I Think We're Alone Now (2018)

Zo začiatku som hltal každý jeden záber z filmu. Samotár, ktorý sa snaží nezošalieť a zároveň prežiť je typ človeka, ktorému fandíte. Paráda, takto si predstavujem nevysvetliteľnú postapokalyptickú budúcnosť aj ja. Avšak keď do deja vstúpi ďalší človek, vy začnete tušiť, že samotár vyjde zo stereotypu a bude sa diať niečo mierne predpovedateľné. SPOILER! No v momente, kedy sa zrazu objaví ďalší, nepasujúci a autoritatívny psychopat s mocou nad mestom a celé ho "vygumuje", sa film totálne odchýlil od pôvodne veľmi atraktívnej myšlienky, ktorá sa z hodinovej gradácie napätia zmenila na brak. Táto radikálna zmena podľa mňa zničila film, pretože možno ani nepasovala do zavŕšenia tak dobre rozbehnutého sebazničovania...

Auta 3 (2017)

Pár otázok: -Ako vyrobili drobné ráčiky? -Načo majú zuby? -Načo majú jazyk? -Vyzliekajú sa striptérky z karosérie? -Ako tancujú striptérky? -Keď sa kradnú autá, je to "obchod s bielym mäsom"? -Ako sa robia deti? -Majú rovnosť medzi mužmi a ženami? -Majú čierne autá dlhší výfuk? -Sú žlté autá kompaktnejšie a majú šikmé svetlá? -Koja matky? -Poznajú skleníkový efekt? -Je ruská plemeno kravy Zetor? -Majú elektromobily slabšiu výdrž pri kojtuse? -Jazdia babky na uhlie? -Bojujú americké autá na Blízkom východe? -Načo majú pohrebné autá? -Boli čierne autá v otroctve? -Poznajú kamasutru? Je tam manuál? -Poznajú Jeremyho Clarksona? -Majú vždy riedku stolicu? -Upaľovali v minulosti čarodejnice (hybridy)? -Sú derby ekvivalentom gladiátorskych zápasov? -Keď sa oslovujú súdruh/súdružka poznali komunizmus? -Hrajú limuzíny basketbal? -Dokazal autojezis premenit vodu na olej? -Ako funguje terorizmus v tom svete? Napali vacsi kamion do davu malych áut? -Ak sa auto stane obeznym, zmeni sa na karavan? Tento film vyvoláva viac otázok ako odpovedí, odporúčam hlavne pre deti!

Geostorm: Globální nebezpečí (2017)

V podstate ide o film s veľmi nezvládnutou fyzikou a úplne hlúpymi dejovými zvratmi, ktoré majú dodať napätie, avšak sú presným opakom. Aspoň na rozpade vesmírnej stanice si dali záležať, za čo patrí produkcii veľká poklona, ale mohli zapracovať aj na iných efektoch ako napríklad samostatné búrky. Vesmír vyzeral veľmi reálne, efekty na Zemi však boli odfláknuté. Čo sa týka fyziky a vesmírnych "úlomkov", ktoré si len tak poletujú po okolí a nikoho netrápia ma neskutočne iritovalo. Stanica ale aj astronauti by mali byť v takomto prostredí už 100x mŕtvy, kvôli rýchlosti úlomkov a zablokovaniu dôležitých komponentov. Nehovoriac o tom ako sa Gerard Butler pohyboval v skafandri značnou rýchlosťou, narážal všade možne do stanice, ulamoval obrovské kusy telekomunikačných prijímačov a vyšiel z toho len z boľavým chrbtom. ( To posledné zachytenie sa jednou rukou o koniec solárneho panela som akože nevidel...) Taktiež pochybujem, že by NASA riskovala uchytenie satelitu, v ktorom boli 2 ľudia raketoplánom, ktorý bol preplnený aspoň 50 ľuďmi a ešte k tomu kľučkoval medzi letiacimi časťami z rozpadnutej stanice. Agentka tajnej služby, ktorá povie, že radšej zachráni prezidenta pred guľkou ako snúbenca, ale keď sa povie, že musí uniesť prezidenta, lebo jej to snúbenec povedal, do 3 sekúnd to urobí. Podľa môjho názoru to bolo dosť nezvládnuté a na 4DX v kine si to človek ani neužije, pretože prestrihy z oceánu, kde na vás strikajú vodu a potom v púšti, kde na vás neustále fučí, je akurát tak na chorobu. Bohužiaľ, moja chyba. :)

Take me out (2017) (pořad) odpad!

Prvých 5 nanosekúnd dobrých... Potom som sa povracal.

Šestý smysl (1999)

Bežný úvod nie je veľmi zaujímavým a ťahanice do duchárskeho klišé mohli naznačovať priemernosť snímku, no postupne ako dej pokračoval začínal byť neuveriteľne napínavý. Pri riešení relatívnych problémov sa neustále zabúdalo na ten najhlavnejší, ktorý vygradoval v mindfuckovom konci, a tým prekonal všetko, čo sa dalo akokoľvek naivne očakávať.

Pasažéři (2016)

Musím uznať, že keď sa vypla gravitácia a Aurora plávala v bazéne, tak som konečne videl originálny nápad. :)

Equilibrium (2002)

Ako keby som čítal Georga Orwella - 1984 odohrávajúci sa v Matrixe

Duel v Mount Hermonu (2016)

Najnudnejšia westernovka akú som kedy videl. Prvá hodina filmu môže byť kľudne preskočená, pretože sa tam absolútne nič dôležité nestane. Druhá polovica je 2x oničom prestrelka, pričom tá prvá sa prestrelkou ani nazvať nedá, keďže strieľa len 1 človek. Keby aspoň nerozprávali iba polonáboženské kecy a popritom sa snažili nahodiť najhustejšiu grimasu, vedel by som si predstaviť, že by kvalita filmu stúpla. Nuda s flashbackom na 127 hodín na konci :/

Inferno (2016)

Jeden z filmov, ktorý ma veľký potenciál, ktorého hlavnou témou je jedna z najdiskutovanejších tém modernej demografie. Síce sa dejová línia držala 95% knižnej predlohy, ale koniec ma šokoval, keďže v knihe to skončilo úplne inak. Záver bol prikrášlený a keďže absolútne ignoroval knihu, bolo to pre mňa obrovským sklamaním a pokazením zážitku zo skvelého filmu. Odhliadnuc však od tohto faktu, je to klasika s Robertom Langdonom ako sa patrí.

Barva vítězství (2016)

Skvelý životopisný film, avšak keby nevykreslili Leni Riefenstahlovú, ktorá nakrúcala propagandistické videá v tak okato veľmi dobrom svetle, bolo by to možno aj za 5*