Severní Marseilles (2020)

Tradiční francouzská krimi škola, včetně závěru. Hodně dobře natočené akce.

Slavná alba: Judas Priest - British Steel (2001)

Deska, kterou tenkrát poslouchali úplně všichni a v dnešní době je to stále modla všech agrometalistů. Parádní archivní záběry a rozhovory, které vzhledem k současnému stavu docela pobavily.

Třicet případů majora Zemana - Růže pro Zemana (1979) (epizoda)

Důstojné zakončení. Pro mě nejlepší špionážní díl, asi proto, že se tu přece jen řeší i kriminalistický případ. Ke slovu přijdou i postavičky z minulých dílů a Hejná i Salaba jsou excelentní.

Třicet případů majora Zemana - Mimikry (1979) (epizoda)

Sice jsou tu "včeličky" a "Bič boží", ale navzdory kultovnímu statusu a parádnímu soundtracku to není úplně ono. Pašování heroinu v ampulích je víc než nechtěná sranda.

Třicet případů majora Zemana - Štvanice (1978) (epizoda)

Ryze politický díl, kde se neřeší žádný případ, jen se pitvá jeden starší. Navzdory tendenčnosti je tu parádně zobrazeno převlékání kabátů i česká připosranost. A v neposlední řadě bariéra mezi venkovem a "pražskou kavárnou". Perličkou pro filatelisty je dopis ofrankovaný známkou z roku 1975.

Duna (2021)

Výtvarně parádní a dějově... zkrátka klasická space opera, stejně jako lehce přeceňovaná knižní předloha. Na Zimmera netradiční soundtrack je další pozitivum.

Třicet případů majora Zemana - Klauni (1978) (epizoda)

Jedna hvězda za výborného Jan Přeučila. Politika, respektive politikaření převálcovalo krimi linii a upřímně: je to vlastně jedno.