• Pohádka

Kluci z hor (2018)

Velice solidní náběh, až se mi nechtělo věřit, že se dívám na film p. Magnuska. Pak to ale všechno padá na scénáři, který je děravý jako ementál, špatném obsazení některých rolí a z toho plynoucích nepřesvědčivých hereckých výkonů (Vejmělková, Hromada, Korn, apod.). 50% za snahu a dokoukatelnost.

Neznámý (2011)

Skvěle nakopnutá akce, dehonestovaná postupně zvyšující se retardací scénaře. Škoda, protože potenciál to mělo, vynikající Liam Neeson či Bruno Granz, zapadající prostředí...

Star Wars: Poslední z Jediů (2017) odpad!

Tak velebnosti, du blejt! Z úcty k prvním šesti dílům - 0!! Ostuda hanit legendu Star Wars něčím takovým. Za další - hodnocení 79 % vypovídá své o inteligenci csfd uživatelů.

Poslední vlak z Gun Hillu (1959)

Reklama na klasický americký western. Vynikající příběh, skvělé herezké obsazení (hlavně K. Douglas a jeho protějšek A. Quinn v roli záporáka), perfektní ztvárnění postav a i další akvizice filmu dopravdu dobré. Film jsem díky nápaditým českým tv stanicím viděl už několikrát a stále se neomrzel. Doporučuji.

Discopříběh (1987)

Jeden z posledních výstřelů normalizační kulturní politiky, pro současného diváka již poněkud "out". Mě se však celkem líbí. "Borci" vy všichni co tu píšete jaká to je sračka, jste tu dobu evidentně nezažili, takže vám to ani nic říct nemůže. Jsou filmy, které jsou nadčasové a tenhle k nim prostě jen nepatří. Budoucí generace se taky bude dívat na filmy natočené v naší době a patrně si bude ťukat na čelo a říkat, co jsme to byli za dementy. Takže trošku s nadhledem, s nadhledem.

Vetřelec: Covenant (2017)

Jsem velkým fanouškem celé vetřelecké ságy ale z Promethea jsem byl naprosto zhnusen. Ridley Scott nám prostě stárne a asi se rozhodl, že na to celé půjde úplně jinak. Co se týká Covenanta, nechci se tady pozastavovat nad (ne)inteligencí postav a občasnou iracionalitou scénaře. Tady se v žádném případě nejedná o film, jenž by byl podobný prvnímu, druhému nebo třetímu dílu. Tam nás děsil strach z neznáma, neustála nejistota, děsivě ponurá atmosféra a všechno dohromady to tak nějak dávalo smysl. Ale v tomto filmu se přehnaně filozofuje a nudné rádoby psychologické scény se táhnou jak týden před výplatou. Proti tomu stojí solidní herecké výkony, dobra kamera i zvuk, občasné akční scény a z kraje filmu velmi dobra atmosféra(kam to teda vlastně letí, proč, co a jak). Je to téměř po všech stránkách lepší než Prometheus, ale i tak, ještě je to daleko vzdálené od prvních dílů. Poprosil bych pana Scotta, aby se u dalšího dílu vykašlal na filozofování a dumáni o smyslu existence.

Americký sniper (2014)

Dost dlouho jsem si počkal, než jsem zkoukl tenhle ten film a musím říct, že to stálo za to. Nejdříve mne velice příjemně překvapil Bradley Cooper, jinak celkem průměrný herec, zde předvádí skvělý výkon, navíc kloubouk dolů nad jeho fyzickou připravou na tuto roli. Skvěle mu sekunduje také Sienna Miller, která svým výkonem skvěle popisuje druhou životní stránku příslušníka seals. Ty další aspekty filmu jako kamera, scénář, střih, zvuk atd také velmi dobré. Samostatnou kapitolou je patos hrdého národního uvědomění, jenž z filmu čiší z každého druhého záběru. No ale řekněme si to upřímě, prostě to je třetí největší a nejlidnatější země na světě (cca 340 mil. obyvatel), kde je pomalu každej druhej nebo třetí chlap veterán nějaké války (bez ohledu na to, zda-li spravedlivé či nikoliv), takže oni mají zkrátka to vlastenectví a národní hrdost postavené úplně někde jinde než my a myslím, že po téhle stránce jim máme co závidět. Vždyť u nás se mluví o národní hrdosti většinou jen když je nějaké mistrovství v hokeji či fotbale, chlapi se dou vylejt do knajpy a na auta si zcela pokrytecky na dva tejdny nalepí české vlaječky. Nebýt nějakej těch děr ve scénáří, bylo by to za plnou palbu. Takhle 90%.

Predátoři (2010)

Až dostane Arnold Schwarzenegger Oscara za roli nadaného židovského pianisty skrývajícího se před náckama ve válkou zdecimované Varšavě, tak uvěřím, že je možné, že i Adrian Brody je skvělej lovec predátorů a že se jedná o dobrý film. Dřív ne.

Prometheus (2012)

To jako vážně? Opravdu mi chcete tvrdit, že mého milovaného Vetřelce 1 a tuhletu nikoliv béčkovou, ale možná tak céčkovou "sračku" točil stejný člověk? Jo, vizuální stránka filmu skvělá jako vždy, ale to nědělá film! Co ten zbytek? Jak už se tady někdo zmínil, Vetřelec 1 (ale z části také třetí či druhý díl, i když ten byl většinově spíše akční záležitostí) byl postaven na atmosféře neznáma, neustálé nejistotě, skvělé hudbě a dále také perfektních hereckých výkonech. Podle mne zde v tomto filmu nenaleznete ani jeden tento aspekt (fajn Fassbender nehrál úplně špatně). Celý scénář naprosto tragický, herci vůbec nepřesvědčili, naprosto nelogické chování (viz - hlavní vědecký vedoucí výpravy si po chvíli strávené na mimozemské planetě sám sundá helmu :-D nevím ,jestli se mám smát, nebo nadávat), prostě jen nuda, nuda, mrtvola, mimozemšťan, nuda, víc mrtvol, nehoda, spící mimozemšťan, nuda, honička, konec. No prostě fuj velebnosti.

Hvězdný prach (2007)

Velmi originální ne/pohádka!!A příjemné překvapení! Perfektně zfilmováno! Místy dokonce s prvky hororu,hlavně díky excelující M. Pfeiffer. Do toho skvělé prvky komedie. Jediné negativum, místy to působí velmi utahaně, ale díky povedené konečené fázi opravdu dobré. Mohu jen doporučit.