Zaklínač (2019) (seriál)

Jít na zaklínače nepřipraven, je něco jako jít na Avengers:EndGame jako na první film od Marvelu. Kdo se v daném světě nechytá tak toho nechytne pravděpodobně ani tento seriál. Pokud ovšem máte knihy přečteny, nezbývá než jásat. A to přitom dopředu víte, co se stane neboť seriál vypráví povídky, které jste již četli. A osobně v tom vidím největší plus. Srdce mi zabušilo vždy, když jsem si na danou scénu vzpomněl z knihy, jak rovněž i když se scéna odehrála jinak než bylo v knize a člověk mohl porovnávat. Co se týče skoků v čase, tak ty musely být i nečtenářům jasné po třetím díle (a retrospektivně to člověku mohlo všechno "dojít"), takže názory lidí, kteří se nechytali a seriálu to vyčítají, neberu vážně. A teď abych nebyl jenom pozitivní: Drak byl otřesný, linka Ciri mě krutě nebavila (ale ta mě nebavila nikdy ani v knihách, a to tam má Ciri ještě víc prostoru než v seriálu), Triss už pro mě asi nikdy nebude při čtení zaklínače sexuálním objektem číslo 1, a Geralt v 1. Díle nepochválil Renfri její krajkové kalhotky (to scénaristům asi nezapomenu :-D). No a bitva o Sodden v seriálu jakože nebyla. A teď pro změnu pozitiva. Geralt je úžasný (to jeho vrčené HMM se musím naučit), Jaskier (Marigold) je přesně stejně ujetý, jak má být, čaroděje mi umí pěkně zvednout adrenalin v žilách, stejně jako v knížkách, no a jsou tam cecky a stříká tam krev. Škoda, že další série má být prý až za 2 roky. S takovým budu dědek než se dočkám konce ságy :-)

Stranger Things - Season 3 (2019) (série)

Zvládnuto ve dvou půlmaratonech... Po třetí jsme dostali to samé. Stejný scénař, stejní herci, stejný záporak, opět je to jenom o trošku větší než minule (a tentokrát se přidali i Rusové). Pomyšlení na to, že banda 15 letých fracků potřetí zachrání svět či skutečnost, že se šerif z venkova prostřílí vším co mu stojí v cestě (mnohdy špičkovými a po zuby ozbrojenými jedinci) bez jediného škrábance je občas prostě vtipná. Proč tedy plný počet hvězd? No protože jsme dostali po třetí to samé.. Neskutečná jízda, neskutečné herecké výkony od nadržených mamin přes hezounky typu Billy a Steve až po super nabouchanou El. A ještě o stupeň výše Pan Šerif Hopper při jehož posledním "projevu" jsem pocítil v oku slzu. Je to prostě jízda od prvního francouzáku až po ten poslední.:-)

Lotrando a Zubejda (1996)

Musel jsem změnit své hodnocení ze 4 na 5.. Naprosto skvělé ohlaškována česká pohádka. I když scénář a herecké výkony jsou občas "pro děti", Strach je jako loupežník neuvěřitelný.

Stážista (2015)

Hrozná blbost. Ale natočená s takovou grácií, že se to prostě musí líbit. Nemluvě o tom, že Anne jako paní Herečka, tady hrála prostě druhé housle.

O Šípkové Růžence (2008) (TV film) odpad!

Můj pravděpodobně první odpad.. Ale tenhle film bych se bál dát i do odpadového koše.

Návrat do budoucnosti III (1990)

Vzteklej pes, Clint Eastwood a jeho sedm statečných. Velké zakončení velké trilogie!

Korunní princ (2015) (TV film)

Taková příjemně blbá česká pohádka. A tím nemyslím nic špatného, spíše se odkazuji k ději (resp. K lektvaru zapomnění). Když sedíte v pátek večer doma, tak proč ne.

Croodsovi (2013)

Myslím si, že se nápady rodí v mé hlavě. V místě, kterému říkám mozek.. Tenhle film mozek má a má toho mnohem víc. Nesnaží se hrát na citlivou notu, nekopíruje žádné osvědčené standardy a jde si svojí humornou cestou. A na mě to působilo.