Memento (2000)

Takovej ten film, u kterýho se na konci chytnete za hlavu, a vykřiknete: "whaat!?" ....Nolan umí divákovi perfektně zamotat hlavu.

Total Recall (1990)

"Relax, you'll live longer." lol, Arnie a ty jeho drsňácký fuckující hlášky. To žeru. Mutanti byli cool. Mars taky. Filmová klasika, kterou bych nazval jako high-end science fiction z 90. let. Nevím proč, ale Ironside mi připomínal mladšího Nicholsona. Hah. Jinak se mi to moc líbilo.

Vikingové (2013) (seriál)

Vikingové byli jednoznačně barbaři a tenhle seriál to potvrzuje. Suroví skandinávci se sekerou v jedné ruce a štítem v druhé dělají výpravy do Anglosaského království či Francké říše. Z jejich drsnejch xichtů a postojů jde cejtit strach. Herecký obsazení je skvělý a trefný. Ragnar plní fuknci, i když mi chvílema připadá fakt přehypovanej. Flokiho smích je furt vtipnej. Bohatá krajina a bojová hudba ten celek pěkně uzavírá. 3. sérií se musí člověk trochu prokousat, často mi u seriálu nabíhá husina. Vikings stále patří mezi mé nejoblíbenější. // I Vikingové jsou porazitelní. Rollo je čůrák. /// Jakoby poslední řada ožila. Bratrové Björna si předávaj ženský jak štafetu a každej z nich chce zasunout meč do pochvy. Kripl je v rage modu, tak uvidíme, koho ještě z rodiny zabije.

TRON: Legacy 3D (2010)

A/V náser. Na nového Trona můžu koukat furt dokola.

Transformers (2007)

MASTERPIECE, který asi nikdy neomrzí. Správná odreagovačka pro celou rodinu, kde je hlavní spouštěč Bay a jeho smysl pro humor. Džouky totiž nejsou vůbec špatný či jeho nadšení pro téměř nekončící a s-ničím-se-neseroucí akcí. Spojení Megan + Camaro je vzrušující. Škoda, že je Fox arogantní pí*a a nazvala Baye při natáčení Hitlerem, to by se pak možná objevila i v dalších dílech než jen v těch prvních dvou. Doporučuji si tenhle nářez pustit do domácího kina a ohulit pořádně volume. Pak vám totiž vyskáčou všechny skleněné tabule z oken a postaví se i chlupy na koulích jako mě. Pokud teda nějaký máte.. BOOM BAY BAY

Ohnivá zkáza (2014) (TV film) odpad!

"Chtěj za mě 5 milionů, takže jsem určitě nebezpečná. Polož to!", křičela s gunem v ruce. Okaaaaay. Pro někoho tedy zabavení znuděného odpoledne, pro mě kulisou při úklidu záchodu.

Jumanji (1995)

Pro mě TOP "pohádka" z dětství.

Nepřítel před branami (2001)

Jako fanoušek PC her mám tenhle biják spojenej s Call of Duty. Ed Harris je prostě badass a Jude Law jednoznačným hrdinou, což Vasilij Zajcev vlastně byl.. Ačkoliv je paradox, že jsem mírumilovnej člověk, který má rád válečný filmy, tak tyhle roky ve mě vyvolávají určitou bezmoc a pocit odplaty dát všem těm oficírům z Wehrmachtu HEADSHOT. A tady se to přesně vyplácí, i když jsem byl už chvílema na vážkách, že mu v tom povolanej sniper Major König zabrání, film skončil přesně tak, jak bych si představoval. Tenhle snímek se povedl!

Počátek (2010)

Při každém zhlédnutí Počátku se chci ponořit do těch všech snů spolu s DiCapriem, T. Hardym a J. Gordon-Levittem, a vyzkoušet si střelbu ze zbraní SCAR-L, nebo vidět projíždět vlak ulicí velkoměsta.. Neskutečně promyšlený film, který jsem potřeboval vidět nejméně 2x v kině a pak si ho alespoň jednou pustit doma, abych zcela pochopil Nolanův záměr. Abych řekl pravdu, po titulcích jsem naivně čekal, že se ta káča prostě dotočí a spadne.. V neposlední řadě musím zmínit Hanse Zimmera za dodání skvělého soundtracku. Za mě 5....hvězd samozřejmě!