Dead Reckoning (1947)

Scénář mě nijak neoslnil, taková v pohodě Bogartovka. Ale teda ta femme fatale, ta se povedla!

Una Lucertola con la pelle di donna (1971)

Scénář je sice takový "typický Fulci", ale vizuálně je to super. Dokonce i ta detektivní zápletka dává ve finále smysl.

Nelítostný souboj (1975)

Myslím, že v aktuální době jsem snad ani neviděl, jen ten název si vybavuji z filmových plakátů. A přitom tak parádní krimi drama.

Muži nestárnou (1942)

Komedie, která sice není k popukání jako u týmu Frič/Haas, ale je tak nějak milá a funguje i po letech.

Pomsta (2017)

Jedna hvězdička za některé opravdu dobré momenty z hlediska formy. Obsahově je to neskutečná sračka, proti které je např. I spit on your Grave (to původní) téměř Bergmanovské drama.

Zabijáci (1946)

Nebýt občasné Lancastrovy teatrálnosti, dal bych 5*. Je to parádně odvyprávěné s parádní kamerou. Siegelova pozdější verze je o hodně slabší.

Shane (1953)

Knihu mám hodně rád, ale tenhle přihřátej Old Shatterhand místo Shanea mě opravdu nepotěšil.

Sabotáž (1936)

V pohodě starší Hitchcock, kde už lze vidět jeho rukopis. Ale ten scénář je slabý, zejména, když si uvědomím, že Langův Vrah mezi námi je o 5 let starší.