Legendy zítřka - Série 1 (2016) (série)

Je to fajn seriál, ale má to strašný plot holes. (V Pilotu 2 nebo v Blood Ties nechá kapitán svého úhlavního nepřítele (Savage) s podřezaným hrdlem někde shnít, namísto aby jej "zakopal" nebo dal psům. Ve Star City 2046 děda fyzik, který byl v mládí "quite a womens' man" zes*re pokus o vztah jeho kolegy, protože "neví", kam některé otázky můžou chlapy postrčit. V Marooned pro změnu je Gideon tak blbá, aby zavřela dva členy posádky na té špatné straně přetlakové přepážky.) Spíš než jako vysvětlitelné dějové okolnosti se mi to zdá jako nízká inteligence tvůrců (aby mohli uvést určitou zápletku), kteří si myslí, že si toho diváci nevšimnou a budou jen rádi sledovat tento ne příliš kvalitní seriál. Připomíná mi to tak parodii na StarGate, kterou si v seriálu samém točil Martin Loyd (Wormhole Extreme): https://www.youtube.com/watch?v=3_C_PefoE4o S Dr. Who se to opravdu rovnat nemůže. Třeba epizoda Star City 2046 byla docela dobrá, ale konec byl zas strašnej doják a neuvěřitelně laciný (bitva, kterou superhrdinové na poslední chvíli zachrání). 60%

Agenti S.H.I.E.L.D. - Žlutý kód (2019) (epizoda)

Když další den jdu po městě a ze všech holubů a havranů jde jakýsi strach, asi tato epizoda na mě nějaký vliv měla. Bohužel ale byla horší než předchozí, Sargeova dějová linka je prostě pro mě jaksi nudná. Yo-Yo taky mohla svou novou lásku zachránit hned, když mu motýlí netopýr letěl do úst (a cíleně nezapomenout, že je Yo-Yo), ale to bychom pak neměli zápletku, že ano. Je nutné poznamenat, že scény s instagramovou influencerkou měly asi být vtipné z důvodu, že ji hraje M. Tancharoen (showrunner AoS). 60% (na IMDB je taky zatím z 8. série hodnocena nejhůře)

Plešatá zpěvačka (2009) (divadelní záznam)

Scénář Eugèna Ionesca nepopíratelně svou kvalitu má, absurdita a ne-smysl byly jeho cílem, ovšem v tomto divadelním záznamu, který vysílala ČT2, zážitek zcela nehorázně ruší publikum smějící se téměř každé replice (aniž by byly nutně vtipné). Bohužel se tu asi projevují ony regionální rozdíly České republiky, kdy pochybuju, že by publikum na Moravě reagovalo obdobně (dle mého názoru na divadle tohoto typu) nevhodně, nezdvořile a netaktně. Přece jen se jedná už o klasickou inscenaci a není to Show Jana Krause nebo Natočto!. "Raděj sítě v chatě, než mléko v hradě." *výbuch smíchu* Cože?! Naneštěstí mi to tak připomíná prezidentskou "debatu" na Primě (23.1.2018). Na Plešaté zpěvačce jsem byl v divadle v Ostravě před necelými deseti lety a rozhodně bych si takto hlučné reakce pamatoval. V Praze je to asi normální, neuvěřitelně to zde rozptyluje a štve. Pro záznam tak 55%, samotné dílo hodnotím na 75%, osobně mi stejně moc nesedí.

Hra o trůny - Železný trůn (2019) (epizoda)

Až na smrt Danny docela zklamání, ale tak dalo se čekat, že závěr moc hloubky mít nebude. Roztavený železný trůn byl alespoň dobrým symbolem. 65% Bylo by nemilé překvápko, kdyby mezi záběry Johna za zdí kamera zabrala taky zasněženou mrtvolu, které by se najednou otevřely modré oči (a hned by následovaly titulky). Připravilo by to půdu pro sequely a tak nějak ponížilo uspěchanost třetí epizody osmé sezóny. Martin ty knihy dopíše, aspoň tu první už musí mít přece skoro hotovou. Jen se ještě nějakou dobu načekáme. Ať to stojí za to!

Star Trek: Discovery - Údolím stínů (2019) (epizoda)

Haha, těžba time crystals jako vzácných minerálů, dobrej vtip. A proč ničit Discovery? Spore drive jim funguje, tak můžou skočit zase do beta kvadrantu nebo kamkoli jinam a všechno vyřešit (Terralysium v S02E02 bylo dostatečně daleko, aby je tam nikdo nikdy nenašel). Jinak epizodka docela fajn. Kvůli velkým plot holes ale jen 55%. PS: Tady je fajn kritická recenze na předchozí epizody (od 03:19, taky 05:11 a dál, na konci to ale už dost přehání): https://youtu.be/rr2DQxLkGSY Edit: Něco na čtení: https://screenrant.com/star-trek-discovery-michael-burnham-problem-break-canon/ "Burnham's role in the time traveling, humanity threatening plots of season 2 transcend the usual importance of Star Trek leads, and pushes the character into the realm of a science fiction "chosen one," a genre trope Star Trek has generally avoided."

Návrat do Silent Hill 3D (2012)

Dobrá komedie! Ano, komedie. Při každé původně zamýšlené 'lekací scéně' jsem se jen smál reakcím Heather/Sharon a taky scénáristovi, jak to vše vymyslel a poskládal. Téměř vše se dalo očekávat, bylo to jako hodinky. Scéna na kolotoči naprosto epická! Parádní hudba. Ned Stark a John Snow k tomu. Dobrá tuctová zábava, tak to mám rád; pravý horor to pro mě skutečně není. 55%.

Rozpolcený (2016)

Split byl fajn, ale musel jsem se na něj dívat na třikrát, protože jsem jej z nudy během první půlky dvakrát vypnul. Spíš než psychologický je to pseudo"vědní" fantasy. Kdyby to nemělo tak kvalitní provedení, za samotný scénář bych dal filmu hvězdičky jen dvě. A proč měl vlastně 23-24 osobností, když jsme jich viděli snad jen sedm? To jich sedm nestačí? Konečně se můžu podívat na Glass (2019)!

Cizinec (1967)

Knižní předlohu hodnotím lépe, ovšem tento film (možná i kvůli subjektivnímu dojmu z jeho stáří) si víc nezaslouží.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Nadprůměrný seriál zejména pro velikost výpravy, výjimečný v autorově odhodlání zabíjet hlavní postavy; ovšem chybí mi tam víc fantasy prvků a kouzel po stylu Tolkiena. A od šesté série, kdy (prozatím) skončila knižní předloha, se seriál stal horším průměrným Bčkem, jen nudná a ničím nezajímavá fanservice.

Osobní strážce (1992)

Můžeme samozřejmě říct, že celý film je o příběhu bodyguarda, který se zamiluje do zpěvačky, a že to tak scénárista při svém nejlepším úsudku zamýšlel. Ovšem … opravdu toho bodyguarda napsal schválně tak neprofesionalně, aby se ‘vyspal s tou, kterou má ochraňovat, a aby si jen ráno (téměř jako teenager) uvědomil, že to byla chyba’? Ten bodyaguard, kterému se v životě líbilo jen pár žen (a nebo takového zelenáče hrál schválně), seriously? V devadesátkách možná, teď se to zná jedině přitažené za vlasy. A nebo je to opravdu muž velké integrity, což skutečně možné je. :) Abych toto téma uzavřel: to ten večer, kdy s Whitney šel na rande, fakt nevěděl, kam to vede? Dospělé dítě. Natočené je to krásně, ovšem asi jsem čekal trochu víc akce po stylu bondovek. A co jsem fakt nečekal, je, že se z toho vyklube pohádka pro náctileté. Chtěl jsem to po půlce filmu vypnout. Je pravda, že žánr ‘romantický’ v popisu filmu mě měl asi varovat. A ještě o pár procent méně za pointu: že to byla její sestra, kdo objednal vraha. A zpěvačka Frankovi ani nepoděkuje nebo se neomluví za ty kecy, které měla na předávání cen. Samozřejmě to byla i jeho práce se za ni obětovat, ale seriously? 42%