Šílený Max (1979)

Silné osemdesiatky plné divných dialógov a ešte divnejších záporákov. Samotný Max je skôr vedľajšou postavou, ktorá sa vykryštalizuje až v závere. Koniec mi prišiel useknutý.

Návrat detektiva (2020)

Niektoré vtipy pobavili. Abe bol celkom v pohode postava, ktorá z detského detektíva vyrástla v súkromne očko aj s návykmi, ktoré k tomuto druhu detektívov patria (drogy, alkohol). Caroline bola potom taká naivnejšia postavička. Celkom v pohode film o dospievaní a snahy vyrásť a dospieť z detských úspechov zabalený do ,,komediálne-detektívneho" hávu.

Jen vraždy v budově - Série 1 (2021) (série)

Bolo to fajn. Pár vtipov pobavilo, detektívna zápletka slušná (i keď sa mi podarilo tipnúť vraha :-D). Hlavné trio sympatické. Seriál, od ktorého som nič nečakal, ale nakoniec som rád, že som pozrel prvú sériu.

Boba Fett: Zákon podsvětí (2021) (seriál)

Nebolo to zlé, ALE! Hlavná postava mi bola sympatická a dokonca Temuera Morrison mi sadol a nevadilo mi, že ho vidíme tak veľa bez prilby. ALE, nemôžem sa ubrániť tomu, že toto skrátka nie je Boba Fett. Po filmoch a pár iných vystúpeniach si ho predstavujem inak, ako chladnokrvného najlepšieho žoldniera galaxie a nie ako človeka, ktorý sa rozhodol spraviť niečo správne. A tak som to mal celý seriál, hlavná postava sa mi páčila, ALE nevedel som ho vnímať ako Fetta. I keď v (asi) štvrtej epizóde dostaneme vysvetlenie jeho motivácie. Ďalej príbeh. Oceňujem, že sme vynechali Impérium a rôznych admirálov snažiacich sa o jeho vzkriesenie a zamerali sme sa na organizovaný zločin, i keď limitovaný len na jednu planétu. ALE zo začiatku som mal pocit, ako keby tvorcovia presne nevedeli, čo chcú s príbehom robiť. Veci sa diali a riešili a až ku koncu sme dostali niečo, čo pôsobilo celistvo. Na záver sa dostavia starí známi (SPOILER: Som rád za Manda. V niečom The Book of Boba Fett pôsobí ako príprava na jeho tretiu sériu. KONIEC SPOILERu). Cad Bane bol, napriek malému priestoru skvelý. Celkovo to bol fajn seriál, ktorý na jednej strane bavil, ale na druhej tu bolo veľa vecí, ktoré mi nesadli. Čistý priemer za mňa. A ten Danny Trejo tam bol na čo?

Piklírna - Série 1 (2021) (série)

Máte radi konšpiračné teórie a radi si z nich robíte srandu? Prípadne máte radi robenie si srandy z popkultúry a slávnych osobností? V tom prípade je Inside Job pre vás. Priznám sa, že z počiatku si ma hlavné postavy (ktoré sú sociopatické. Dá sa vôbec spraviť animák pre dospelých bez podobných postáv?) nezískali. Čím viac dielov som ale pozrel, tým viac som si ich obľúbil. Čo sa týka dielov, tie boli fajn, nenašiel sa žiaden, ktorý by ma výrazne nudil. Za najlepší považujem piaty s pekným zvratom na ,,chránenie ufóna pred vládnymi agentami" a s peknou narážkou na ,,kedysi bolo lepšie". Koniec seriálu je otvorený, uvidíme, či dostaneme ďalšiu sériu. Proti by som nebol.

Moon Knight (2022) (seriál)

Zaujímavý počin, vymykajúci sa tradičným MCU projektom. Hlavná postava je zaujímavá, dopomáha tomu i jej porucha osobnosti, keď Oscar Isaac skvelo strieda medzi drsným Marcom a naivnejším Stevom. Hrdinské obleky, pre každú osobnosť iný, sa mi taktiež páčili. Hlavný záporák Harrow je zo začiatku zaujímavý fanatik, bohužiaľ tvorcovia s ním nepracujú viac a tak ostáva v šablóne ,,fanatický machiavelista túžiaci po lepšom svete". Ethan Hawke ho ale dobre stvárňuje, preto ho nemôžem označiť za hrozného antagonistu. Nesmiem zabudnúť ani spomenúť hlavnú ženskú postavu Layu. Jedná sa o drsnú bojovníčku, nič viac-nič menej, ale bola celkom sympatická. Ako som písal, vyhýba sa to tradičným Marvelovkám, ale i sem si tvorcovia prepašovali humor/cringe (záleží, ako to prijmete) v podobe hrošej bohyne Taweret. Akcia je štandard. Napriek kvalitným hereckým výkonom na strane hrdinu i záporáka ma to nevtiahlo tak, ako by som si prial. Pokračovaniu by som sa ale nebránil.

Love, Death & Robots - Děsivá výprava (2022) (epizoda)

Skvelý hororový diel s dobrou animáciou, výbornou atmosférou a aj s pár ,,dejovými prekvapeniami". Koniec možno pôsobil trochu uťato, ale inak som nadmieru spokojný.

Love, Death & Robots - Tři roboti: Strategie úniku (2022) (epizoda)

Three robots z prvej série nepatrili medzi moje najobľúbenejšie epizódy, preto ma návrat týchto troch postáv nechával chladným. Zo začiatku som premýšľal, ako to vlastne nadväzuje na ich predchádzajúce dobrodružstvo. Inak som ale spokojný. Bolo to lepšie ako ich ,,predchádzajúci diel". Páčila sa mi tá mierne depresívna atmosféra a záverečný vtip. Síce je pravda, že ku koncu sa asi až moc tlačilo na kritiku ľudskej spoločnosti, ale akceptujem to. Dobrý rozbeh tretej série.

Tři mušketýři (2004)

Je to zlátanina, v ktorej tri asi najikonickejšie postavičky od Disneyho pobehujú vo Francúzsku neidentifikovateľnej doby (keďže sa tu do prostredia historického Francúzska miešajú moderné veci) ako traja mušketieri. Dej rýchlo uteká, čo je na jednej strane fajn, na druhej niektoré veci prídu z ničoho nič (vzťah Klarabela a Goofy. Akože chápem, že v rôznych príbehoch medzi nimi niečo je, ale v rámci kontinuity tohto filmu to prišlo z ničoho nič. Je mi jasné, že tu nemôžem čakať nejaký vývin a budovanie vzťahov, však aj Minnie a Mickey sa do seba zamilovali na prvý pohľad a v Daisy sa niečo nakoniec zlomilo, ale i tak na to musím poukázať). Je to zábavné a pár vtipov ma i rozosmialo. Hlavné trio je sympatické a aspoň jeden z nich si prejde ako-tak vývojom (myslím Donalda, ktorý prekoná svoju zbabelosť. Mickey a Goofy sú v závere podstate rovnaký ako na začiatku, s výnimkou, že získali slečny). Kapitán Pete nebol ako antagonista ničím výrazný, ale bol zábavný. Pesničky mi až tak nesedeli, i keď je pravda, že sa mi nápad naspievania ich na melódie klasických skladieb celkom pozdáva. Nehovorím, že sú zle, skôr nevýrazne. Tento film sa síce nezaradí medzi klasiky tohto štúdia, ale nevadí.  Je to fajn animovaná jednohubka, ktorú by som nemal problém pustiť deťom a pozrieť si ju s nimi ešte raz.

Flash - Série 8 (2021) (série)

Séria začína crossoverom s názvom Armageddon. I keď môžeme o tom ,,crossover“ diskutovať, keďže sa tu nezjaví toľko postáv z ďalších seriálov (a keď už, tak len na jeden diel) a dej je zameraný len na Flasha, ale to je jedno. A musím povedať, že som bol potešený. Despero je dobrý protivník. Má pochopiteľnú motiváciu, herec bol dobrý a CGI sa dalo. Taktiež ma mierne prekvapil dôvod Armageddonu. Čo tento ,,crossover“ zhadzuje, je posledná piata časť. Mám pocit, že vždy keď sa tím Flash chystá spraviť správne rozhodnutie, tak musí jeden člen tímu dať prehovor, ktorým zmení rozhodnutie a postavy spravia dáku blbosť (SPOILER: Nechať Thawna nažive je riadna kravina, hlavne potom, čo všetci stále hovoria, aký zlý a nebezpečný je. KONIEC SPOILERU). Nasledujú epizódne zápletky pretkané dvoma väčšími príbehmi. Kým sa k tým dostaneme, tak len dodám, že čo sa týka epizódnych zápletiek, tak niektoré boli fajn, iné nudili. I keď mi vadí, že väčšina epizódnych zloduchov sa na konci dá na pokánie. Flash by mal tými záporakmi šetriť a nejakých si nechať, aby bolo proti komu bojovať, keďže seriál bol predĺžený o ďalšiu sériu. Pre mňa najlepší diel bol šestnásty. Síce to bol výplňový diel, ale mal nádych prvých epizód. Žiadne sily, divný démoni ani nič také. Proste nový záporák (úplne klasický šialený vedec), Flash sa stane obeťou jeho vynálezu a musí sa s tým popasovať. Do toho zábavná linka s Joeom. Proste diel, ktorý ma bavil najviac, mal pre mňa atmosféru starých komiksových seriálov. Ak by bolo viacej epizód takýchto, som spokojný. Čo sa týka tých dvoch väčších príbehov, tak v prvom tím Flash naháňa sériového vraha. (SPOILER: Nakoniec sa ukáže, že ide o interdimenzionálnu entitu menom Deathstorm. Nejedná sa o až tak zaujímavého záporáka, i keď dizajn musím pochváliť. KONIEC SPOILERu). Tento dejový oblúk nebol až tak zábavný, i keď mal svoje momenty. Ale viedol k jednej dejovej linke, ktorá ma až tak nebavila (SPOILER: Snaha Caitlyn o oživenie Killer Frost. KONIEC SPOILERu). A druhý dlhší dejový príbeh a finále série sa venuje rozuzleniu nudnej zápletky, ktorou je Irisina časová choroba a návrat zdrojov. I napriek tomu to bolo celkom zábavné a môžeme to označiť za celkom ok finále, i keď záverečný súboj mohol byť dlhší a celkovo jeho ukončenie lepšie. Celkovo mám z tejto série pocit, že tvorcovia nevedia čo a ako a varia z vody. Flash by sa mal zase venovať bežný metahumanom (ktorí by sa nereformovali po jeho prejavoch) a problémy vesmíru (na ktoré aj tak nie sú peniaze, takže všetko má ľudského avatara) nechať tak. Taktiež tvorcovia doja Reverse-Flasha ako spoločnosť RockstarGame hru Grand Theft Auto V. Ale musím pochváliť, že ho nechávajú záporákom a nesnažia sa z neho spraviť antihrdinu, ako to bolo v prípade Merlyna v seriáli Arrow. Celkovo je toto slabá séria. Lepšia ako minulá, ale na počiatky seriálu sa nechytá. Ale to už asi nikdy nebude.