Sejmi prezidenta (2014) odpad!

Film, ktorý nevyzerá, že bude veľmi populárny, presne splnil svoje očakávania! Nehovorím, že o neho nebol veľký záujem, v kinách bol však taký, že ho pre istotu ani nepremietali. Jednoducho pre 3 ľudí sa projektory zapínať neoplatí.... Vzdávať sa netreba, preto na takúto blbosť treba zájsť do vedľajšieho mesta! Všetko zle! Ani dobrý herecký výkon Samuela L. Jacksona a ani prekrásna príroda nezachránili tento pokus o dobrý film. Odhliadnuc od perfektnej angličtiny 12 ročného chlapca žijúceho v strede divočiny, kde by boli dialógy iba o hmmkaní, sa scenár s teroristom v prezidentovej ochranke opakuje aspoň každý rok, nehovoriac o stupidite, keď boháč-terorista behá s bazukou po lese.. Preto si myslím, že nepozerať tento film je najlepšia možnosť, ako ušetriť svoj drahocenný čas a peniaze.

Neutečeš (2014) odpad!

Nie som fanúšik hororových filmov, ale tento prekonal všetky hranice znesiteľnosti, no aj tak som dal tomuto filmu šancu. Nápad sa páčil, predsa nie je veľa filmov, kde sa démoni prenášajú pohlavne, avšak to je asi tak všetko. Neuveriteľná nuda počas celých 100 minút, kde aj chabé pokusy o vystrašenie, vôbec nevyšli a boli skôr na smiech. A ak niekto čaká aspoň maličké vysvetlenie, čo/kto/prečo, tak ho sklamem- ani náznak! Zhrniem to do troch slov. Nuda, nuda, nuda..... PS: Písací stroj na elektrinu som ešte nevidel. :)

John Wick (2014)

Keanu Reeves nesklamal! Na dobrý akčný film, nepotrebujete zdĺhavé dialógy, ani silný impulz na rozpútanie pekla. Stačí Vám napínavá akcia, ktorá Vám nedá vydýchnuť. A presne tieto podmienky John Wick spĺňa. Z najlepšieho nájomného vraha sa stane postrach ruskej mafie len vtedy, keď mu na to dáte dobrý dôvod. Napríklad zabijete psa a ukradnete auto. Dokonalá kamera umocňuje akčný ráz a robí atraktívnejším celým dej. Taktiež hudbe nie je čo vytknúť a soundtrack ako Killing Strangers od Marilyna Mansona vytvára v temných uličkách gangsterských klubov tú pravú vraždiacu atmosféru. Doporučujem každému nadšencovi akčných filmov aby si vychutnal túto dômyselnú spleť nájomných zabijakov.

Marťan (2015)

Mojím najočakávanejším filmom roku 2015 bol práve Marťan. Keďže som aj veľkým fanúšikom písaného slova, tak som Marťana prečítal hneď ako vyšiel vo forme knihy, preto som sa zo začiatku aj trochu bál, či sa film bude držať knižnej predlohy, alebo si Ridley Scott vymyslí niečo vlastné. Stalo sa oboje, čo ma na jednej strane sklamalo, pretože bolo vynechaných niekoľko (pre mňa) zaujímavých faktov, no na strane druhej, bolo vo filme cítiť znova niečo originálne. Každodenná smrť na jazyku dodáva filmu ten správny nádych, aj keď sa dej vyvíja, na môj vkus, veľmi pomaly. Čo by sme však chceli od niekoho, kto je 225 miliónov kilometrov od Zeme. Až koniec bol trochu zvláštnym a to ma úplne sklamalo. Prederavením rukavice sa hrať na supermana je vtipné, ale lietať po obežnej dráhe Marsu je veľmi pritiahnuté za vlasy. Síce sa dej celého filmu rozvíjal pomaly, ale pre mňa to bol nezabudnuteľný film plný klasického amerického hrdinstva.

Kingsman: Tajná služba (2014)

Nikdy nie je na škodu ak sa film inšpiruje klasikou z minulosti. V tomto prípade mi film zo začiatku pripadal ako paródia na staršie Bondovky, ale už po prvých desiatich minútach začal prekvapovať. Aj zo záchrany celého sveta sa dá spraviť dobrá komédia, plná čierneho humoru, ktorá si nedáva servítku pred ústa. Asi najprekvapivejšou scénou z celého filmu bol masaker v kostole, ktorá bola tým najneočakávanejším sado-masom, pri ktorom sa celé hľadisko kinosály s otvorenými ústami chytalo za hlavu! Herecké výkony doplnili úžasný režisérov nápad, preto sa na pokračovanie nemôžem dočkať!