Romeo a Julie na konci listopadu (1971) (TV film)

Koncert dvoch majstrov herectva, pani Medřická a pán Höger boli skutočné hviezdy. V dnešnej dobe sa nedajú s nikým porovnať. Obaja moje srdcovky o tom niet pochýb. Veľmi som rada, že takýto film som mohla vidieť v TV.. film má dušu, má zápletku, jemný dej, ktorý svojim charakterom ozdobili práve pani umelkyňa Medřická a pán umelec Höger. Vďaka za nich.

Ruce v záruce (2022) (TV film)

Prečo nie, v pohode príbeh, ktorý mal aj úseky, kde sme sa dobre zasmiali :) Polívková má svoje herecké kvality a tu ich dokázala.

Kdopak by se vlka bál (2008)

Jemný a dojemný príbeh, ktorý chytí za srdiečko.. pre rodičov je to obraz toho, čo všetko dieťa prežíva, ak cíti neistotu a ak ho nikto nepočúva. Príbeh ako z rozprávky.. prečo? Lebo v rozprávkach sa vždy všetko dobre skončí :)

Mělčiny (2016)

Veľa žraloka v závere.. príliš veľa žraloka, príliš veľa drsného, nereálneho žraloka.. škoda, mohol to byť dobrý film. Ale nie je..

Den po zítřku (2004) (TV film)

"Néco tu nehraje.. ja nemám ráda, když něco nehraje.." No a tu veru nehralo nič a nikto.. Keby mi niekto povedal, že je to film z roku pred mojim narodením, tak úžasom ani nedýcham. ALE rok 2004 a takéto šialené prekvapenie? To som naozaj nečakala. Dean Cain ma svojho času zaujal v seriálovej roli supermana, preto som bola zvedavá na tento snímok. Snáď celý projekt filmári brali len ako recesiu, ako žart a paródiu, inak si to neviem vysvetliť. Či už zábery z exteriéru, snehové vozidlá ako z kinderka :))) a akčné scény, ktoré boli nielen smiešne, ale len smiech.Vozítka, ktoré jazdili po snehu rýchlosťou blesku, zamrznuté cesty, čo vyzerali ako bielou plachtou pokryté, ľadové kryhy z igelitu, neustále poletujúci polystyrén.. naozaj neviem, či sa smiať, či plakať.. aspoň že ten pes bol skutočný. Toto nie, tento film naozaj nie, filmári určite odvtedy ľutujú, že niečo také vôbec pustili do sveta..

Zloba: Královna všeho zlého (2019)

Tešila som sa na pokračovanie Maleficent, tešila som sa na Angelinu. Tá bola opäť očarujúca, o tom niet pochýb.. Len mi nejde do hlavy - prečo je akoby zákonom u amerických režiséroch - keď robia pokračovanie úspešného snímku, tak musia pritvrdiť? Na čo aj tu, v rozprávke, vojna, streľby?? Rúcanie budov, prostredia? Plus na to všetko aj zbytočne natiahnutý dej, kde sa chvíľami zívalo.. Pre dieťa priveľa.. Jednotka ma viac bavila, viac vtiahla do deju, nenudila som sa ani minútu.. Po skončení druhého dielu, príbehu, mám horkú pachuť v ústach po celej tej vojne, bitke, plánovaniu, pokazilo mi to náladu - to už nie je rozprávka pre deti, to je za hranicou.. škoda, a tak som sa tešila..

Legenda o Vánocích (2007)

Viac a viac ma uchvacuje tvorba severských štátov. Tento príbeh je tak zo začiatku nenápadný, že by človek povedal nudaa.. ALE to v žiadnom prípade! Film ma vtiahol, vcucol do seba ako nič. Ak hľadáte vysvetlenie ako "vznikol" Mikuláš a chcete to ukázať aj deťom, toto je to pravé orechové. Príbeh chytí za srdce svojim nenásilným dejom, krásnou zimnou fínskou prírodou, prívetivými ľuďmi a hlavne dobrotou, aká vyžaruje z hlavného predstaviteľa. Film zanechal vo mne silný zážitok..

Lví král (2019)

Nádhera! Netreba viac slov. Je to tak skvele prepracované, až som žasla.. keď zaveje vietor do levovej hrivy, ako keby to bolo skutočne skutočné zviera, jeho srsť, hriva. Aj zebry, žirafy, slony, voda v napájadle - naozaj paráda! Nemohla som sa dočkať, kedy príde tento snímok do kín a moje očakávania splnil nadmieru! Naozaj zaslúžený plný počet hviezdičiek, a keby bola možnosť, tak pridám aj ďalšiu.

Aquaman (2018)

Nech si vraví kto chce čo chce, je na čo pozerať. Aquaman má dej, má dobrých hercov, super efekty a navyše - Jasona, hmm tak božsky sexi chlap, že sa čudujem, kde doteraz bol? Aj po tretí krát ma film bavil, nieto pochýb..