Po strništi bos (2017)

Jelikož jsem četl knihu již někdy o rok a půl dříve, věděl jsem, co čekat. Nečekal jsem tedy komedii vy stylu Obecné školy. Na oplátku oceňuji velmi přesné filmové zpracování. Herecké obsazení, stejně tak výkon herců rozhodně ničím nezklamal, jak píše některá kritika. Já naopak velmi oceňuji Oldřicha Kaisera, který se oprostil svými rolemi poslední doby od potrhlé školačky Karolíny Kajzrové a ukazuje tak, že opravdu umí zahrát cokoli.

Zahradnictví: Rodinný přítel (2017)

Nejprve co se mi líbilo: Atmosféra. Film je natočen tak, abych pochopli co se děje a ne, aby mi to museli ve filmu připomínat komentářema. Líbilo se mi, že se lékař o ženy opravdu postaral a ne, že by se s každou vyspal. Co ale nechápu, jak se mohl jeden vrátit po šesti letech z německého kriminálu a mít na sobě špeky. Když už je herec má, má udělat kameraman takové záběry, kde by to nebylo vidět! Taky nechápu, kde si ty ženský vydělaly na tu vilu, neboť se domnívám, že kadeřnický salón Macháčka to nemohl udělat a nakonec se přes válku zase tak špatně neměly, nemluvě o jejím umístění uprostřed ničeho. Totéž si myslím o supermoderní vile Novotného (zahradníka). Stačilo pár těchto zbytečných chyb vyřešit a mohlo se jednat o pěkně emotivní film. Tohle to ale sráží. Za mně 50%.

Anděl Páně 2 (2016)

Jiří Strach zde vsadil na jistotu - a povedlo se mu to. Příběh je naprosto jednoduchý a předvídatelný. O to tu ale nejde. Celé se to točí na vtipných scénkách anděla a čerta. Musím říct, že neomrzí ani po nějaké době. Narážky na současnost jsou vtipné, nikoli politické. To je důležité. Pokud by byly politické, za pár let by to nikdo nemusel pochopit. Za mně 90%.

Strašidla (2016)

Po řadě filmů stylu Babovřesky patří toto k tomu lepšímu, co Troška natočil. Pokud přihlédnu komentáře pana Trošky, že toto je film pro celou rodinu, měli by se asi smát i dospělí. Dle mého názoru ovšem narážky na politiku do snímku zaměřeného ve skutečnosti na mladší diváky nepatří. Navíc, když jsou stále stejné a opakují se. Opakovaný vtip není vtipem. Za druhé - natočeno slušně, ale trochu mi chybělo nějaké napětí, nějaká zápletka. Něco ve stylu knížete z Princezny ze mlejna. Za třetí - nechápu, proč do snímku pro děti dávat znásilnění a dělat z toho šou. Za čtvrté - naprostá blbost se radovat z utopení a zamilovat se do "vraha". Na druhou stranu slušné obsazení a pěkná práce s kamerou

Teorie tygra (2016)

Po dlouhé době návštěva kina stála za to. Herecký výkon Vilhemové byl takový, že jsem ji až věřil, že taková mrcha je i ve skutečnosti.

Gagarin: První ve vesmíru (2013)

Pro mně bylo překvapení, že takovýto film existuje. Moc pěkná práce s kamerou, moc pěkná hudba. Příběhově je to velmi dobře natočené, že nečkáte celý film, jestli odstartuje. Líbilo, pět hvězdiček ale dát nemohu, protože nevím, jak bych potom ohodnotil "Rivalové". Jen si myslím, že na západní polokouli to nebude moc populární film.

Řachanda (2016)

Je to taková jednoduchá pohádka. Jelikož je pro děti, myslím, že hodnotit by ji měli převážně děti - nikoli dospělí. Zápletka je jednoduchá, žádný mrtvý, žádný hnusný netvor coby zlo. Takových pohádek je pro děti málo. Děj je sice předvídatelný, ale pro malé děti je to žádoucí.

Život je život (2015)

Příjemná komedie, kde mohl se mohl O. Vetchý herecky vydovádět, což taky udělal. Přes den despotický otec s obtloustlou postavou, ve snu osvalený agent řešící nejvyšší zájmy na planetě. Celkově pobavilo a peněz za kino nelituji.

Gangster Ka (2015)

Velmi dobře natočený film o jedné temné části naší historie. Nejhorší na tom celém je to, že to je inspirováno skutečnými událostmi, takže výrazy "Ano, pomohu vám s problémem, ale dáte mi za to chemické závody", jsou velmi smutným zrcadlem dnešní vysoké politiky.

V peřině (2011)

Popravdě nechápu velmi nízké ocenění zde. Je to prostě něco jiného. Nic, co by kopírovalo něco, co tu bylo v minulosti. Skvělé je vidět Rodena v komedii a celé je to podtrženo velmi pěknými písničkami.