CoMyJenVíme!? (2004)

Rozhodně tragický dabing, vyvolával ve mě záchvaty smíchu, ale za to tvůrci nemohou. Je to opravdu zvláštní dokument, proto chápu tak rozporuplně hodnocení. Ty scénky jsou trapný, i když pominu ten dabing, který to povyšuje na úplně jinou úroveň. Ani já vlastně nemám jasno tak špatný. Je tam pár pokusů o zamyšlení, ale postavených na pseudovědeckých tvrzeních.

Konspirační teorie o 11. září 2001 (2007) (TV film)

Líbí se mi a uznávám různé pohledy na věc, ale tento dokument mi přijde ještě o hodně účelovější než ty tzv. "konspirační". Je postaven tak, aby nevyvracel přímo všemožné dohady, ale postavil je do roviny takové, že vás donutí říct si: "No to bych byl blbej, kdybych tomu věřil." Pokud bych měl být konkrétní, dokument věnuje značnou část své délky vyvracení teorie o demolici stavějíc na prakticky jediném faktu a to je ten, že kdyby tam byly umístěny nálože, že by museli být všude roztahány dráty. Opravdu si myslíte, že kdyby celá konspirační teorie byla pravdivá, že by pro strůjce demolice byl problém odpálit nálože bezdrátově? To že se to tak běžně v demolici nedělá, přece nic neznamená.

Pošli to dál (2000)

Skvělé herecké výkony mých oblíbených. Závěrečná scéna byla opravdu trochu zbytečná a film čiší citově vyděračskou prvoplánovitostí, ale vzhledem ke zbytku se to dá docela dobře snést a dostává se lehce nad hranici, kdy se z tohoto negativa stává benefit. Je tam spousta neoriginalit a klišé, ale pořád to celkově nepůsobí špatně. Nevím, jestli je výsledné nižší hodnocení zde způsobeno předpojatostí vůči režii, ale mám občas tendenci vyrovnávat váhy, proto nakonec volím těsně 5*.

The IT Crowd (2007) (TV film) odpad!

A já se ptám, proč??? Naprosto zbytečné, co od toho kdo mohl čekat? Kdyby to bylo to první, nebylo by to špatné samozřejmě, ale vzhledem k tomu, že je to pokus o identickou kopii... To je jako kdybych já vzal obraz Mony Lisy, hodil ho na kopírku a dal tomu nadpis Made in US. Stejně špatně dopadla už jen americká verze Red Dwarf, ale nikdo se nepoučil.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Ok, pustil jsem si to po čase tam, kde jsem skončil (prostředek 3. řady) a musim jít ze 4 na 5. Humor se sice často dost opakuje, ale furt je to bomba a není moc seriálů, který by byly takhle dobrý a alespoň trochu časem neztráceli na úrovni.

Silent Hill (2006)

Námět bomba, atmosféra hodně slušná, ale dalo se z toho scenáristicky vytěžit mnohem víc... 3,5*

Einsteinova velká myšlenka (2005) (TV film)

Aneb jak se dá překladem zprznit vše... Dokument zajímavý, ale bože můj, kdo to překládal do češtiny?? To tak bývá, že překladatelé, co umí dobře anglicky a mají málo práce, se vrhají do projektů, bez základních znalostí problematiky oboru, však my jsme hloupí a nepoznáme to, že? Takže až si při překladu nebude nikdo plést mocninu s odmocninou a nebude tvrdit že 4na4 je 16, tak to bude možná fajn.

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Já vim, že to nemá být reálný, a že je to naschvál a chápu to. Asi sem ale už moc starej a tohle jim opravdu nežeru, to už je moc. Tak mě prosím neukamenujte, starou sérii jsem měl rád. Nakonec jsem se docela bavil a v pohodě to dokoukal, ale 3 * dávám věcem, o kterej můžu říct alespoň: "Jo, to bylo dobrý."

Hvězdná brána: Hluboký vesmír (2009) (seriál)

S původním seriálem to nemá skoro nic společného. Někomu hold tahle změna (spíš veletoč) sedla a někomu ne. Mně ne. To co mě na původním seriálu bavilo nejvíc (humor, nadhled, nápaditost) je pryč. Když k tomu přidám již ne příliš originální námět, jedná se o slabší průměr. Spíš by mne zajímalo, jestli to má svoje fandy protože je to StarGate, nebo si to naopak odklonem od původního trendu škodí.