• Fantasy

Hvězdná brána: Atlantida (2004) (seriál)

První dvě sezóny výborné, potom se to začalo kazit. U mě pokulhává za SG1, navíc mě rozčilujou nesmyslné dějové zvraty, jako například Rodney žádající o ruku bioložku, s níž podle seriálu předtím měl sotva dvě rande, objeví se tam postavy, které tam pak nejsou, ani se o nich nemluví, hlavní postavy mají v podstatě pořád stejný charakter a nijak se nevyvíjí, nečekané vztahy, o nichž nikdo předtím nikdy neslyšel, jedna z hlavních ženských postav mi leze děsně na nervy. 4. hvězdu dávám díky Johnovi Sheppardovi, holt jsem ženská a on je setsakra k sežrání:-).

Hvězdná brána (1997) (seriál)

Tento seriál můžu sleduju už spoustu let a nikdy mě neomrzel. Můžu sledovat pořád dokola a dokola. Trošku mě mrzí sterilní prostředí, které se ze všech sil snaží vyhnout dlouhodobějším citům, ale i tak má u mě 5 hvězdiček. Ani poslední dvě sezóny s Cameronem Mitchellem a Vaou Mal Doran mě nepřesvědčí o opeku. I když O´Neil byl můj hrdina od mladších dob, podle mě byl plnohodnotně nahrazen a seriál nijak neutrpěl. Prostě moje srdeční záležitost.

Farscape (1999) (seriál)

Vynikající sci-fi seriál, který jsem zhltla na posezení. Totální úlet, který Vás dožene k slzám i smíchu. Skvělí mimozemšťani, romantika jak blázen, co díl, to skvost. John Crichton je pro mě hrdinou všech dob!:-))

Flashpoint (2008) (seriál)

Tak tomuto seriálu jsem docela propadla. Nemůžu se odtrhnout. I když jsou si jednotlivé díly podobné kostrou, vždycky jsou v podstatě o něčem jiném. Osobně se mi líbí, že se tam poukazuje na to, že ne každý, kdo míří na někoho pistolí, je špatný. To, že do krajní situace může člověka dostat cokoliv, je jedna z věcí, co na tomto seriálu obdivuju nejvíc. Navíc jsou členové týmu sympatičtí a já to prostě prožívám s nima:-).

Let's Dance 3D (2010)

Viděno ve 3D a moc jsem si to užila. Ač byl příběh slabší, hezky se na ně koukalo a taneční čísla ve 3D mi to vynahradila. Netušila jsem, že mě může tento žánr tak trojrozměrně potěšit.

Spartakus (2010) (seriál)

Nuda, nuda, nuda, zbytečně moc sexu, násilí a počítačové krve..... Plus za Andyho Whitfielda, na něhož je pěkné se koukat, ale i to nakonec omrzí.

Pýcha a předsudek (1995) (seriál)

Čtu tady samá pětihvězdičková hodnocení, ale mě osobně to tolik neoslovilo. Přiznávám, že jsem asi ovlivněná americkým filmem s Keirou Knightley, který přímo miluju. Musím uznat, že tento seriál je poměrně zdařilým a především přesným zpracováním knihy, Colin Firth je výbornou volbou, ale jinak mě tak trochu vadí drobnosti jako např. Lydie, které ani za mák nevěřím, že je jí 16 (ano, hraje ji v té době 27letá herečka), Jane, která má být nejhezčí ze sester, ale dle mého je to spíš naopak, Charlotta, která má být starší a ošklivá, je hezčí než sestry Bennetovy... taky jsem viděla seriál v českém dabingu (originál jsem nesehnala) a vadí mi, že Pomeje dabuje více než jednu vedlejší mužskou postavu... Zkrátka já jsem v tom až tak necítila tu osudovou lásku a jiskření mezi Darcym a Elisabeth.... Musím ale říct, že nejsem objektivní, ten film mám ráda 100x víc.

Poslední vládce větru (2010)

Velké zklamání. Umocněné nepříjemným dabingem a nesympatickým hlavním chlepečkem, který mi byl trnem v oku od samého začátku a v dabingu mu přiřadili strašně iritující hlas. Plus za pokus o 3D, i když v některých chvílích jakoby nebylo, a taky za hudbu. Velmi, ale velmi plytké dialogy... Nevýrazní herci, z nich nejsympatičtější mi byla holčička Katara, ale naopak její bratr neodložil po celou dobu strnulý výraz upíra Jaspera ze Stmívání. Ten kluk se prostě tváří, jakoby neustále měl nutkání jít na záchod... Předlohu neznám. Nalákalo mě jméno Shyamalana, ale je to zatím nejslabší, co jsem od něj viděla. Připomnělo mi to, když jsem se nudila v kině u Zlatého kompasu.

Solomon Kane (2009)

Film mě nepřekvapil ani nezklamal, pobavila jsem se a jedu dál. Pro mě zůstává lepší Van Helsing, a pro úplnost: James Purefoy může být sice levnější verze Hugha Jackmana, ale rozhodně není mladší. Purefoy je o 4 roky starší a když hrál Hugh Jackman Van Helsinga, bylo mu 36, zatímco Jamesi je v době Solomona nějakých 45. Nicméně to nic nemění na věci, že Purefoy je velkým plusem tohoto filmu.