V Bruggách (2008)

Můj oblíbený film. Jak už jsem několikrát psal, mám rád britský černý humor a tady ho je opravdu požehnaně. Ne že by šlo o sled humorných scén, ale když už na ně dojde, tak jsou opravdu skvělé. Výběr hlavních postav nezbývá také než kvitovat, jak dojde na scénu Ralph Fiennes, tak to je ultra nářez. Každá postava je jiná, ale dohromady působí jako výborně poskládaná mozaika. A byl jsem rád i za ty obrázky Brugg :)

Na doraz (2010)

Řekněme, že jsem se u toho zasmál, sem tam tam byly věci opravdu vtipné. Na druhou stranu nejde o žádnou super komedii, v což jsem asi stejně nedoufal, ale na druhou stranu jsem si určitě přál o trošku víc.

Benga v záloze (2010)

Ach, měl jsem to tušení, že půjde o průšvih. Škoda, ambice byly určitě vyšší. Film sám o sobě sice neirituje, ale neposlouží k ničemu jinému než k odpočinkové (hlavu vymývající) projekci, ideální film na večerní trhák na nově :)

Red (2010)

Je to svým způsobem ptákovina, ale milá.

Samuraj (1967)

Působivý snímek. Moc se tu nemluví, ale má to svou atmosféru. Jen mi teda o těch pár desítek let po uvedení filmu přijde postava Jefa Costella trošku nadutá (zbaví se zbraně, mění SPZky, je bystrý k okolí, ale před svědky přijde v tomtéž oblečení a s týmž vražedným výrazem).

Bláznivej tábor (2007)

Komedie, komedie... řekl bych spíš rodinná komedie a ještě špatná. Film přetéká rádoby-zasmání-hodnými momenty. Anyway, věděl jsem, do čeho jdu, takže jsem neodcházel rozladěn. Nejsem si jist, zda už to bylo v tv, ale jestliže se tak už nestalo, tak z toho na Nově udělají trhák na páteční či sobotní večer :D

Pokojný bojovník (2006)

Jde o zajímavý film, je to o zajímavém sportu a lásce k němu, je to o lidské odhodlanosti a je to také o rozjímání nad způsobem života, kde na mě udělal velký dojem Nick Nolte, kterému ta role fakt sedla.

Deník zabijáka (2007)

Ben Kingsley jako zabiják, opilec a nakonec nápadník Téi se mi tam prostě nelíbil. Jsou tam hluchá místa, ale vše zachraňoval fakt, že to nesklouzlo k nějaké šaškárně či trapasu, takže podívat se na to určitě dá (když nemáte jinou volbu).

Imaginární lásky (2010)

Ačkoliv nejde vyloženě o špatný film, těžko bych ho nějak vehementně někomu doporučoval. Nenadchlo mě tam prakticky nic, ačkoliv bylo chvílemi lehce úsměvné to, jak se hlavní postavy chovaly - a sice dost debilně :)

Ghost Dog - Cesta samuraje (1999)

70%. F. Whitaker dobrý. Taková těžší samurajská váha proti mafii plné důchodců :) Jede si to na své vlně, ale nutno říci, že je film přinejmenším zajímavý a stojí za shlédnutí. Dobrý konec.