Vřískot (2022)

První film na který jsem letos zašel do kina a musím říct že jsem překvapen, sérii vřískot mám od dětství v lásce a myslel jsem že tenhle film je jen štavení dobrýho jména, nicméně jsme vlastně od 1. Dílu dostali snad nejlepší díl který je jednim slovem geniální, myslim si že pravého fanouška nezklame, protože hravost tvůrců je parádní, chytrá a místy dost komediální, i finální odhalení/rozuzlení obstojí vedle svých předchůdců a ten způsob, s jakým si tvůrci hráli s myšlenkou reqelů sedne podle mě každýmu. Skoro bych se nebránil dát 5 hvězd Každopádně skvělý start roku a je to ten typ filmu, který si rád po čase pustím znovu

Matrix Resurrections (2021)

Ten film bych nazval překvapení roku, protože jsem upřímně od toho nic nečekal, myslel jsem si že se to nedokáže už chytnout na starou vlnu, je ale třeba to brát jako začátek něčeho novýho a pokud opravdu dojde na trilogii, tak se budu trošilinku těšit. Matrix opět přináší docela zajímavé myšlenky a první polovina filmu je skvělá, popravdě by mi nevadilo kdyby tam byly víc scény s Nielem a vrtání se víc do hloubky toho světa, protože naopak od akce toho člověk nesmí čekat tolik, nic převratnýho ve světě kde jsou marvelovky to nepřináší, vlastně vůbec nic.. Nicméně divák který na to jde hlavně kvůli nostalgii, zažije lehkou husí kůži protože rozhodně se nezapomíná na starou trilogii a je to celkově zajímavě a možná i lehce vtipně podaný. Nakonec musím zmínit že nové “staroobsazení” neni taková tragédie jak se zdá, ano je to škoda, ale na druhou stranu ti herci si ty kultovní role užívají a jde to vidět, já s tím tedy problém neměl. Opravdu mě to příjemně překvapilo, protože jsem čekal tragédii a pokud člověk již byl na spidermanovi, tak bych mu doporučil zajít i na tenhle, neurazí - 8,5/10

Spider-Man: Bez domova (2021)

No.. Nemám slov a je těžký na tenhle film něco napsat abych nic neprozradil, ale pokusím se. Je to neuvěřitelná jízda, jak emoční, akční, komediální. Celková stopáž filmu se může zdát být delší, ale ten film nádherně uteče a člověku ani nepřijde jak ten čas rychle plyne. Dle mého názoru tenhle film nemá slabý místa ve kterých by se člověk nudil a ani to neni ten typ marvelovky/filmu který stačí vidět jednou. Dokonce jsem měl asi 4x slzy na kraji a 6x jsem málem vstal z křesla. Taky je to vubec první film u kterýho se u nás v kině tleskalo a to je co říct. Bál jsem se že tenhle film je pouze overhyped, ale jsem tak rád že jsem se pletl, dal mi vše co jsem si od něj přál a už dlouho jsem si takhle kino neužil jako včera. Děkuji! Děkuji za skvělou zábavu. Každýmu doporučuji zajít okamžitě do kina, protože tenhle film překonal Endgame a zasloužil by si první místo, ale díky covidu se to nejspíš nestane a tak má aspoň první místo v mém srdci. Za mě nejlepší MCU film co nám doposud naservírovali. 11/10

Venom 2: Carnage přichází (2021)

Jedno slovo: Slabý. Je to opravdu škoda protože tenhle film na papíře vypadal velice slibně. Bohužel sony opět předvádí starou známou písničku kdy myslí hlavně na výdělek a nikoliv kvalitu. Film je určený spíše pro děti, protože např. za celý film se tam furt řeší kousání hlav, ale ve výsledku se to stane maximalně mimo záběr. Postavy nevyužily svuj potenciál a největší zklamání filmu je ironicky to na co vás nejvíc nalákali.. Carnage, což o to že Woody ho hraje dobře když je to špatně napsaný.  Sečteno podtrženo, jsem rád že jsem na tenhle film nešel do kina a počkal si na pohodlí domova, protože tenhle film se maximalně hodí na páteční večer když neni nic lepšího. Vtípků je tam opravdu hodně a člověk se i zasměje, ale to je tak všechno, jinak je to digitální podprůměrovka která nenabídne ani akční scénu která by se nějak zaryla do paměti

Falcon a Winter Soldier - Celý svět se dívá (2021) (epizoda)

No.. Z celého srdce bych opravdu rád o tomhle seriálu psal kladný recenze, jsem velký fanoušek MCU, ale nemůžu. Prostě je to těžký se na to koukat po skvělé Wandě a neubránit se nějakému srovnání. Vlastně tenhle seriál dělá hrozně chyb. Postavy se chovají stupidně, jednou chce Sam něco řešit nenásilně, vzápětí na to přijde na druhou schuzku oblečenej do boje připravenej to ukončit. Dialogy taky nejsou silná stránka seriálu, postavy nedostávají téměř žádný prostor aby si v divákovi vybudovali nějaké zalíbení, například je tu smrt, která asi měla být smutná pro někoho, ale bylo mi to uplně jedno a zároven mi byl ukradenej i smutek jeho partáka, protože prostě jsem tu postavu ani neznal, prakticky nepromluvil a byl tam spíš jen jako takovej ocásek. Kapitán Amerika v2.0 je postava, kterou snad nikdo nemůže mít rád a musí ho srát každá sekunda co je na obrazovce. Ne opravdu kdykoliv se tam zjeví, dojde na scénu uplně nějakým debilním zpusobem s ještě debilnějším prostorem a pak vlastně dělá všechno to, co od něj čekáte. Je to jedno velký a nudný klišé. Dokonce i Zeemo, na kterého jsem se tolik těšil je mi tady nesympatický a celkově i zbytečný. Aspon ta holčina dostala prostor a už trošku chápeme proč dělá to co dělá, nicméně je to hloupá teen u které by stačilo pár facek a poslat jí domu, asi narážka na Gretu Thunberg. Furt ale držím palce at nadcházející epizody mi už konečně dají nějakou uspokojivou podívanou. 45%

El Camino: Film podle seriálu Perníkový táta (2019)

Pro fanoušky seriálu je to nádherný dárek na rozloučenou a zároven perfektní ukončení dějových linek, které se do seriálu nevešly. Hlavně jsem rád že Jesse již našel svuj klid, který tak potřeboval. Děkuju. málem i slza ukápla.

Falcon a Winter Soldier - Power Broker (2021) (epizoda)

Jak řekl Dicaprio. "Měli jste mou zvědavost, nyní máte mou pozornost", tak zustanem u té zvědavosti v tomhle případě. Oproti první a druhé epizodě je znát první mírné zlepšení, zápletky už začínají být zajímavější, nicméně samotný příběh? uh.. Návrat záporáka Zeema, na kterýho jsem se mimochodem těšil, byl velmi slabý. Člověk nechápe proč z toho vězení neunikl už dřív. Neni ani zároven zdaleka tak zajímavý jako v civil war. Akce je téměř stejná jako v minulých dílech, takže by mohla leckoho už touhle dobou omrzit. Chemie mezi Samem a Buckym je taková nemastná neslaná, rozhodně z nich nebude nijak zvlášt ikonické duo pokud to takhle pujde dál. Nejzajímavější linka s novým kapitánem je v tomhle odsunuta na druhou kolej a tím dala šanci Baronovi nám udělat menší "asia underground tour", kde se vlastně neděje nic zajímavého až na pár momentů. Zatím nevím a netroufám si říct kam seriál dějově směřuje, ale pevně doufám že se to už nějakým způsobem rozjede a rozproudí to nějaké emoce celkově. Oproti Wandě, kde po konci dílu měl chut si divák hned pustit další díl, tady se nic takového neděje. No zatím se zdá že to nebude jeden z mých oblíbených projektů od marvelu.. Lehce nadprůměrná epizoda 6/10

Falcon a Winter Soldier - Nový řád světa (2021) (epizoda)

Kdybych nevěděl pod jakou značku tenhle projekt spadá, asi bych si další díl pustil až po hodně dlouhé době. Pilotní epizoda nám rozjede pár zápletek, které jsou zatím ne až tak zajímavý. Efekty jsou stejně jako u Wandy na úrovni filmů, takže je aspon příjemný koukat na ty scény kdy Falcon si hraje na holuba. WinterSoldier je zatím klasicky totálně nevýrazný, nezajímavý, ironicky bohužel až na scény z jeho temné minulosti, ty diváka na par sekund dokážou zaujmout. Akce neni nijak převratná, taková ta klasika co už známe, ale neurazí. No nemůžu říct že mě to nějak nadchlo, nicméně zůstanu zatím příjemně optimistický a počkám si co nám přinesou další epizody... Jo a ten konec wtf?

Liga spravedlnosti Zacka Snydera (2021)

Vybrečený vysněný projekt zacka snydera se stal skutečností a já jen lituju proč jsme TOHLE nedostali už v roce 2017? Tenhle film v podstatě vyřešil všechny nedostatky svého předchudce a jsem štastný že má skepse v tenhle projekt byla zbytečná. Je to ve všech směrech lepší, každá hlavní postava (až na aquamana) dostane daleko víc prostoru, například Cyborg vám v tomhle filmu možná dokonce přiroste k srdci, flash už tam není jen na blbé vtípky a Batman? Batman v těch soubojích už dokonce i něco udělá. Hlavní záporák Steppenwolf je daleko snesitelnější než ta jeho minulá verze a přidání Darkseida na scénu bylo jedině dobře. Hudba ve finále je naprosto fantastická, hlavně když na scénu vstoupí wonder woman a samotný příběh přestal být tak plochý. Ten film mi narozdíl od staršího udělal takovou radost, že se nevyhnu tomu dát 9/10

WandaVision (2021) (seriál)

WandaVision je nadějný projekt který odstartovává nový směr Marvelu. Dát vedlejším postavám z filmů větší prostor se ukázat právě ve vlastním seriálu byl vysněný krok pro fanoušky. Po scénáristické stránce je první polovina seriálů na vrcholu, nicméně od druhé poloviny se to začne ubírat klasickou filmovou cestou, ale to neni myšleno špatně. Je to zábavný, napínavý, místy dost creepy, dokáže to překvapit a každý díl je zakončený klasicky tak, že se divák hned chce vrhnout na další. Dost se mi líbí i stopáž cca 35 min která mi naprosto vyhovovala a ten seriál je vlastně taková příjemná oddychovka ke snídani. Retro atmosféra je tam dost krásně cítit a narážek na staré klasiky je tam víc než dost. Efekty jsou na úrovni filmů, takže se nikdo nemusí bát, že to bude vypadat tak hrozně jak seriály z ArrowVerse. Samotné Wandě dost prospělo že dostala svůj vlastní prostor, protože jsme se snad poprvé dokázali k té postavě dostat blíž a dokonce jí i fandit. Až teprv ted dokážu ocenit všechny kvality, který má a herečka Elezabeth Olsen je prostě perfektní, krásná, sympatická. Ani Vision tady není odsunutý na druhou kolej a chemie mezi nima je asi to nejlepší co ten seriál může nabídnout. Je to krásný "závěr" jejich lásky a Wandy bolesti po událostech infinity war. No co víc můžu říct než jen at už to okamžitě zapneš!:D 8/10