Robin Hood (2018)

Akční superterno. Scenaristicky to sice moc rozumu nepobralo, ale je to něco jako Rychle a zběsile. Když vypnete mozek tak si to užijete.

Babi (2017) (studentský film)

Ze 40 minut, jsem 20 minut měl slzy v očích. Hlavní důvod bych připsal asi krásné hudbě a takovému hezkému prodlužování dojemných scén, které by v hollywoodských filmech trvaly asi polovinu. Tady se nikam nespěchá, divákům je nabídnutá možnost každou situaci prožít naplno. Mariana znám osobně tudíž se mi jeho herecký výkon hodnotí strašně těžko, paní Viková se role babičky zhostila na jedničku

Jak vycvičit draka 3 (2019)

Nezbývá než doufat, že jednou bude lidstvo připraveno na to, aby se draci mohli vrátit :-)

Captain Marvel (2019)

Tak si to shrňme. Mezi asi 10 hlavními hrdiny byl jenom jeden muž bílé pleti a z toho se vyklubal hlavní padouch. Takže 2-3 Oskary jsou tutovka. Jinak jedna z podprůměrných Marvelovek. To sice stále znamená nadprůměrný film ale měsíc před velkým finále (EndGame) jsem asi čekal od nejsilnější hrdinky v MCU něco víc.

Bohemian Rhapsody (2018)

Film jsem si pustil doma. Na obrazovce mého notebooku jsem sledoval obraz a zvuk mi proudil do špuntových sluchátek za dvě stovky, ze kterých mě ke konci filmu bolely uši. Žádný kinosál, žádný Dolby Atmos či domácí 7.1.. Po padesáti minutách filmu jsem měl sto chutí to regulérně vypnout. Bez toho abych měl orgasmus z hučíci hudby z reproduktorů za desítky tisíc korun, film nic nenabízel. Jednoho gaye, zubaře, astrofyzika a elektrotechnika, kterým vycházelo vše na co šáhli, nemuseli o nic bojovat, dělat sebemenší kompromisy, či dělat půl kroku zpátky, o kousíček zpomalit či "objet překážku". Já věřím tomu, že to byli magoři a uznávám je za to.. Ale co je moc, je prostě moc.. Pak se to však pomalu začalo lomit a film dostával tu krásně schizofrenickou atmosféru, kterou osobně u filmů moc nevyhledávám, ale zde to byl ten impulz k tomu, abych si film konečně začínal užívat. Čím výš Freddie při koncertech a v očích diváků stoupal, tím níž padal v soukromém životě. Konečně nešlo vše krásně jednoduše. Půl hodiny před koncem filmu když stál v tom lijáku a koukal na taxík, který odvážel jeho "jedinou" lásku, jsem si konečně mohl s čistým svědomím říci: "Dokonáno jest"!! Live Aid už byla pouze třešnička na dortu :-) Za film hvězdy 3.. Za to, že si dokážu představit tu husí kůži v kině hvězda čtvrtá... A za scénu, kdy odchází z léčebny a než dojde ke dveřím uslyší pacienta na lavičce a jeho EEOO hvězda pátá.. To bylo lepší než celý Live Aid!!

Upgrade (2018)

Začínám se bát toho, do jakých sraček se náš svět řítí.