Trainspotting (1996)

Presne takéto filmy si predstavujem, ak sa hovorí o drogách. Rozprávač vás v priebehu niekoľkých slov dokáže vtiahnuť do deja, a upriamiť pozornosť na maličkosti, ktoré zobrazujú prepojenia aj na divákov bežný život. Doslova geniálne, dej sa ani raz nezasekol, scény sú svojou originalitou nápadov a nepredvídateľnosťou neuveriteľne šialené. A vyobrazenie "stavov" vyvolávajúce pokušenie je čerešnička na torte.

Bratrstvo neohrožených - Proč bojujeme? (2001) (epizoda)

Najemotívnejšia a najdôležitejšia časť celého seriálu. Úžasné, dychvyrážajúce zábery, ktoré sa musia každého človeka donútiť zamyslieť sa.

Deepwater Horizon: Moře v plamenech (2016)

Fantasticky vyjadrená pocta ľuďom, ktorý bojovali a snažili sa zachrániť svoje životy. Ropné plošiny sú celá veda a preto je film pekne spracovaný aj po odbornej stránke. Realisticky vyzerajúce efekty majú asi najväčšiu zásluhu na úspechu celého filmu.

Pátá vlna (2016)

Nenávidím filmy typu "teenager zachraňuje svojho súrodenca a popri tom zachraňuje svet". O O globálnej katastrofe sa stále iba hovorí, ale aby ju aspoň raz ukázali by sa zišlo takisto. Prečo by mimozemšťania konali tak ako konali? Je to asi najhlúpejšia dejová línia akú som v sci-fi apokalyptickom filme videl. Nedomyslené a niektoré aj úplne zbytočné vlny, ktoré vidno prvých 10 minút fimu, potom je to už iba kecanie do prázdna. Slabý podpriemer.

Buchty a klobásy (2016)

Keď máte ťažký týždeň tak si poviete, že vás už nič neprekvapí. Nuž...

Je s námi konec? (2016)

Trošku suchšie podanie ekologických problémov 21. storočia. Treba poukazovať, že ľudia dokážu ovplyvňovať planétu svojim neopatrným správaním a prispievať na zmenu klímy, biotopov a ekológie v globálnom meradle. Taktiež sa dokument točí okolo Parížskej klimatickej dohody, čo je tiež veľké plus. Svojím spôsobom celý film bol trochu aj zvláštny, keďže síce poukazoval na problémy, ale sám nepomenoval presného vinníka, ktorý to spôsobil. K tomu ešte výber vedcov do dokumentu nebol veľmi dobrý, keďže zopár ich pôsobilo skôr konšpirátorsky ako odborne.

Zúčtování (2016)

Úžasné! Podľa názvu by človek čakal že to bude nejaký nudný životopisný film o autistickom účtovníkovi a z toho sa vykľul génius John Wick. SPOILER: Dokonca ani keď spoznal Shanea (Walking dead :) ), že je to jeho brat tak to nevyznelo ako trápne klišé. Presne takéto prekvapenie sa tam dokonale hodilo! Super trochu náročnejšia oddychovka :)

Atlas mraků (2012)

O tomto filme som už počul veľmi veľa a preto pozrieť si ho bolo len otázkou času. A musím povedať, že to stálo zato! Síce je na prvý pohľad veľmi chaoticky a rozhádzaný, pričom zo začiatku nedáva zmysel a vyzerá ako niekoľko náhodných príbehov pozliepaných dokopy. Ale postupom času sa všetko vykryštalizuje a donúti človeka premýšľať nad každou maličkosťou. Skvelé futuristické dielo, ktoré musí každý fanúšik sci-fi vidieť. Pochopenie je ukryté v detailoch.

Do neznáma (2016)

Dosť priemerný film, ktorý sa pokúša poukazovať na pocity astronauta, ktorý je skoro rok osamotený a sem-tam dôjde na kus reči aj s Houstonom. Dosť okopírovaný Marťan a keďže sa ľudia psychikou astronautov zaoberajú desiatky rokov, názov "Approaching the unknown" je minimálne nevhodný. Nudný priemer.

Zabiják Joe (2011)

Začiatok pôsobí dosť nezaujímavo až nudne, no postupne sa napätie stupňuje, čo dodáva deju na atraktívnosti. Všetko vyústi v zvrátených scénach na konci, v ktorých som sa osobne skvelo vyžil a to zachránilo celý film, aby nevyznel ako životopis rozvrátenej a zadlženej vidláckej rodiny. Posledná 20 minútovka je úžasná psychická oddychovka na nudné piatky. :)