Muž z oceli (2013)

Scény s demoláciou New Yorku mi dosť pokazili celý film, ktorý má podľa mňa dobrý nápad a v podstate aj realizáciu. Veľmi silno som zvažoval aj nižšie hodnotenie, ale na druhej strane je pravda, že som sa nenudil a to, čo sa mi nepáčilo, tak som sa nad tým iba pousmial a nenechal som si tým pokaziť sledovanie akčného blockbustru o vzniku Supermana.

Raubíř Ralf (2012)

Skvelý animák pre celú rodinu, kde si my starší (pamätajúci si arkádovky) ale aj deti nájdu to svoje a všetci sa skvele zabavia. Film má fakt dobrý nápad a tým pádom bolo celkom jednoduché spraviť po čase kvalitný animovaný film.

Lekce neslušného chování (2008)

Sarkastický anglický humor môžem v akejkoľvek miere, takže preto dávam nadpriemerné hodnotenie.

Hasta la vista! (2011)

Vtipné, dobre zahrané a aj keď tu už bolo niekoľko (hlavne európskych) filmov s podobným námetom, tak sa tu našla aj nejaká tá originalita. Poteší a neublíži...

Zmizení (2013)

Toto je film podľa môjho gusta a teším sa, že som po dlhšej dobe mal možnosť si nejaký taký pozrieť. Samozrejme, dalo by sa vytknúť nejaké tie nelogickosti v správaní postáv, ale na druhej strane to v konečnom dôsledku prinieslo efekt prekvapenia, ktorý bol v tomto filme jeden z tých dôležitých prvkov. Takže bez výčitiek svedomia dávam plný počet.

Hlad (2008)

Michael Fassbender je úplný šialenec... Neuveriteľné, čoho je schopný dobrý herec spraviť pre nejakú rolu! Hustééé...

La cara oculta (2011)

Po dlhšej dobe som si "doprial" aj film z tejto kategórie a dobre som si zvolil. Dávam bez problémov plné hodnotenie, keďže to malo dobrý nápad, gradované napätie a výbornú technickú realizáciu. Fanúšikom thrillerov rozhodne odporúčam.

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Veľmi silný filmový zážitok! Videl som "extended version" a bolo to dosť dobré aj napriek 3 hodinám. Príbeh totiž drží a graduje, takže nebol čas sa pozerať na hodinky... :o)

Na sever Severozápadní linkou (1959)

Hlavný hrdina v podaní Caryho Granta je absolútne skvelý - jeho vzhľad, vtipy, drzosť, či akčné hrdinstvo. Divák si od začiatku užíva aj tajomný príbeh, kde nejaká tajomná postava menom Kaplan rozhodí celý život tuctového chlapíka z biznis prostredia. Hitchcock to vybalil v plnej kráse, toto je jednoducho filmová lahôdka plná akcie, humoru, ale aj romantiky.

Nelítostný souboj (1995)

Po druhom zhliadnutí zvyšujem svoje hodnotenie na plný počet, lebo musím uznať, že si to tento filmový skvost zaslúži. A to nie len kvôli tomu, že sa v ňom prvý krát stretli dvaja KRÁLI filmového plátna, či ďalšiemu hviezdnemu hereckému obsadeniu. Pochvalu si totiž zaslúži aj scenár, ktorý divákovi napriek dosť náročnej, takmer 3-hodinovej stopáži poskytuje kvalitný zážitok s napätím, romantikou, či stotožnením sa s postavami (dokonca aj so zápornými, čo je podľa mňa pre režiséra celkom náročná úloha).