Sněhulák (2017)

Moc dobře víme, že Jo Nesbø napsal spoustu dechberoucích detektivek (furt odkládám LOVCE HLAV - ten půjde jako další!). Tak mi někdo vysvětlete, proč se režisér rozhodl natočit 7. díl z 11 knížek celé série!? To se teď dělá, že se vezme ta nejlepší kniha z kolekce a zfilmuje se? Film je jak vytržený z kontextu, a bohužel vám toho moc nevysvětlí, takže se vám v hlavě jen kupí otazníky, na které nezbyde čas je vysvětlit. Sněhulák mi vůbec nesedl a jednotlivé scény se daly odhadnout dopředu: teď jí přistane sněhová koule na okně “boom”, detektiv najde sněhuláka s její hlavou “boom” či tenhle bude určitě vrahem “boom”. No prostě nuda, a ještě k tomu komicky zakončená. Navíc film prej dosti vybočoval z předlohy, což nikdy nedělá dobře. Na druhou stranu sněhulák dokázal vyděsit, vraždící struna se stala ikonickým a "pěkným" nástrojem. Také se mi moc líbila doprovodná hudba Marca Beltramiho, která dokonale vystihovala atmosféru Dánska.

Ztracené město Z (2016)

Musím bohužel říct, že mi Ztracené město Z vůbec neuteklo, naopak jsem si stihl odehrát na mobilu zombíky a Clash of Clans. A to mám jungle-exploring movies v oblibě. Hunnam byl vskutku skvělej gentleman. Na konferenci, na které oslavoval svoje nálezy alá kousky keramiky, zatímco se mu ostatní vysmívali, zvládl svůj výstup bravurně, pač si stál za svým. To byla ukázka naprostýho vojevůdctovství. Pattinsona bych s vousama nepoznal, kdyby nebyl připsanej v titulkách. Doba děje byla zajímavá, délka a provedení filmu mi moc nesedla.

Americký zabiják (2017)

American Ass Ass In patří mezi nejzbytečnější akční filmy roku 2017. Michaela Keatona mám rád a na tyhle drsňáky mi rolí sedí. Mladá krev na něj herecky nemá. Podotknu, že pokud se po půl hodině objeví nějakej viditelnej bullshit (a to jakože objevil), začnete si dalších kravin všímat natolik, že je nestačíte počítat. Pak už jen zbývá film dokoukat s klavrza ksichtem.. Nejhorší byla asi scéna, kdy vjel Rapp s Alfa Romeo do kanálů a... škoda mluvit. Špatně natočený a sestřihaný.

Den patriotů (2016)

Velmi proamerickej film. Právem! Jsem až překvapenej, jak moc se dokázali spojit policisté s civilisty Bostonu a dopadnout 2 teroristy společnou silou. Každopádně ti dva chybovali, protože byli amatéři. Bohužel amatéři, kteří dokázali vzít nejen končetiny, ale i životy nevinným... Nechápu, jak může Džokar dodnes žít, že ho nechají se odvolat, že má po těch všech usvědčení vůbec nějaká práva. Nebo že ho někdo nesejme v cele... Líbí se mi, že Peter Berg provazuje hrané záběry s těmi autentickými, jak má ve zvyku.

Auta 3 (2017)

Pixar mi umožnil vidět moc pěkný a silný příběh Bleska McQueena. Oproti slabšímu druhému dílu si mě opět získal. Třetí auta byla více emotivní - založené na smutku a vzpomínkách, což vlastně všechny ve finále nakoplo. Stará škola může občas přebít tu novou. A přesně to se tu stalo..

Bez kalhot XXL (2015)

V druhém díle byla dobrá jen ta vystoupení striptérů. Private black house byl cool, ostatní stálo za nic. Především dialogy byly o hovně. Smál jsem se finálnímu vystoupení, kdy posadil ženich striptér svou nevěstu do s&m houpačky a nechal jí tam sedět s rozcapenejma nohama do konce show. To se jí musely mezitím kompletně odkrvit nohy.. 😀

Batman: Návrat Temného rytíře, část 2. (2013)

...a druhá část je o chlup lepší! Batmanův největší nepřítel je Superman, naopak Robin je velmi nápomocná. Boje jsou vychytané. Určitě se jedná o nefalšovaný komiks dle předlohy, a hlavně bez cenzury! Slize and dize!! Batman never dies!!!

Batman: Návrat Temného rytíře, část 1. (2012)

Je to jinej druh animace, než kterej běží běžně v TV, takže si furt zvykám. Millerův Batman se mi moc líbí, ukazuje stáří Bruce Wayna, kterej tu je takovej zhrzenej. Kdo by nebyl, když ho Gotham prohlašuje za vetřelce spolu s villainama...

Velká čínská zeď (2016)

Velká splácaná zeď z hlíny. Nanimuju ňáký nový příšery s vibrující blánou nad hlavou a vočima na krku a pak vezmu.. uhmm třeba magnet - jako Kriptonit v Supermanovi - a ten když k nim přiložim, tak je tím utlumim... What a gut idea! No a prostě plno dalších chujovin. Dostávalo mě, jak měli luxusně vybavenou tu zeď, to jsem nestačil zírat. Hodně scén bylo nesmyslnejch. Ale není divu, že se mi PGI líbilo, když se jednalo o zatím nejdražší čínský film v historii. To musím uznat, že se jim povedlo.. A Damon s Pascalem a Dafoem se asi dostali na casting omylem.

Bez kalhot (2012)

Léta jsem nechtěl vidět Bez kalhot, ale teď vůbec netuším proč. Dyť to byla docela sranda, než teda došlo na slávu, tzn. drogy a prachy.. To jdou lidi dycky do sraček... Ještě aby to Channing nezahrál, když tu práci kdysi dělal. Dost mě iritoval McConaughey v krátkym tílku, ale všichni to zahráli věrohodně. Příběh tutově zajímavej.