LEGO® příběh (2014)

Originálnosť tohto filmu spočíva v tom, že animácia je dopredu zadefinovaná. Každý predsa Lego veľmi dobre pozná a tak tvorcom ostala úloha spraviť dobrý príbeh a využiť kocky a figúrky z Lega na zopár vtipných hlášok. A podarilo sa im to! Príbeh síce zo začiatku pôsobí chaoticky, postupne sa mení na akčný blockbuster s množstvom superhrdinov a vyvrcholí do skvelého konca. Vďaka prekvapivému, milému a aj vtipnému záveru sa tento animák zaradí medzi to lepšie, čo kinematografia ponúka v tomto žánri.

Moon (2009)

Nápad je asi to najzaujímavejšie na tomto filme, potom nasleduje hudba a vizuálna stránka. Príbehu sa dá čo to vytknúť, ale nie sú to také veci, ktoré by pokazili divácky zážitok... A Sam v podaní Sama a Sama a Sama... tiež dosť dobré.

Smrt přichází v bílém (2003)

Aj napriek tomu, že som prekvapivý záver tušil, tak som bol milo prekvapený z tohto hororu, kde sa divák aj zasmeje, vyľaká a užije si celkom zaujímavý príbeh. Herecké výkony neoslnia, ale to sa pri tomto žánre dá akceptovať. Zaujali ma aj (podľa mňa) netradičné zábery zhora, ktoré dvíhajú vizuálnu stránku filmu. :o)

Vlk z Wall Street (2013)

Musím priznať, že ma Scorsese fakt prekvapil tým, ako komediálne poňal tento film o finančných podvodoch, o fungovaní búrz a o tom, ako dopadol jeden z najväčších podvodníkov v tomto odvetví. Dosť dobré! Tie 3 hodiny som si v pohode užíval, smial sa a vôbec mi to neprišlo zbytočne dlhé. Samozrejme, je to kontroverzné (hlavne množstvom drogových scén) a konzervatívny divák nebude uspokojený, ale sám si za to môže. :o))

Great Balls of Fire! (1989)

Nestihol som úvod filmu, ale ten zbytok ma až tak nepresvedčil... Možno tomu dám dakedy ešte druhú šancu ;o).

Nejvyšší nabídka (2013)

Skvelé od úvodných minút až do prekvapivého konca... Ide o originálny príbeh dvoch postáv, ktoré majú svoje "choroby" a ďalších doplňujúcich postáv, ktoré zas majú v príbehu svoje dôležité miesta. Áno, je to romantické, aj keď veľmi zvláštnym spôsobom. A bez nejakého prezrádzania chcem motivovať k zhliadnutiu aj tým, že spomeniem krimi motív, bez ktorého by Tornatore nebol mojím obľúbeným režisérom.

Patrola (2012)

Pomalý rozbeh a niektoré hluché miesta vo filme ubrali na kvalite tohto filmu. Špeciálne ma vytočili tie samopalové prestrelky, kde (samozrejme) hlavní hrdinovia neschytajú ani škrabanec! Ale na druhej strane musím aj pochváliť ten pocit autentickosti a dobrý záver.

Mikulášovy patálie (2009)

Knihu ani seriál som doteraz nepoznal, takže som nevedel, čo môžem očakávať... A ostal som milo prekvapený, pretože som sa fakt dobre bavil. Vizuálne to bolo krásne, príbeh jednoduchý a vtipný, ale to najzaujímavejšie na tomto filme sú herecké výkony detských postáv! Tie som si doslova užíval a musím pochváliť režiséra, že sa mu podarilo niečo také z nich dostať.

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Nápad síce nie je nijak prevratný, ale aj napriek tomu to bolo originálne a zaujímavé. A ten záver? Neviem, či ho mám hodnotiť pozitívne, alebo naopak... Akokoľvek, neľutujem tie 2 hodiny sledovania. A Josephov nos? To si mohli radšej odpustiť!

Zakletý v čase (2009)

Rachel som v krátkom období videl vo dvoch podobných filmoch o cestovaní v čase (About time) a toto bolo veľmi slabé. Doslova nuda! A Eric Bana? Tak ten ma vo filme úplne iritoval... hrozný herecký výkon. Ženám sa to asi môže páčiť, ale myslím, že mužské publikum nemá veľmi čo oceniť (okrem Rachel).