Zatím spolu, zatím živi (2010)

Byla by chyba očekávat něco víc než snahu o akční jízdu, prachbídnou zápletku a sem tam povedené a jindy zase nepovedené vtípky. Navíc obsazení Cameron Diaz srazilo má očekávání do takových hlubin, že jsem po závěrečných titulcích odcházel jako vítěz (a nebylo to tou Diazovou, které asi jen tak na chuť nepřijdu) :) Vypnout a nepřemýšlet, do téhle kategorie u mě spadá Knight and Day a musim říct, že jako takový se mi líbil. A jsem rád, že Tom přišel na to, že ona ta filmová nadsázka může pobavit.

Sbohem, baby (2007)

Přidávám se do řad těch, jež kvitují přesun Bena Afflecka za kameru, protože před ní to za moc nestálo. Gone, Baby, Gone je velmi dobré krimi drama s dobrým hereckým obsazením a skvělou režií.

Jak vycvičit draka (2010)

Jo, opravdu milé překvapení. Zpočátku jsem se bránil, ale také mě to vtáhlo. Jede se od začátku do konce, nejsou zde hluchá místa.

TRON: Legacy 3D (2010)

Dost těžké hodnotit, když kvalita díla výrazně osciluje v jednotlivých aspektech. Příběh: nic moc velkého, škobrtání v ději a logice, jedna zápletka byla jak z finále Návratu Jediho :-) Herci: mile mě překvapila Olivia Wilde (a není to pornohvězda, jak by jméno prozrazovalo), které ten účes fakt sekl, k ostatním toho moc nemám. Hlavní hrdina ok, Jeff Bridges je Jeff Bridges. Obraz: šel jsem do kina s tím, že tenhle film stojí za to vidět asi jen v kině a v tomhle jsem se nemýlil. Co však tento dojem umocnilo daleko více než vizuální stránka věci, byla hudba. Klobouk dolů, došlo tu k luxusnímu propojení audio-vizuální stránky, která dělá ve výsledku moc moc moc. Jestli zvažujete shlédnutí, tak utíkejte do kina, jinde to nebude ono.

Diktátor (1940)

Chaplin si to napsal, zrežíroval a ještě si střihl dvojroli (v postavě diktátora v geniálním provedení), a to prosím v roce 1940, tedy v době, kdy se Amerika tvářila, že válka je věcí jen Evropy. Už to samo o sobě alespoň u mě vyvolalo velký obdiv k této filmové legendě. Jsem přesvědčen, že to Adolf neviděl, ale opravdu by mě zajímalo, jak by na to reagoval... Hodně hodně povedená satira ;-)

Mistři hazardu (2005)

Podprůměrné béčko, nepobaví ani nezaujme.

Divoška (2008)

Řeknu jen brrr. Kde v SA na ty filmy chodí? Nic, co bych toužil ještě někdy potkat. Myslim, že ale nejsem cílová skupina :)

Osvícení (1980)

Nedávná anketa zde na ČSFD upoutala mou pozornost na Jacka Torrance v podání Jacka Nicholsona. Nejsem zrovna fanda hororů, ale po velmi zběžném přečtení obsahu jsem se rozhodl ke shlédnutí přistoupit. Pravda je taková, že ve svém ledabylém čtení jsem nechytře přehlédl, že tam budou taky děti (které mě teda v hororech zaručeně děsí nejvíc) a mělo to na mě neblahý účinek v podobě dvou pozastavení filmu a rozjímání nad dokoukáním "jindy". Nakonec zvítězil zdravý rozum (že by?) a dodíval jsem se. Přiznávám, že jde o první kousek z dílny Stanleyho Kubricka, který jsem viděl a udělalo na mě dojem, jak byl film natočen, protože je protkán neuvěřitelnou atmosférou a záběry jsou mnohdy děsivé jen náznakem, že za rohem něco bude. Dalším aspektem k plnému bodovému zisku byl Jack Nicholson. Abych se přiznal, kouká mi z něho šílenec snad vždycky. Má takové rysy, že si neumím představit nikoho děsivějšího do této role. A abych zmínil knižní předlohu, tak na knihy Stephena Kinga se chystám už dlouho, a ač jsem co do výběru dle jejich anotací dost vybíravý, přidávám si knihu Osvícení do pomyslného seznamu knih, které bych si rád přečetl...

Motýlek (1973)

Výborní D.Hoffman a S.McQueen ve filmu o touze po svobodě. Knihu jsem nečetl (zatím).

Kasandřin sen (2007)

A mně se to líbilo. A musim uznaz, že bráchy jsem těm dvěma opravdu věřil.