Mroží muž (2014)

Ať už jste viděli v životě ledacos, něco takovýho jste určitě ještě neviděli. Nebudu z toho dělat bůhvíjakej kult, ale docela mě to pobavilo. Nejdřív to vypadalo na vydařenou komedii plnou vtipnejch hlášek a kníru a Not-See Party, ale pak přišel šílenej vědec a jeho ještě šílenější experiment. Trochu mi to připomnělo Lidskou stonožku, ale tohle bylo míněný fakt spíš jako humor, černočernej humor... i když pro někoho je to asi horor. Kromě výsledného mrože vyloženě pobaví Johnny Depp coby švidrající Guy LaPointe s baretem a vtipnou frenč mluvou a taky Michael Parks jakožto úhlavní magor má svoje místo mezi legendami všech různejch padouchů jisté (a jeho epizodka v roli šišlajícího dědka je taky herecké mistrovství). Akorát ten podcast, kde se ti dva furt chlámou jak pičusi, je nuda. A protože vím, že film vychází z podcastu Kevina Smithe, mám takovej dojem, že ti dva pičusi vychází tak trochu z těch skutečnejch. A tak si položíme základní otázku, která zužuje lidstvo od počítku věků: "Is man, indeed, a walrus at heart?"

Spider-Man 2 (2004)

V podstatě úplně stejné jak jednička, akorát tady byl jinej šílenej věděc/záporák. Ty neustálé náhody už mě taky unavovaly (potkal ji na party, kde fotil, cestou někam dycky narazí na zločin, náhodou Harry zná vědce, o kterém píše diplomku, náhodou se z něho stane zloduch, náhodou ona chodí se synem šéfredaktora a takovejch tam bylo plno). Ta pavoučí krize, kdy mu nešlo pavoučit, se mi taky nelíbila - prostě buď ty schopnosti od pavouká má nebo nemá a né nějaká psychika do toho. Jinak nevím, jestli jste si toho všimli, ale Mary Jane je úplně blbá kráva, která umí jen řvát, chovat se nelogicky a dělat kraviny... a ani není pěkná. Nevim jak to dělá, ale Kirsten Dunst, která se mi dřív líbila, tady na mě působila, jak kdyby měla mastny vlasy, spocenou pleť, no jak kdyby byla na odvykačce. A to její herectví stálo za starou belu. V podstatě to byla strašná sračka a Tobey Maguire má na víc, než na podělanýho přehnanýho superhrdinu.

Spider-Man (2002)

Jojo, tohle je ten film, kterým si to u mě Sam Raimi posral. Nechápu, jak někdo, kdo udělal Smrtelné zlo, takhle sejde. Jinak Kirsten Dunst taky zrovna nezazářila - podle mě jí blockbustery nesluší a navíc tady nevypadala vůbec hezky. Ale všechno je to hlavně kvůli tomu, že mi to celý přišlo jak na objednávku Hollywoodu. Plno digitálna a dynamické kamery kvůli skoko-leto-zhoupům mě vůbec nebavily, ale holt Spider-Man to už tak má. Jinak tvůrci si dali hodně záležet, aby to nemělo R-kovej rating, takže žádná krev, žádné klení, vše tak americky smrduté, až to zvrací zrak. Bohužel pro Willema Dafoe - záporák se taky moc nepovedl - nevím, jak Green Goblin má vypadat, ale tady vypadal dost vtipně a ne hrůzostrašně. Slavná líbací scéna vzhůru nohama, ehm, nepobralo to tu slávu hlavně kvůli tomu, jak to bylo trapný?

Návrat blbýho a blbějšího (2014)

Hmm, nevim, nevim. Jim Carrey už se do té role tak nějak nehodil. Vím, že existují i staří blbci, ale k téhle roli blbce to jeho stáří už tak nějak nešlo. Ještě smutnější ale je znovupoužití úspěšnejch fórů z jedničky - tomu by se měli všichni tvůrci vždycky bránit, protože to je většinou vždy trapné. Neřikám ale, že se tady nenašly joky, které byly dobré. Několikrát se tomu dalo solidně zasmát... teda minimálně do poloviny. Pak to začlo upadat a zábavu aby člověk hledal jak hřejbky po lese. A trapnejch fórů naopak přibejvalo. Prostě podle mě to je tak poloviční zábava jak jednička, takže taky dávám polovinu bodů. Jo a jinak - házení do keřa je věc, kterou jsem vymyslel já, hehe.

Čarovný les (2014) odpad!

No tohle bylo strašny. Typická americká slátanina, kam kdosi chtěl nacpat snad úplně všechny typické blbé americké pohádky a zkombinovat jejich děj a postavy mezi sebe. Na úkor toho, aby to dávalo smysl. Kdo se v původních příbězích moc neorientuje, toho lituju, protože z toho musel mít fakt úplný hovno. Já z toho měl jen obyčejný hovno. Je tam toho totiž tolik a bez souvislostí a často se přeskočí kusy děje, které by daly na celý film. Bohužel to ještě není to nejhorší. V podstatě se tam vůbec nemluví, ale kromě vypravěče se tam jenom zpívá. No, zpívá, to je silné slovo. Spíš to je takové to klasické muzikálové intonované notování bez melodie a je to furt dokola. Ani to ještě bohužel není to nejhorší. Pak je tu totiž herecké obsazení - výběr je to fakt ze všech levelů toho, koho nemám rád - od těch, co mi nejsou sympatičtí, po nové tváře bez charismatu až po ty, které jsem dycky nesnášel (Streep, Kendrick). I poměrně ucházející herci jako Blunt a Depp tady silně sračkujou. Nejvíc mě ale dostalo, když se sem tam v nějakém záběru objevili černoši. Nic proti rasismu, ale tohle už amíci dosíraj do krajnosti. Vůbec se nedá srovnávat s českým Tři bratři, kde se to vše kombinuje tak nějak hezky a přirozeně a hudba/zpěvy jsou chytlavé.

Blbý a blbější (1994)

Co na to říct? Jim Carrey zahrál takovýho blba, že se mu prostě nedalo nesmát. Jo, někdy to možná až moc přehání, ale to k tomuhle filmu holt patří. Hlavně že je sranda. Harry v podání Jeffa Danielse bohužel není "tak" dobrej, ale není zas nijak špatnej a taky se mu dá zasmát. Né zalamovat se jak u Carreyho, ale smát jo. Je tam tolik nezapomenutelnejch legendárních fórků, že to aspiruje skoro na 5 hvězdiček. Vidět to asi můžu kolikrát chci a dycky to bude mít stejnej efekt - pobaví!

Blade Runner: Black Out 2022 (2017)

Nic proti anime, ale trochu něco proti Blade Runnerovi. Ok, obstará nám to futuristický zážitek ze světa mezidobí dvou filmů a vysvětlí to nějaké souvislosti typu co a proč a jak. Ale to je tak všechno.

2048: Není úniku (2017)

Pomalu záživnější, než celej film... protože to aspoň bylo krátky.

Blade Runner 2049 (2017)

Usínací, to je první, co mě u toho napadlo. Pro fanoušky původního Blade Runnera je dobrá zpráva to, že si to dokázalo udržet jeho podobnou atmosféru. Ono to vůbec není špatně zpracované - parádní atmosférická hudba a k tomu to vykreslení světa, to nemá chybu. Problémem je ale zase děj - zatímco v prvním díle se řešila schopnost replikantů milovat, tady se řešila jejich schopnost plodit. Takže jestli natočí další pokračování, asi bude hlavní zápletkou schopnost mluvit se zvířaty a oženit se s koněm. Další absurdita byla ta projekce holografické přítelkyně. Najdou se tam asi dvě-tři scény, které mě oslovily, ale jinak to není žádná sláva... a bylo to moc dlouhé. Jo a jinak takhle malé závěrečné titulky jsem snad ještě neviděl, protože jsem je skoro neviděl... A tenhle film už taky vidět nemusím.