Král Artuš: Legenda o meči (2017)

Velice příjemné překvapení. Filmu jsem se hrozně dlouho vyhýbal s tím, že se bude jednat o klasický příběh krále Artuše, kterých tu máme nepočítaně. Včera jsem si projížděl jak jinak než Netflix a koukám, že už nemám na co koukat a že se tam tenhle film nachází. Kouknu na CSFD a co nevidím. Režisér Guy Ritchie. "To asi nebude tak obyčejný král Artuš jako bývá" řekl jsem si a pustil jsem se do toho. Moje předpoklady byly pravdivé. Opravdu se nejedná o příběh, který tu máme stokrát a samozřejmě styl kamery tu mám také jiný než u kdejakých jiných filmů. No prostě Guy Ritchie. Ale teď k filmu. Zpracováním naprostá pecka. Efekty, již zmíněná kamera i herecké výkony (Charlie Hunnam je nedoceněný) a snad poprvé pro mne Jude Law v záporné roli (hrál to fakt přesvědčivě). Jediné co mi tam pokulhávalo byl příběh, respektive jeho konec, který mi přišel takový osekaný. Klidně bych ocenil, kdyby film byl o něco delší. Long story short… nečekejte historické drama jako vždy a dejte tomu šance.

V zajetí démonů 3: Na Ďáblův příkaz (2021)

Dobře dobře dobře... Jak jsem se tu už u jednoho komentáře dočetl "Od Conjuring universa už jsem přestal očekávat zásadní žánrové filmy, které by měly mít ambici přinést něco zajímavého, originálního či skutečně děsivého." Musím jen říct "Same". Už u The Conjuring 2 jsem si řekl "Možná už dochází nápady" a nechápal jsem po skvělé jedničce, kde je ten hype na který jsem se tak těšil. I když zase tak neoblíbená sestra mě docela uchvátila, takže... pšt Matěji, díky. Teď už k obsahu filmu. Vera Farminga a Patrick Wilson - taková dvojice nikdy nezklame. Při sledování jsem si i říkal "Kdo ví, jestli bude v budoucnu Wilson spojován s převážně hororovým žánrem, páč já si ho v ničem jiném pořádně ani nevybavuji. Vlastně i ostatní postavy byly celkem kvalitní, až na záporáka. Ta herečka... no... dobrý zas. Co se hororu týče, tak to mě asi nejvíc zklamalo. Byl jsem od Conjuringu zvyklý na dusivou atmosféru s hodně nepříjemnými jupscary a tady jsem se toho nějak nedočkal. Asi jen jeden mě vyděsil? Ale kde je zbytek? Finále a vyvrcholení celého filmu mi přišlo tak nějak až nezajímavě natahované. Klidně by si ty až laciné jumpscary zasluhovalo a myslím, že zrovna v této chvíli by fungovaly až až. Long story short, mám obavy, že se z této serie stane pouze a jenom sériově vydávaný tahák na peníze, který bude pouze lákat na název a vzpomínky na první díly.

Nikdo (2021)

Komentář obsahuje SPOILER Přesný opak, než jsem ve zvyku. Neočekával jsem moc, dostal jsem dost. Když jsem si filmu poprvé všiml na internetu, nechápal jsem, že někdo jako Bob by mohl hrát akčního hrdinu stylu Johna Wicka, ale fungovalo to opravdu skvěle. Přeci jenom film potřeboval nějakého staršího "taťuldu" a Bob aka Saul ho ztvárnil opravdu skvěle. Celý film by byl pro mne úplně v topu, kdyby nebylo konce. SPOILER Ta rodinná bitva s otcem, který se sotva drží na nohou a při tom zabíjí záporáky, jak na běžícím páse... notáááák... to si takový až brutální film opravdu nezasloužil. Právě díky konci jako byl tady a který mě nesmírně zklamal nemohu dát 5*. Vlastně když nad tím teď tak při tom psaní přemýšlím... mám chuť snížit na 3... dobrá 3,5* zaokrouhleno na 4.

Ti druzí (2001)

Wau wau wau... ale hned na začátku bych dodal, že více než hororem (který jsem očekávala) jsem se setkal s hooodně kvalitním mysteriózním filmem s více než velkým brainfucked momentem na konci. Ale teď jinak. Na film Ti druzí jsem chystal nějaký ten pátek, ale vždy se mi nějakým mně neznámým způsobem vypařil z hlavy (pravděpodobně to bude právě tou hlavou (nebudeme si nic nalhávat)), takže jsem se k němu dostal... dejme tomu po 6ti letech? A možná jsem rád, že jsem se k němu dostal až po takové době, neboť bych jeho styl jeho natočení tolik neocenil a mohlo by to dopadnout jako viz. můj  komentář u V jako Vendetta. Film ze všeho nejvíce uchvátí jeho temnou atmosférou. Jeden z největších problémů vidím to (teda aspoň u mě nevím, jestli to bylo schválně nebo ne), že celou dobu jsem koukal na film, který se měl odehrávat po 2 sv. válce, ale já měl pocit, jako bych sledoval film z viktoriánské doby. No každý musí posoudit sám. Herecké výkony skvělé. Když jsem se dočetl, že Nicole Kidman ve filmu nechtěla hrát... ještě že to nedopadlo... I když se tu v komentáři pouze rozplývám, tak stejně 5* dát nemohu. Možná to bude tím, že jsem měl moc vysoké požadavky/nároky a žel bohu jsem to, co jsem chtěl nedostal. Od filmu jsem chtěl, aby mě vyděsil a to se mu podařilo pramálo. Long story short... jako mysteriózní určitě TOP, ale horor neočekávejte.

Mizerové navždy (2020)

Tak tedy nevím... O víkendu jsem si řekl, že bych mohl trošku dohnat akčňáky "mládí" a rozhodl jsem se kouknout na všechny Bad Boye. Abych pravdu řekl, tak mé nadšení s dalším a dalším dílem tak nějak klesalo, než stoupalo a poslední díl mě vlastně zklamal. Řekl bych, že to bude hlavně tím, že náměty novodobých režiséru jsou tak nějak pořád dokola a vlastně až omleté. Při vysvětlení zápletky jsem se až rozesmál. Celou dobu koukáte v nejistotě, kdo to vlastně vraždí a vysvětlení "Cože? To myslí vážně?" a po chvíli jsem se prostě musel až zasmát, že mě to nenapadlo dřív. Ale teď k postavám. Martin Lawrenc geniální dědula a Will Smith prostě nesmrtelný sukničkář. Kluci to umí pořád stejně rozjet a ne jednou vypustí vtip, který je k danou chvíli nevhodný, ale vlastně sedí naprosto přesně. To samé nemůžu ale říct o mladší skupině herců, kteří mi tam prostě nějak neseděli, až mi z jejich herectví nejednou zamrazilo. Long story short... pokud chce člověk vypustit a nechce žádný náročný film, směle do toho.

Roztříštění (2019)

Podle všeho jsem ještě nejsem dostatečný filmový znalec, neboť dle zdejších komentářů byl konec jasný už po pár minutách… Well u mě teda ne. Takový konec jsem nečekal abych pravdu řek. Brad Anderson je nedoceněný režisér a měl by vydávat své filmy častěji. Sam Worthington předvedl neskutečný výkon a vše co ve snímku ukázal jsem mu absolutně bez jediného pochybení věřil. Dezorientovaný otec hledající svou rodinu… prostě role šitá na míru. Po dlouhé době kvalitní mysteriózní film, který mě nadchl. Ale popravdě ne úplně na 5*. Film má rychlý náběh, ale asi po 15 minutách nějak zpomalil, že jsem ho vypnul a zapnul po delší době. Avšak když se těmi pár minutami, kdy snímek ztratí na chvíli tempo prokoušete, své tempo zase nabere a vy budete nervózní, kdo něco skrývá, nebo naopak neskrývá. Long story short… na večer zkouknutí to rozhodne stojí.

Mafiánovi (2013)

Na konci komentáře se nachází SPOILER!! Příjemný film, na takový klasický večer, kdy nevíte, na co koukat. De Niro, by se dalo říct, vrací do své klasické role i když trochu jinak. Vlastně, když se zamyslím, tak nejvíce překvapující je obsazení tohoto filmu, kdy zde máme tři legendární herce a pak tváře, které jsem snad nikdy neviděl. Místo, kde se tento film odehrává má velice příjemný efekt a trochu je mi i líto, že není nějak více využito. Film je dosti komický a ani chvíli se nenudíte, ale pak najednou přijde rychlý spád a ukončení snímku. Hlavně bych řekl až nesmyslně, kdy *SPOILER* rodina zničí všechny nájemné vrahy, když ti vrahové chvíli předtím vystřílí celý policejní sbor… pfff… *KONEC SPOILERU*. Long story short… snímek neuškodí, ale ani nijak extra nepotěší.

Purpurový vrch (2015)

Já nevím… Guillermo umí výborné fantasy, ale horory mu podle mě vůbec nejdou. Ať už se pokoušel o jakoukoliv hororovou duchařinu, tak se mu to tady nepovedlo. Víc než jako plnokrevný horor, který jsem očekával mi to připadlo jako jakýsi pokus o děsivé fantasy s prvky hororu (scéna v koupelně, scény s matkou na začátku filmu, koukněte se sami), ale pořád to nějak nefungovalo. Ty duchové prostě nejsou hororově ztvárněny a divím se, že tolik hororových fanoušků tomu dalo takové vysoké hodnocení (asi tomu hororu tolik nerozumím i když ho mám tak moc rád, nebo nevím). Námět dobrý, zpracování už tak ne (konec mi připadl až komický). Ale na druhou stranu velkým kladen jsou kostýmy a ten dům byl opravdu špičkově zpracován tohle Guillermo fakt umí, ale celkově mi to jako horor nějak nesedlo. Věřím, že kdyby se toho ujal jiný režisér, mohl by to být sakra dobrý horor, ale Guillermo to podle mě nějak nezvládl a měl by se spíš držet svého klasického fantasy. Pardon.

Horizont události (1997)

Asi nejlepší (a co si pamatuji, tak v této kombinaci pravděpodobně pro mě jediný pravý) sci-fi horor, který jsem měl tu čest vidět. Narazil jsem na něj díky článku na internetu, který byl zaměřen na filmy, jež se staly kultovními, ale ve své době byly propadáky. Jsem rád, že jsem si jej přečetl, protože tohle opravdu stálo za to. Docela mě až zaráží (vzhledem k jeho ostatním filmům), že jej natočil právě Anderson a říkám si “Co se vlastně stalo, že točí zrovna to, co točí?”. No ale nyní k filmu. Temný, děsivý a místy velmi brutální sci-fi u kterého si dlouhou dobu říkáte “Co se stalo?” a “Co se děje?”. Herecké obsazení docela i sympatické a pro mě ne moc známé (jsem dítě milénia a s těmito herci (kromě Fishbourne a Neilla) jsem nepřišel moc do kontaktu, moje chyba Sorry). Líbí se mi, že tempo filmu nijak nepolevuje a diváka nutí i přemýšlet a ne se jen soustředit na “lekačky” a brutální výjevy/scény. Celou dobu jsem přemýšlel, jak ten film dopadne no a... nebyl jsem zklamán, ale to se přesvědčte sami. Long story short, pokud hledáte a plánujete zkouknout kultovní filmy, určitě si tento snímek nemůžete nechat ujít.

Rodina na baterky (2021)

Velice příjemná změna a vlastně i překvapení, neboť jsem vůbec netušil, že má tento snímek vzniknout a přijít na “televizní” obrazovky (uvozovky samozřejmě kvůli netflixu). To je takové to, když máte večer a vůbec netušíte co s časem, tak si řeknete “proč se po dlouhé době nekouknout na animák” a vlastně... jsem rád, že mě tato myšlenka napadla. Šel jsem do filmu bez toho, aniž bych o něm něco věděl a zápletka mě velice příjemně překvapila. Téma o kterém se velice málo mluví a k tomu zasazené do 21. stol.. Další příjemnou věcí tu je styl animace a vyprávění příběhu, které jsem tu já osobně ještě neviděl. Delší stopáž mi také nevadila, neboť se ve snímků stále něco děje, ale stejně to na 5* nějak nevidím. Něco mi tam chybí. Long story short.. asi už stárnu, či mládnu? nevím, ale asi začnu více vyhledávat animáky. Pokud nemáte na co koukat, směle do toho.