• Krátkometrážní

Fabio Montale (2001) (seriál)

Alain Delon je výborný a to je jediné, čím tato minisérie vyniká. Jinak pouzte průměr, stejně jako pozdější "Frank Riva", oproti kterému má Fabio Montale výhodu v kratší stopáži jednotlivých epizod, kterých je navíc méně.

Misery nechce zemřít (1990)

Společně s De Palmovou "Carrie" je "Misey neche zemřít" nejlepší filmovou adaptací horroru Stephena Kinga. James Caan a Kathy Bates předvádějí své životní výkony, které už nejspíš nikdy nepřekonají, Rob Rainer poctivě buduje hutnou atmosféru a napětí k čemuž mu dopomáhá také propracovaný scénář.

Čínská čtvrť (1974)

Roman Polanski natočil špičkový noir film, kterému se žádný jiný v 70. letech nevyrovná (žánru se tehdy dařilo a vzniklo tehdy několik slušných adaptací chandlerovek, např. Altmanovo "Dlouhé loučení" nebo "Sbohem buď, lásko má" s Robertem Mithumem). Jack Nicholson předvedl perfektní výkon v roli cynického detektiva v klasickém stylu žánru (plně zasloužená oscarová nominace), výbborně zahrála také Faye Dunaway (taktéž ominace na oscara). Film vyniká nejen excelentním, oscarem oceněným, scénářrm, ale především brilantní atmosférou, fantastickou kamerou a skvělou hudbou. Plným právem klasika.

Hájili jsme hrad (1969)

Výborně obsazené a dobře natočené válečné drama, které sice nepatří ke špičce, ale přesto je povedený a stojí za zhlédnutí. Pochvalu tradičně kvalitní režii Sydneyho Pollacka.

Labyrint (1986)

Výborná fantasy z produkce George Lucase, spousta originálních postaviček, výborné trikové zpracování. Filmu nechybí také trocha černého humoru (zcela jistě zásluhou Terryho Jonese). Velmi dobře zrežírováno Jimem Hensonem a čele s mladou (a výbornou) Jennifer Connlly a Davidem Bowiem a jeho hudbou.

Mesiáš (2008) (TV film)

Naprosto průměrný TV film, ničím nevyčnívající ani nepřekvapující, místy i tročinku podprůměrný, ve výsledku slabší 3*.

Veselé Vánoce, pane Lawrenci (1983)

Ne zcela tradiční válečný film odehrávající se v japonském zajateckém táboře, filmu nechybí zajímavý scénář, slušná atmosféra, pomalé tempo, kvalitní hudba a výborné obsazení.

Žena v betonu (1968)

Fajn komediální detektivka stojící především na dobrém obsazení hlavních rolí a několika dobrých hláškách.

One Night with Robbie Williams (2001) (TV film)

Perfektní koncert Robbieho Williamse, dočkáme se především swingové hudby ve Williamsově skvělém podání, který si vše naprosto užívá. Vrcholem koncertu jsou závěreřné vě písně: "It Was a Very Good Year" si zazpíval dokonce s Frankem Sinatrou (bohužel již jen z nahrávky) a závěrečná "My Way" je prokázáním Williamsova talentu.

Robbie Williams: živě z Knebworthu (2003) (koncert)

Špičkový popový koncert, dost možná ten vůbec nejlepší (v kategorii popu). Robbie Williams dokazuje že je pravý enternainer a v průběhu celého koncertu nejen že výborně zpívá, ale i baví desetitisíce lidí svou vynikající show. Samotný setlist koncertu je perfektní a záznam ve výborné kvalitě s excelentním střihem. Jednoznačně naprostých 5*.