodnoceno po skončení první série.

Havaj 5-0 (2010) (seriál)

Velmi příjemná svižná záležitost z atraktivního prostředí. Příběhem příliš nevybočuje z řady podobných amerických detektivních seriálů, nicméně se o to ani nesnaží. Plus za velmi sympatického Alexe O´Loughlina, jehož osobní příběh hledání vraha otce provází celým seriálem. Moc se těším na další sérii.

Zrození Planety opic (2011)

Příjemná letní blockbusterovka. To, co jsem čekala, jsem dostala. Akční trhák o tom, jak se z planety lidí stala planeta opic. Planetu opic jsem měla vždycky ráda a toto byla taková příjemná vzpomínka. Moc se mi líbily narážky na původní film (hračka v podobě sochy svobody, "Dej ze mě ty pracky pryč, ty špinavá opice"...). Digitální opice byly OK, ačkoliv Ceasar působil možná až moc lidsky. Závěrečná půlhodinka byla velmi působivá, napínavá. James Franco ušel, není to můj favorit, ale nevadil, pro mě byl příjemným plusem John Lithgow v roli otce, Tom Felton v roli zlého ošetřovatele opic (jemu ty záporné role prostě sluší a možná že na něm nezůstane navždy viset stigma Draca Malfoye tak jako na ostatních Potterovských postavách:-)). Zkrátka stojí za shlédnutí.

Jana Eyrová (2011)

Poměrně zdařilá adaptace románu, který mě doprovází už od dětství. Celkové hodnocení 3, trošičku mi unikl smysl tohoto filmu, neboť Jana Eyrová byla natočena již několikrát a pokaždé dobře. Šla jsem se prostě podívat jen ze zvědavosti. Příjemně ztrávený večer, ale nic extra. Líbil se mi výběr herců, ač Mia Wasikowska není mojí oblíbenkyní, tato role jí padla jako ulitá. Režisér vystihl bravurně atmosféru odlehlého sídla pana Rochestera a icelé Anglie, scény z dětství Jany mě zasáhly, kapalo z nich bezpráví a beznaděj, které život na bedra Jany naložil. Velkým plusem filmu byl ovšem Michael Fassbender, jež je i pro mě velmi příjemným hereckým objevem poslední doby. Sarkastického a životem otráveného Rochestera ztvárnil dokonale, pro mě zatím nejlepší z filmových Rochesterů. Nelíbil se mi Jamie Bell v roli otce Johna Riverse, na mě působil velmi mladě na to, abych mu tu roli věřila, ale to je pouze můj subjektivní pocit. Stojí za to vidět na velkém plátně.

Romantici (2010)

Nuda, nuda, nuda... A to ještě za přítomnosti Katie Holmes, která nezměnila výraz od doby Dawsonova světa (co na ní ten Cruise proboha vidí) a Anny Paquin, která zapomněla herecké umění v Pianu. Prázdné tlachání, přihlouplý scénář. tenhle film byl vlastně o ničem, všichni hrdinové byli nesympatičtí,a to všetně hezouna Joshe Duhamela, jehož postava postrádala jakýkoliv nádech charakteru.

Super 8 (2011)

Úplně jiné, než jsem čekala, trailer mě tak trochu zmátl. Ale skvělé, zábavné, napínavé. Hlavní dětská skupina výborná, Ti kluci byli skvělí, atmosféra z ET mimozemšťana mě okouzlila. Líbilo se mi, jak naprosto všední příběh rodinných trablů nekolika dětí najednou okoření vlaková havárie, z níž se vyklube něco.... no prostě něco nečekaného, navíc mě amatérští filmaři, kteří by si mohli podat ruce s Edem Woodem:-), ve spojení s hrůzou událostí párkrát dosyta rozesmáli. A že se z kluků během chvílky stali neohrožení hrdinové? No to teda ne, zase tak neohrožení nebyli, spíš prostě byli zvědaví a tak napůl asi stejně nevěřili, že se jim to děje... Zkrátka super letní pokorňák se vším všudy, který rozhodně stojí za to vidět v kině a s titulky! A taky stojí za to, počkat si na titulky a celý filmeček, který kluci natočili:-).

Informátorka (2010)

Tenhle film už nikdy nechci vidět znova!

Protiúder (2010) (seriál)

Wow, první série za jeden večer, nečekala jsem, že to bude až tak dobré. Ano, místy velmi naivní, ale to já vlastně ráda. Postava spravedlivého hrdiny Portera mi padle jako ulitá, nemohla jsem se odtrhnout. Příjemné je pro změnu britské prostředí, vybraní herci jsou výborní. Kvalitní výprava přesahující seriálové hranice, při koukání jsem vzpomněla na Body of Lies nebo Blood Diamond... Kvalitní podívaná!

Kazatel (2011)

Ale jo, nebylo to vůbec špatný, parádně jsem se při sobotním odpoledni pobavila a věřím, že kdybych to viděla v kině, ještě bych i přidala. Co z toho, že to bylo plné klišoidních scén a dialogů, já od toho ani nic jiného nečekal, Paul Bettany byl fajn, skvělé triky a výprava, upírci jedna radost, a taky by se to mohlo brát jako exkurz do historie, jak vznikli lidští upíři, ne?:-)). Mno, podle mě sluřná zábava, takže za 3. A kdybych věděla jak, tak ty tři hvězdy i zaškrtnu, ale nějak se to tu změnilo a nemůžu to najít:-).