Michael Jackson's This Is It (2009)

Nechtěl jsem na to do kina, ale jal jsem se dodržet slib a ve skrytu duše jsem doufal, že půjde o objektivní dokument.. Dostalo se mi neobjektivního a až příliš glorifikujícího materiálu. Jasně, M.J. byl fenomenální zpěvák a kdyby se dožil koncertního turné a byl zdravotně ve formě, tak by šlo o bezpochyby úžasnou show. Ale tohle mi přišlo jako celkem zbytečná věc (respektive dobrý způsob, jak na jeho jméně ještě vydělat nějaký ten 'dolar').

Bobule (2008)

Neurazí, ale ani neoslní.

Dlouhá cesta (2002)

Moc pěkný film, i přes relativně předvídatelnou poslední dvacetiminutovku. Film nikam nespěchá, a proto hercům postavy uvěříte, a když se přenesete přes nějaká ta žánrová klišé, tak si i pobrečíte :)

Hanebný pancharti (2009)

Drama / Válečný beru, ale rozhodně zde chybí komedie. Když pominu ony zasmání-hodné momenty, tak mě naprosto odrovnala poslední desetiminutovka. Tak dlouho a upřímně jsem se v kině už dlouho nezasmál :) Ano, Tarantino nám opět naservíroval majstr štyk. Skvělé dialogy, nešetří brutalitou a pak mu zahráli herci - někde jsem se dočetl, jak zde Brad Pitt přehrává a rád bych k tomu podotkl, že to snad ani jinak zahrát nešlo aneb proč si hrát na to, že je to vážně myšlený snímek.. Pak tu máme naprosto geniálního Christopha Waltze, jehož detektiv-pošuk byl bez chyby. A moc se mi líbila postava Tila Schweigera, škoda že nedostal ještě více prostoru. Původně jsem byl přikloněn ke čtyřem hvězdičkám, ale když si to tak v hlavě rekapituluji, tak asi opravdu nemám co vytknout. Film se mi líbil, pobavil, ničím nezklamal. Rozstřílený Hitler byl jako bonus :-)

Dívka na přání (2009)

Hm, jediné, co bylo koukatelné, byla Sasha Grey. No ale pokud bych jí chtěl vidět znovu, raději si pustim nějaké porno s ní :-) Tohle je vcelku zbytečný film.

Sedm životů (2008)

Trošku rozporuplně na mě film zapůsobil. Je bez debaty, že zápletka je zajímavá a sázka na Willa Smithe byla zárukou zaplacení filmu. Jen jsem při sledování měl, jako již několik uživatelů zde, pocit, že jde o prvoplánovanou snahu dojmout. A to po celou dobu sráželo film krapet dolů. Postava Woody Harrelsona byla rozhodně zajímavější na to, kolik dostal prostoru. Někde jsem tu četl srovnání s filmem Štěstí na dosah a přiznávám, že to se mi líbilo rozhodně víc než tento snímek. Neurazí, ale ani se nezařadí mezi filmy, které byste chtěli vidět znovu.

Bezva polda (1999)

Do hodně zvláštního prostředí je zasazena vcelku zajímavá zápletka. To je bohužel asi vše, co k tomu mohu říct. Rozhodně nejde o sociální prostředí, které by pro mě bylo jakkoliv zajímavé a to se asi projevuje v celkovém hodnocení. Jediné, co snese přísnější měřítka je dle mého De Niro a to tady ani zdaleka není stoprocentní. Kdo neviděl, o nic nepřišel.

Lolita (1997)

Ona děsná kráva, on děsnej blb. Leč pro něj mluví to, že být v některých momentech na jeho místě, tak asi taky pociťuju nějaké ty tlaky :) Možná to mohlo být kratší, ale jinak není filmu moc co vytknout.

V údolí Elah (2007)

Moc pěkný film, kterému vévodí skvělý Tommy Lee Jones.

Pařba ve Vegas (2009)

No konečně zase nějaká povedená dospělejší komedie. Dospělejší v použitém humoru, teenagerovských komedií jsem se už celkem přejedl. Kdepak Todd Phillips komedie umí... Part Mika Tysona mě odzbrojil, není to zpěvák, není to herec, ale ta část s ním mě opravdu dostala do kolen. Film svižně utíká, potěšil výběr hudby. A v neposlední řadě musim pochválit ústřední trojici, kteří před kamerou vytvořili komando nejlepších kamarádů tak odzbrojujícím způsobem (hlavně pošuk Alan byl postava k nezaplacení :-D) až mi nezbývá než dodat "And we're the 3 best friends that anybody could have..."