Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Krimi
  • Horor

Poslední recenze (3 320)

plakát

Příběh Alvina Straighta (1999) 

Toto není typickej Lynch. Je to tak atypickej Lynch, že je to asi jeho nejnormálnější film. Je to tak normální film, že zde nenajdete nic, nad čím byste si lámali hlavu a nechápavě s ní kroutili. Dějově sice nejde poznat, že se jedná o lynchovinu, ale přesto zde náznaky jsou - kamera a způsob nasnímání, dialogy a některé postavy. A Badalamenti, kterého jsem sice moc nezaznamenal, ale to beru jako pozitivum, že mě nerušily nějací fidlaři. Celé je to laskavě pomalé, s nejednou chytrou myšlenkou, která by se dala citovat. A nutí vás to k zamyšlení nad svým životem. Můžete ho rekapitulovat. Můžete se zamyslet nad svým vztahem k rodině. Můžete politovat ostatní, kterým štěstí nepřálo. A nakonec si řeknete, že ještě tu hůl nad současným světem lámat nebudete. Ano, přestože je to tak normální a nezvyklý Lynch, pořád je to nadprůměrný film, který si mě získal. Ne tak, jak jeho ostatní šílenosti, ale i tak. A navíc je to podle pravdy, což jsem netušil, i když na to koukám již podruhé. Richard Farnsworth, skvělý výkon, já bych mu toho Oscara dal. Pro tuto roli byl doslova zrozen. Škoda, že rok po premiéře byl naopak zemřen (sám se odpráskl kvůli rakovině v pokročilém stádiu).

plakát

Klan Gucci (2021) 

Já módě nerozumím a snad ani nechci. Díval jsem se na to ze tří důvodů: 1) Ridley Scott, 2) herecké obsazení, 3) myslel jsem si, že tam bude nějaká mafie a víc intrik. K tomu hereckému obsazení - jako první mě napadá Jared Leto, což je ta horší stránka. Nejen, že skutečnému Paolovi se zase až tak moc nepodobal, ale nepochopil jsem, proč si tvůrci do této role vybrali zrovna jeho, když měli jistě na výběr z typově mnohem podobnějších herců a nemuseli se potom tolik srát s tou maskou (která teda byla opravdu dobrá). Navíc to, jak ho ztvárnil, z Paola udělalo pěknou karikaturu (a idiota) - to jeho herectví se mi prostě vůbec nelíbilo. S ostatními problém vcelku nemám, akorát Lady Gaga jsem myslel, že mě opět uchvátí jak v Zrodila se hvězda, ale úplně uchvacující nebyla. Byla dobrá. A pak mě hned z počátku filmu úplně ochromila ta do očí bijící chyba, když na přední sklo skútru nečitelně naškrábe své číslo 534 364, ale v dalším záběru to je už pěkněji napsané 534 634. Číslo přes celou obrazovku a oni to takhle nechají, ajaj. Taky mi chvíli trvalo, než jsem pochopil, že v době, kdy se to odehrává, má jméno Gucci už dlouholetou historii. Jakožto módní neznalec jsem myslel, že to bude o tom, jak celé impérium vznikalo z ničeho atd. Rozhodně se mi ale líbilo to povedené retro. Nejen prostředím, ale i zvolenou hudbou, která (i když to byly staré vykopávky z dob, kdy většina produkce stála za prd) byla zrovna z těch, které mám docela i rád. Co dodat? Myslím, že by mi nevadilo, kdybych tento film neviděl. Jsem prostě už takovej. Stavěnej pro jiné žánry a témata.

plakát

Gen D (2012) (TV film) 

Lidé ať jsou jací jsou (kteří tady teda jsou), tak nikomu z nich tuto nemoc nepřeji (a teda ani žádnou jinou a už vůbec ne horší, aby bylo jasno). Lidé jsou zde různí - světlí, tmaví, chudí, nezodpovědní až flegmatičtí, jednoduší, pracovití, sportovně založení, kudrnatí, vousatí, tlustí, hubení, pobožní, nemocní, malí, velcí, s rodiči, od kterých to zdědili, s rodiči, kteří jsou příbuzní - a tady najdeme různé kombinace takových lidí. Jeden to bere s nadhledem (protože se mu to ještě nerozvinulo), druhý se dočká transplantace jater (a tím se mu to zlepší) a třetí mluví jak Jolanda (a její temný princ s nejhorší diagnózou se uzdraví). Zajímavé je, že ani jednou v dokumentu nezazní žádná zmínka o upírech. Nejvíc symbolické mi přijde okopávání míčem správně démonické bubákovité postavy, která je nakreslená uhlem na zdi starého kostela, nebo smažení volských ok. Každý si tam ale tu symboliku musí najít sám, chch. Škoda, že nám neřeknou o tomto onemocnění více faktů - uniklo mi, proč se to jmenuje Gen D. Spíše sledujeme, jak se jednotlivé rodiny snaží s touto nemocí vypořádat. A pak si i trochu zapánbíčkaříme.

Poslední hodnocení (3 433)

Klan Gucci (2021)

06.08.2022

Gen D (2012) (TV film)

17.07.2022

Tygr a drak: Meč osudu (2016)

16.07.2022

Porodní bába (2015)

16.07.2022

The Lone Gunmen (2001) (seriál)

15.07.2022

La naranja prohibida (2021)

15.07.2022

Invaze: Operace Mincemeat (2022)

15.07.2022

Batman: Návrat Temného rytíře, část 2. (2013)

11.07.2022

Batman: Návrat Temného rytíře, část 1. (2012)

11.07.2022

Reklama

Ovládací panel
22 bodů

Reklama

Reklama